کد خبر: ۶۳۵۹۶۹
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۰
در گفت وگو با دبیر شورای امنیت ملی اوکراین:
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: حادثه تلخ هواپیمای اوکراینی به دلیل اشتباه انسانی موردی پدید آمده بود و نباید اجازه دهیم که با دخالت عناصر مغرض به جنجال سیاسی مبدل شود.
آفتاب‌‌نیوز :

براساس دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، دریابان علی شمخانی روز دوشنبه در گفت وگوی تلفنی با «الکسی دانیلوف» دبیر شورای امنیت ملی اوکراین با تسلیت کشته‌شدن تعدادی از اتباع کشور اوکراین در سانحه سقوط هواپیمای این کشور در تهران با خانواده قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد.

 دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای همکاری کامل با طرف‌های ذیربط در این حادثه خاطرنشان کرد: با هماهنگی نزدیکی که از ابتدای وقوع حادثه میان دو کشور برقرار شد کارشناسان اوکراینی نخستین گروهی بودند که به ایران وارد شدند و بدون هیچ محدودیتی با تامین دسترسی‌های مورد نیاز، بررسی‌های فنی و میدانی را آغاز کردند.

شمخانی: حادثه هواپیمای اوکراینی نباید به جنجال سیاسی مبدل شود

شمخانی با اشاره به ضرورت تداوم تلاش دو کشور برای جلوگیری از اعمال اراده طرف‌های دیگر و ایجاد سوء تفاهم در روند بررسی‌های فنی و کارشناسی گفت: این حادثه تلخ به دلیل اشتباه انسانی موردی پدید آمده و نباید اجازه دهیم که با دخالت عناصر مغرض به جنجال سیاسی مبدل شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با دعوت از همتای اوکراینی خود برای سفر به تهران و بررسی مشترک این رخداد از سوی نهادهای امنیت ملی دو کشور اظهار داشت: دستیابی به ارزیابی فنی مورد توافق می‌تواند به تعیین تکلیف این پرونده در فضایی کارشناسی و غیر سیاسی کمک شایانی کند.

همچنین دانیلوف دبیر شورای امنیت ملی اوکراین در این گفت وگو با ابراز تسلیت متقابل و همدردی با رهبری، رییس جمهوری، ملت ایران و خانواده‌هایی که عزیزانشان را در این حادثه از دست داده اند، اظهار داشت: از همکاری و میزبانی موثر ایران برای بررسی کارشناسی ابعاد این حادثه صمیمانه سپاسگزارم.

وی با تاکید بر ضرورت تسریع در روشن شدن ابعاد و دلایل حادثه که می‌تواند از دخالت طرف‌های دیگر جلوگیری کند، افزود: لازم است ضمن تداوم همکاری مشترک، روش‌های تسریع در اعلام نتیجه نهایی و خاتمه پرونده را شناسایی و پیگیری کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین