کد خبر: ۶۳۶۰۹۳
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
وزیر اطلاعات با اشاره به این‌که اگر قوی باشیم دشمن نمی‌تواند به ما تعرض کند، گفت: گاهی ممکن است به عمق یک مسئله بزرگ دقت نکنیم، جنبه مادی زدن پایگاه نظامی آمریکا مهم است اما فراتر از آن نفس کار است که بعد از جنگ جهانی دوم هیچ قدرتی به خودش اجازه نداده بود پایگاه آمریکایی‌ها را مورد حمله قرار دهد، جمهوری اسلامی پایگاه آمریکایی‌ها را هدف قرار داد.
آفتاب‌‌نیوز :

سیدمحمود علوی امروز در مراسم راهپیمایی 22 بهمن ماه در جمع راهپیمایان خرم آباد اظهار کرد: امسال در شرایطی جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را می‌گیریم که در گلزار شهادت ما سپهبد شهید قاسم سلیمانی دلاوری به یاد ماندنی و حماسه آفرین، را داریم.

وی در ادامه با بیان این مطلب که حضور امروز مردم بستن پیوند خود با قاسم سلیمانی است که راه او و دیگر شهیدان را خواهند داد، افزود: 41 سال از انقلاب اسلامی ما گذشت، در تمام این سال ها دشمنان به خودشان وعده می‌دادند که انقلاب اسلامی جشن های پیروزی سالگرد خود را نخواهد دید، اما دشمن این آرزوی خود را به گور برده است.

وزیر اطلاعات عنوان کرد: راز و رمز پایداری انقلاب اسلامی ما حمایت خدا و حضور شما مردم و وجود رهبری حکیم و با شجاعت بوده است.

وی با اشاره به این‌که انقلاب ما مظهر پیروزی در ناامیدی است، ادامه داد: انقلاب اسلامی ما نماد و تجلی آیات قرآن است، چون امام در هر دو مرتبه‌ای که دست به قیام زد در شرایطی بود که کسی امید نداشت همه زیر پرچم مبارزه بیایند .

وزیر اطلاعات با اشاره به این‌که در سال 42 که امام پرچم مبارزه را بلند کرد شرایط داخلی و خارجی کشور آماده نبود، عنوان کرد: آیت الله بروجردی در سال 41 از دنیا رفت و جای یک رهبر واحد در ایران خالی شد.
کسانی که در مبارزه همراهی می کردند بازاریان بودند که بعد از مبارزات نفت کنار کشیدند و به کار فرهنگی روی آوردند و در دانشگاه‌ها هم بیشتر کمونیست‌ها فعالیت داشتند و روحانیون بعد از ماجرای ملی شدن صنعت نفت و اختلافات پیش آمده دلزده شده بودند، در این شرایط امام پرچم مبارزه را بلند کردند.

علوی افزود: امام برای این‌که جای خالی رهبر واحد را پر کنند میان علما هماهنگی ایجاد کردند و اطلاعیه‌ها را با امضاء 9 مجتهد و مرجع تقلید صادر می‌کردند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: امام راحل دانشجویان را دعوت کرد و انجمن های اسلامی دانشجویی تشکیل شد و بازاریان را دعوت و آنها را یکی کرد و به روحانیت پیام داد ای حوزه نجف، مشهد و قم من به شما اعلام خطر می کنم که حوزه ها وارد صحنه‌های مبارزه شدند.

علوی تصریح کرد: در سال 42 شرایط خارجی نیز برای ما مناسب نبود چون هم آمریکا و هم شوروی با شاه روابط خوبی داشتند، امام اول هیمنه دشمن خارجی و پشتوانه خارجی رژیم شاه را شکستند و بعد استوانه داخلی را و فرمودند آمریکا از شوروی بدتر، شوروی از آمریکا بدتر و انگلیس از هر دو بدتر است لکن امروز ما مبتلا به بلای آمریکا هستیم.

وزیر اطلاعات عنوان کرد: تا قبل از امام هرکس مبارزه کرده بود به سمت نخست وزیر و دولت حمله می‌کردند ولی امام در مبارزات در همان سال 42 خطاب به شاه صحبت کردند.

وی افزود: با کشتار 15 خرداد و زندانی کردن امام راحل و کاپیتولاسیون و تبعید امام رژیم شاه فکر کرد که کار تمام شد، تا سال 54 تا 56 در این سال‌ها هر گروهی اعلام مبارزه مسلحانه کرده بود حکومت شاه آن ها را سرکوب کرد و آمریکایی ها اعلام کرده بودند که حکومت شاه تا 25 سال دیگر لطمه ای نمی بیند در این شرایط کسب انگیزه مبارزه را نداشت.

علوی اضافه کرد: این بار پرچم با خون شهید حاج آقا مصطفی خمینی بلند شد، در مراسم این شهید مردم در جای جای ایران شرکت کردند نام امام در بلندگو ها جاری شد و رژیم برای مبارزه با امام در 19 دی ماه مقاله‌ای علیه او نوشت و مردم قم بپا خواستند. امام در چهلم مردم قم بیانیه دادند و مردم تبریز و شهرهای دیگر چهلم قم را گرامی داشتند و در بسیاری از شهرها مراسم اربعین برپا شد.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: اربعین ها یکی پس از دیگری برگزار شد تا سرانجام چنین روزی انقلاب اسلامی ما به پیروزی رسید و دشمن شکست خورد، امسال در حالی چهل و یکمین سال را جشن می گیریم و چهل و دومین سال پیروزی را آغاز می‌کنیم که با هدایت های رهبر انقلاب اسلامی بیشتر از هر زمانی در موضع قدرت قرار گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: تیر و کمان فرزندان فلسطینی تبدیل به موشک شده و معامله قرن را قبل از این‌که متولد شودبه درک فرستاده و ترامپ بداند هیچ نتیجه‌ای از طرح‌ها و تحریم های حداکثری‌اش بدست نمی آورد.

وی عنوان کرد: به برکت انقلاب اسلامی جبهه مقاومت در سوریه به پیروزی نشسته و دشمنان داخلی و خارجی سوریه دچار ناکامی شده‌اند.فرزندان حزب الله هم در لبنان همچنان حماسه می‌آفرینند.

وزیر اطلاعات با اشاره به این‌که اگر قوی باشیم دشمن نمی‌تواند به ما تعرض کند، عنوان کرد: گاهی ممکن است به عمق یک مسئله بزرگ دقت نکنیم، جنبه مادی زدن پایگاه نظامی آمریکا مهم است اما فراتر از آن نفس کار است که بعد از جنگ جهانی دوم هیچ قدرتی به خودش اجازه نداده پایگاه آمریکایی‌ها را مورد حمله قرار دهد، جمهوری اسلامی پایگاه آمریکایی‌ها را هدف قرار داد.

وی تاکید کرد: مهم‌تر این‌که همیشه در تعرض های نظامی آمریکایی‌ها ضربه آخر را زدند و طرف مقابل را مجبور به خویشتن داری کردند، اولین بار است که ضربه آخر را طرف دیگر می زند و جمهوری اسلامی ضربه آخر را زد و آمریکایی ها جرات نکردند جواب این ضربه را بدهند که این نشانه اقتدار جمهوری اسلامی است.

علوی ادامه داد: جمهوری اسلامی هیمنه استکبار را در هم شکست، امروز ملت های دنیا به ایران اسلامی، رهبری و ملت با یک حرمت و کرامت نگاه می کنند که این ملتی است که با تمام مشکلات تحریم در برابر دشمن زانو نزد و تسلیم او نشد و همچنان شعار می دهد که می جنگیم می میریم ذلت نمی پذیریم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین