کد خبر: ۶۳۶۳۹۴
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
دی‌ماه سال قبل مردی سراسیمه به اداره پلیس رفت و گفت خواهر ۵۰‌ساله‌اش به نام آتوسا به طرز مرموزی گمشده است.
آفتاب‌‌نیوز :

شاکی در توضیح ماجرا گفت: خواهرم مقیم کشور امریکا بود، اما سالی یکبار برای دیدن پدر و مادرم به ایران می‌آمد و پس از چند روز دوباره پیش شوهرش در امریکا بر می‌گشت. چند سال قبل پدر و مادرم بیمار شدند، آتوسا آن‌ها را برای درمان به امریکا برد و در نهایت پس از بهبودی دوباره به ایران برگشتند تا اینکه مدتی قبل پدر و مادرم فوت کردند و ارثیه زیادی برای من و دو خواهرم به‌جا گذاشتند. پس از این رفت و آمد آتوسا به ایران کمتر شد تا اینکه شوهرش در امریکا فوت کرد و در آنجا تنها شد، اما باز هم ترجیح داد در امریکا زندگی کند.

وی ادامه داد: آذرماه امسال خواهرم با من تماس گرفت و گفت قرار است به ایران بیاید و از املاک پدری‌مان بازدید کند و درباره تقسیم ارثیه با من و خواهر دیگرم که او در تهران زندگی می‌کند، صحبت کند. آتوسا چند روز قبل از امریکا به ایران آمد و در این مدت مهمان من و خواهرم بود.آتوسا هر روز دنبال کارهای مربوط به اموال پدرم بود و در این چند روز هم به کمپی رفت آمد داشت که مکان آن کمپ یکی از خانه‌های پدری‌ام بود که به صاحب کمپ اجاره داده بودیم. از آنجایی که او تهران را خوب نمی‌شناخت از طریق یکی از دوستانم با مردی به نام فرزاد آشنا شدیم که با خودرواش مسافرکشی می‌کرد و از او خواستم در این مدت راننده خواهرم باشد و او هم قبول کرد.

گم شدن مرموز زن دوتابعیتی / آیا راننده مسافرکش او را سر به نیست کرد؟

وی ادامه داد: آتوسا معمولاً دلارها، پول و طلاهایش را داخل کوله پشتی نگهداری می‌کرد و همیشه آن را با خودش می‌برد و روز حادثه هم که از خانه خارج شد کوله‌پشتی‌اش همراهش بود و دیگر به خانه بازنگشت. در حالی که خیلی نگرانش بودیم به مراکز درمانی و حتی کلانتری‌ها هم سر زدیم، اما خبری از آتوسا پیدا نکردیم و الان احتمال می‌دهیم برای او اتفاق ناگواری رخ داده باشد و به همین خاطر از مأموران پلیس درخواست کمک داریم.

رسیدگی به پرونده زن گمشده در دادسرای جنایی

با طرح این شکایت پرونده به دستور قاضی واحدی، بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران برای بررسی در اختیار تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

بدین ترتیب مأموران پلیس تحقیقات خود را درباره گمشدن زن دو تابعیتی آغاز کردند که دریافتند وی روز حادثه برای بررسی مدارک اجاره‌ای خانه پدری‌اش برای رفتن به کمپ ترک اعتیاد از خانه بیرون رفته و دیگر بازنگشته است. در ادامه مأموران از فرزاد راننده زن گمشده تحقیق کردند که وی در ادعایی گفت: مدتی بود به عنوان راننده زن گمشده را به مقصد می‌رساندم تا اینکه روز حادثه وقتی سوار خودروام شد از من خواست او را به خیابان نارمک ببرم. وقتی به چهارراه تلفنخانه رسیدیم به من گفت که توقف کنم و بعد از خودروام پیاده شد و بعد از آن دیگر از او خبری ندارم. آن روز وقتی او را به مقصد رساندم به من گفت که خودش با تاکسی تلفنی به خانه بر می‌گردد و من هم به خانه‌ام برگشتم.

مأموران در ادامه تحقیقات هیچ ردی از زن گمشده پیدا نکردند، اما به چند مرد مظنون شدند و آن‌ها را بازداشت کردند و مورد تحقیق قرار دادند. بررسی‌ها و تحقیق‌ها از مظنونان نشان داد هیچ کدام از آن‌ها در گمشدن زن میانسال دست نداشته‌اند، بنابراین همه آن‌ها را آزاد کردند.

در حالی که یکسال از گمشدن زن تنها گذشته بود مأموران در بررسی‌های تخصصی به سرنخ‌هایی رسیدند که حکایت از این داشت آتوسا روز حادثه فقط با فرزاد دیده شده‌است و ادعایی که او گفته است آتوسا را در چهارراه تلفنخانه پیاده کرده، دروغ است.

بنابراین مأموران به فرزاد مظنون شدند و راهی خانه‌اش شدند که وی را دستگیر کنند، اما دریافتند متهم پس از حادثه به طرز مرموزی ناپدید شده است. از آنجایی که احتمال می‌رفت فرزاد پس از حادثه به خارج از کشور گریخته باشد، قاضی واحدی، بازپرس پرونده ضمن ممنوع‌الخروج کردن متهم به مأموران پلیس اینترپل دستور داد چنانچه متهم در این مدت از کشور خارج شده است وی را شناسایی کنند و برای تحقیقات به کشور بازگردانند.

تحقیقات درباره این حادثه از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت ادامه دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین