کد خبر: ۶۳۶۴۹۴
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۰
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: حاج قاسم یک فرمانده نظامی صرف نبود بلکه ایشان بر تمام مسایل امنیتی اشراف داشت و با شخصیت جامع از مسایل سیاسی نیز بسیار آگاهی داشت.
آفتاب‌‌نیوز :

سید حسن نصرالله در گفتگوی با شبکه یک سیما افزود: از زمان انتصاب شهید حاج قاسم سلیمانی به فرماندهی سپاه قدس(از بیست سال پیش) همکاری نیروی های حزب الله لبنان با ایشان آغاز و تا روز شهادت ادامه داشت.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: شخصیت سیاسی حاج قاسم مهمتر از شخصیت نظامی وی بود و در واقع می‌توان گفت که ایشان یک استراتژیست بزرگی بود که آینده را به خوبی می‌دید و برای نخستین بار برنامه سه سال آینده حزب الله را پایه ‌ریزی و بنیان نهاد.

سید حسن نصرالله: شهید سلیمانی یک شخصیت جامع بود

سید نصرالله بیان کرد: ایشان یک شخصیت چند وجهی بود از نظر سیاسی یکی از بزرگترین تحلیلگران و اندیشمندان سیاسی بود و به عنوان یک متفکر بزرگ سیاسی آینده را به خوبی پیش بینی و راه حل های مناسبی را ارائه می داد.

کمک به دیگران برای حاج قاسم اهمیت داشت

وی با بیان اینکه حاج قاسم یک مکتب خاصی را در دنیا مطرح کرد، گفت: در مکتب حاج قاسم کمک به دیگران بسیار اهمیت داشت هیچ وقت در بیروت و لبنان با ایده نیروهای مقاومت مخالفت نمی‌کرد و حضور در بین نیروهای مقاومت اوقات بسیار خوشی برای حاج قاسم بود.

وی با اشاره به اهمیت جنگ ۳۳ روزه نیروهای مقاومت لبنان با رژیم صهیونیستی گفت: در زمان جنگ ۳۳ روزه رزمندگان مقاومت در لبنان به من نامه نوشتند که من این نامه را با نظر حضرت آقا در رسانه‌ها منتشر کردم آنها گفته بودند که ما به نبرد خود با رژیم صهیونیستی ادامه خواهیم داد، در این زمان حاج قاسم و شهید عماد مغنیه وقتی این مطلب را من در رسانه‌ها منتشر کردم با نگاه به تلویزیون هر دو گریه کردند.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهارداشت: در جنگ ۳۳ روزه با رژیم صهیونیستی حاج‌قاسم همه این روزها در کنار ما بود و هرچی از دستش برمیاد انجام داد در حالی که ما نگران شهادت ایشان در لبنان بودیم چون در این زمان اسرائیل برخی از ساختمان ها که در کنار هم قرارداشتند ناگهان بمباران می کرد، اما همیشه خداحافظ ایشان بود.

وی یادآورشد: در زمان جنگ ۳۳ روزه ایشان به تهران آمد و آن چیزی که حضرت آقا گفته بودند به ما منتقل کردند و با اسیر شدن ۲ سرباز اسرائیلی توسط حزب الله عملیات مقاومت در این مسیر اوج گرفت و اسیر شدن این دو سرباز اسرائیلی برای ما لطف بزرگ الهی بود زیرا این مساله نشان داد که حزب الله در آمادگی کامل بسر می برد.

وی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی وامریکایی ها برای آغاز جنگ درلبنان برنامه‌ریزی کرده بودند، اما در اواخر سال ۲۰۰۶ با اسیرشدن این دو سرباز آنها که به دنبال فرصتی برای حمله به لبنان بودند با آمادگی حزب الله از این کار منصرف شدند و من به دستور آقا این مساله را در رسانه‌ها مطرح کردم به طوری که مرحوم حسن هیکل همان زمان در مصاحبه با شبکه الجزیره آن را تایید کرد.

سید نصرالله افزود: همان زمان حضرت آقا اعلام کرده بودند که شما اگر جنگی در بگیرد پیروز این میدان خواهید بود و اگر هم پیروز شوید شما به یک قدرت بزرگ منطقه‌ای تبدیل خواهید شد و ما با پیروزی در این جنگ 33 روزه به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شدیم.

وی یادآورشد: وقتی داعش بر بسیاری از استانهای عراق مسلط شد شرایط بسیار سختی به وجود آمد و زمانی که ارتش عراق در ضعف بود، حاج قاسم با همراه عده ای از براداران خط مقاومت به بغداد رفت تا حملات خود را به همراه فرماندهان خط مقاومت بر علیه داعش آغاز کند.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهارداشت: حاج قاسم هیچ وقت از ما چیزی نمی خواست، اما در زمانی که داعش بر عراق مسلط شد به من اعلام کرد که من 120 فرمانده خط مقاومت را برای مقابله با داعش نیاز دارم و صبح آن روز ایشان با بیش از 60 فرمانده مقاومت، عازم بغداد شد تا با برنامه ریزی داعش را در منطقه از بین ببرد، زیرا اگر داعش در عراق باقی می ماند خطر داعش ایران، عراق و کل منطقه را تهدید می کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به دوستی خود با شهید حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: همکاری ما از 20 سال پیش تا روز شهادت ادامه داشت و در طول ۲۰ سال گذشته و در ۱۰ سال اخیر حاج قاسم برادر عزیزی بود که بسیار آن را دوست داشتم و ایشان در قلب من جا داشت و علاقه مندی من به ایشان سبب شده بود که در انجام بعضی امور من به ایشان پناه ببرم واین مساله را حاج قاسم خودش می دانست ویک روزی هم من این موضوع را به ایشان گفتم، زیرا وجود ایشان به اسلام و مسلمین کمک زیادی داشت.

مکتب حاج قاسم ادامه خواهد داشت

سید نصرالله تصریح کرد: شهادت ایشان این باور را در منطقه به وجود آورده است که ما نباید نسبت به آینده منطقه جایی نگرانی داشته باشیم زیرا برادران ما با استفاده از تجربه راه و روش و مکتب حاج قاسم را در مقابله با رژیم صهیونیستی و امریکا ادامه خواهند داد.

وی با بیان اینکه طرح معامله قرن توسط امریکایی ها با مخالفت زیادی مواجه شده است گفت: مقاومت و ایران مانند سدی در برابر طرح معامله قرن ایستاده اند و امریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی می خواهند این سد را بردارند.

دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: حاج قاسم در عراق، سوریه، ایران و افغانستان همه جا حضور دارد و پس از شهادت ایشان بدون شک حزب الله در لبنان به پیروزی های بزرگ دست خواهد یافت، در سوریه پیشروی نیروهای سوری در مقابل دشمنان ادامه خواهد داشت، در یمن نیز حزب الله به پیروزی های بزرگ دست پیدا خواهد کرد و در عراق نیروهای مردمی در پاکسازی داعش به موفقیت‌های بزرگی خواهند رسید.

سید نصرالله اظهارداشت: با موضع گیری فلسطینی ها در برابر طرح معامله قرن دوره تاریخی تازه ای در منطقه به وجود خواهد آمد و به نظر ما با شهادت حاج قاسم امریکایی ها از همه خطوط قرمز عبور کردند و این مساله خط مقاومت و مردم را مستقیماً رو در روی امریکا قرار داد و همان طوری که حضرت امام 50 سال پیش مطرح کردند مردم با رویارویی با آمریکایی ها شرایط و دوران تازه ای را در منطقه رقم خواهند زد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین