کد خبر: ۶۳۷۹۱۴
تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
معاون اول رئیس جمهور گفت:ایران به عنوان کشوری که منابع طبیعی و نفت دارد معروف شده است واقعیت این است که شاید سرآمد ترین سرمایه ایران جوانان هستند.
آفتاب‌‌نیوز :

اسحاق جهانگیری در بیست و هشتمین مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه با تبریک به دانشجویان و اساتید دانشگاهی برای موفقیت در عرصه علم و دانش اظهار کرد: امروز برای ما روز ویژه ای است. مسائل متعددی است که باید در باره اش صحبت کرد. از FATF و کرونا تا انتخابات. اما به علت کمبود وقت نمی شود به همه اش پرداخت.

وی گفت: در اینکه پایه توسعه علمی دانشگاه ها است و اینکه دانشگاه های ما پیشرفت های خوبی داشتند، شکی نیست. در بین ۵۷ کشور اسلامی و منطقه رتبه اول را داریم و جایگاه خوبی است.

جهانگیری گفت: ایران به عنوان کشوری که منابع طبیعی و نفت دارد معروف شده است واقعیت این است که شاید سرآمد ترین سرمایه ایران جوانان هستند. هر کدامشان مغزهایی هستند که جزو مهم‌ترین سرمایه ها ایران محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی اقتصادی که شرایط پیچیده، دشوار و سختی است و شما حتما اطلاع دارید و من هم تلاش کردم همواره آن را ترسیم کنم که شرایط پیچیده یعنی چی؛ با تحریم امریکا رو به رو هستیم که هدفشان این بوده که اقتصاد کشور را از هم بپاشانند . راهکار ما مجموعه سیاست های اقتصاد مقاومتی است تا تاب‌آوری کشور و مردم را بالا ببرد.

وی ادامه داد: یکی از رویکردهای پنجگانه اقتصاد مقاومتی دانش بنیان کردن اقتصاد است. یک وقت شرکتی از ابتدا دانش بنیان درست می شود. مراکزی هست که در آنجا ایده ها تبدیل به طرح می شوند و بیرون می آیند و با افتخار می شود گفت امروز این طرح ها قابل دفاع هستند. من خیلی از این شرکت ها که محصولاتشان را حتی صادر کردند را دیدم.

جهانگیری افزود: اما از این مهم تر آن است که مجموعه اقتصادی فعلی کشور را باید دانش بنیان کنیم. بنگاه های بزرگی در کشور وجود دارد. دو سال است نفت در تحریم است. چه عاملی باعث شده اقتصادی که ۲۰۰ میلیارد دلارش درآمد ارزی بوده و در زمانی سالانه درآمدمان از نفت بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار بوده است با این تحریم ها فرو نریخته است . پس معلوم است بنگاه هایی هستند . الان دانشگاه ها باید ورود پیدا کنند. اقتصادمان را باید دانش بنیان کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین