کد خبر: ۶۳۸۱۴۸
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: فرآیند ضدعفونی محیط مدارس با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا دراین استان اجرایی شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

سالار قاسمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: طرح ضدعفونی و پاکسازی مدارس نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش البرز برای پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا عملیاتی شده است.

وی خاطرنشان کرد: مدارس آموزش و پرورش البرز به ویژه مدارسی که به عنوان شعب اخذ رای مورد استفاده قرار گرفته بودند، بعد از اتمام شمارش آراء با انجام فرایند ضد عفونی با هدف ارتقاء بهداشت محیط و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا اجرایی شده است.

ضد عفونی مدارس البرز آغاز شد

قاسمی با اشاره به اینکه او لویت اصلی ما سلامت دانش آموزان است، تصریح کرد: آموزش پیشگیری به دانش آموزان، ضدعفونی تمام مدارس، بررسی وضعیت بهداشت سرویس های بهداشتی و تامین وسایل مورد نیاز مدارس از جمله اقداماتی است که در دستور کاری – اجرایی ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در آموزش و پرورش البرز قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: یک تیم بازدید برای نظارت بر فرآیند ضد عفونی کردن فضای فیزکی مدارس استان البرز فعال شده است تا از انجام کیفی کاراطمینان حاصل شود زیرا این موضوع مهم با سلامت جسمی دانش آموزان ارتباط دارد.

وی اضافه کرد: طبق مصوبه کارگروه پیشگیری از کرونا ، نیروهای خدماتی آموزش و پرورش استان البرز مراحل گند زدایی و ضدعفونی کردن فضای آموزشی وسایل و تجهیزات را با استفاده از مواد شوینده ضدعفونی کننده آب ژاول ٬ الکل جوهر نمک ٬درهمه فضاهای مرکز از قبیل سطوح و میز و نیمکت هاو کف کلاسها را انجام می دهند.

وی عنوان کرد: پنج هزار پوستر آموزشی نیز در زمینه پیشگیری از بیماری کرونا در مدارس البرز توزیع و درسالن ورودی و سرویس های بهداشتی مدارس در حال نصب است.

مدیرکل آموزش و پرورش تاکید کرد: رعایت نکات بهداشتی به ویژه شستشوی صحیح و مداوم دست ها از مهم ترین عوامل پیشگیری از این بیماری محسوب می شود.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۶ هزار فرهنگی دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین