کد خبر: ۶۳۸۱۷۹
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۸
آذربایجان غربی زمین لرزه نسبتا شدیدی قطور در خوی را لرزاند.
آفتاب‌‌نیوز :

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از افزایش مصدومان زمین لرزه شهرستان خوی به ۵۱ نفر خبر داد.

مجتبی خالدی درباره نتایج بررسی خسارات جانی و مالی زمین لرزه ۵.۷ریشتری شهرستان خوی اظهار کرد:‌ بر اساس آخرین گزارش‌ها آخرین تعداد افرادی که بر اثر وقوع زمین لرزه در شهرستان خوی مصدوم شده‌اند، تا کنون ۵۱ نفر است.

تازه‌ترین اخبار از زلزله‌های شدید در آذربایجان غربی

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۷ نفر برای ادامه دادن روند درمان به مراکز درمانی منتقل شدند و ۳۴ نفر نیز توسط تیم عملیات ویژه اورژانس به صورت سرپایی درمان شدند.

ساعت ۹:۲۲ دقیقه صبح روز جاری، زمین لرزه ای با قدرت ۵.۷ ریشتر در عمق ۶کیلومتری زمین در بخش قطور شهرستان خوی به وقوع پیوست.

برآورد خسارت‌های زلزله قطور در حال انجام است

استاندار آذربایجان غربی گفت: تا پیش از تاریکی هوا اقلام امدادی و تغذیه اضطراری برای مناطق زلزله زده تامین شود.

محمد مهدی شهریاری امروز ۴اسفند ماه در جلسه مدیریت امداد رسانی به مناطق زلزله زده قطور خوی در محل بخشداری تشکیل شد، افزود: دستگاه های امداد رسان هر چه سریعتر نسبت به تامین مایحتاج و اقلام امدادی اقدام کنند.

وی ادامه داد: برآورد خسارت ها در حال تکمیل است.

شهریاری گفت: تا پیش از تاریکی هوا باید نسبت به تامین اقلام امدادی و تغذیه اضطراری اقدام شود.

امروز ۴اسفند ماه در ساعت ۹:۲۲ دقیقه زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر قطور در آذربایجان غربی را لرزاند.

بستری شدن ۱۰ مصدوم آسیب دیده از زلزله ۵.۷ ریشتری قطور در بیمارستان خوی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی گفت: ۱۰ مصدوم آسیب دیده از زلزله ۵.۷ ریشتری قطور در بیمارستان خوی بستری هستند.

امیر عباس جعفری با اشاره به وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری قطور خوی در ساعت ۹ و ۲۲ دقیقه امروز ۴ اسفندماه افزود: در اثر وقوع این زمین لرزه ۶۵ نفر از اهالی روستاهای منطقه مصدوم شدند که ۱۰ نفر آنها بستری و ۵۵ نفر به صورت سرپایی مداوا شدند.

وی ادامه داد: در اثر وقوع این زمین لرزه به ۴۳ روستای منطقه بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت وارد شده است.

جعفری با اشاره به اینکه در جلسه مدیریت بحران با حضور استاندار برگزار شد، خاطرنشان کرد: دستورات لازم برای امداد رسانی فراهم شده و تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان پای کار هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری با بیان اینکه مقرر شد تا چادر برای اسکان سکنه خانه هایی که بیش از ۵۰ درصد خسارت دیدند، برپا شود، گفت: ۳ کمپ نیز در منطقه برای اسکان افرادی که تا اتمام پس لرزه ها نمی‌خواهند در خانه های خود بمانند، راه‌اندازی می شود.

قطور بار دیگر لرزید

امروز قطور برای چندمین بار لرزید.

زمین لرزه ای به بزرگی ۳.۸ ریشتر در ساعت ۱۳:۱۸ امروز ۴ اسفند ماه در قطور خوی به وقوع پیوست.

به گزارش سایت لرزه نگاری کشور این زمین لرزه درعمق ۷ کیلومتری زمین و در ۱۸ کیلومتری قطور ، ۳۰ کیلومتری خوی و ۳۴ کیلومتری سلماس رخ داد.

خسارت ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی زلزله قطور به روستاهای آذربایجان غربی

‌مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی گفت: زلزله امروز قطور ۴۳ روستای استان را متاثر کرده است.

امیر عباس جعفری با اشاره به زمین لرزه ۵.۷ ریشتری قطور خوی و پس لرزه های بعدی آن افزود: امروز در ساعت ۹:۲۲ دقیقه زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر در قطور خوی به وقوع پیوست که در اثر این زمین لرزه خسارات ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی در روستاهای منطقه گزارش شده است.

وی ادامه داد: خسارات از ترک خوردگی جزیی تا تخریب کامل در منازل روستایی خوی و سلماس را شامل می شود.

جعفری با اشاره به مصدومین این زمین لرزه تصریح کرد: در اثر این زمین لرزه ۴ مصدوم به بیمارستانهای خوی اعزام شدند.

بارگیری اقلام امدادی جهت انتقال به چند روستا

‌رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر از بارگیری اقلام امدادی جهت انتقال به چند روستا خبر داد.

مرتضی سلیمی درباره ارزیابی‌های انجام شده و اقدامات صورت گرفته پس از وقوع زمین لرزه ۵.۷ ریشتری در بخش خوی استان آذربایجان غربی اظهارکرد: روستاهای قطور، بلجوک، گرناویک، رازی، کوتان، یوسف‌آباد، حبش سفلی، گردیک، حصار، زری، مخین و چالیان در بخش خوی و روستاهای بورش خواران، گرماویچ و پته ویر در شهرستان سلماس از این زمین لرزه متاثر شدند.

وی ادامه داد: تیم امداد هوایی و ۱۵ تیم عملیاتی جهت امدادرسانی و تیم آنست از ستاد به مناطق‌ متاثر اعزام شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه در روستاهای حبش علیا، مخین، راویان و یوسف آباد شاهد ریزش آوار هستیم گفت: ترک خوردگی در اکثر این روستاها مشاهده می‌شود. همچنین بر اساس لیست ارزیابی و دفترچه‌های امدادی، بارگیری در سه شعبه پشتیبان و انبار ستاد جهت انتقال اقلام امدادی در روستاها انجام شده است.

به گفته رییس سازمان امداد و نجات، با توجه به مرزی بودن برخی از روستاها و دسترسی سخت‌زمینی ارزیابی درباره خسارات احتمالی همچنان ادامه دارد.

افزایش شمار مصدومان زلزله «قطور» به ۳۶ تن/ تخریب‌های ۲۰ تا ۹۰ درصدی ۲۵ روستا

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از افزایش تعداد مصدومان زمین لرزه ۵.۷ریشتری منطقه قطور شهرستان خوی خبر داد.

مجتبی خالدی اظهار کرد: ساعت ۹:۲۲ دقیقه روز جاری زمین لرزه ای با قدرت ۵.۷ ریشتر و عمق شش کیلومتر بخش قطور شهرستان خوی را لرزاند.

وی ادامه داد: اکنون حدود سه ساعت از این زمین لرزه می‌گذرد و ۱۳ پس لرزه نیز در این محل رخ داده است.

وی افزود: با توجه به ارزیابی های انجام شده این زمین لرزه تا کنون ۳۶ مصدوم بر جای گذاشته که ۱۲ تن از آن‌ها به مراکز درمانی منتقل شدند و ۲۴ تن نیز به صورت سرپایی در محل درمان شدند.

به گفته سخنگوی سازمان اورژانس کشور ۲۵ روستا بین ۲۰ تا ۹۰ درصد تخریب داشته‌اند.

مین لرزه قطور ۴ مصدوم را راهی بیمارستان کرد

‌مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی گفت: زلزله امروز قطور ۴۳ روستای استان را متاثر کرده است.

امیر عباس جعفری با اشاره به زمین لرزه ۵.۷ ریشتری قطور خوی و پس لرزه های بعدی آن افزود: امروز در ساعت ۹:۲۲ دقیقه زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر در قطور خوی به وقوع پیوست که در اثر این زمین لرزه خسارات ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی در روستاهای منطقه گزارش شده است.

وی ادامه داد: خسارات از ترک خوردگی جزیی تا تخریب کامل در منازل روستایی خوی و سلماس را شامل می شود.

جعفری با اشاره به مصدومین این زمین لرزه تصریح کرد: در اثر این زمین لرزه ۴ مصدوم به بیمارستانهای خوی اعزام شدند.

در حالی که این آمار از سوی مدیرکل بحران استان آذربایجان غربی اعلام شده اما سخنگوی سازمان اورژانس کشور تعداد مصدومان را ۲۵ نفر اعلام کرده است.

‌مجتبی خالدی-سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گزارشی جدیدی در ساعت ۱۱:۱۰ دقیقه درباره آخرین خسارات وارده گفت: این زمین لرزه تا کنون چهار مصدوم بر جای گذاشته است که یک تن در روستای مخین و سه تن در روستای گرناویک بر اثر ریزش آوار مصدوم شده و به مراکر درمانی منتقل شده‌اند.

خالدی همچنین گفت: تا کنون ۱۰ پس لرزه در مناطق متاثر رخ داده است.

۱۰:۵۵ دقیقه

در ادامه مرتضی سلیمی - رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر- نیز درباره نتایج آخرین ارزیابی‌های انجام شده از زمین لرزه ۵.۸ ریشتری قطور گفت: اکثر روستاهای تحت تاثیر در مناطق کوهستانی و صعب العبور قرار دارند.

وی با اشاره به اعزام تیم‌های عملیاتی و ارزیاب به محل گفت: تاکنون گزارش خسارت جزئی و ترک خوردگی در روستاهای قطور، بلجوک، درنالیک، رازی، گوگرد، حبش، حصار و هندوان در خوی و روستاهای بوشحاران و گریاویج در سلماس به دست آمده است.

۱۰:۲۲ دقیقه

سخنگوی اورژانس کشور ساعتی پس از وقوع زلزله در گزارش جدیدی از مصدومیت یک تن تا این لحظه در زلزله قطور خبر داد و گفت: بر اساس بررسی های انجام شده تا کنون مصدومیت یک تن بر اثر این زمین لرزه تایید شده است و اقدامات برای بررسی سایر خسارات جانی و مالی احتمالی در حال انجام است.

۰۹:۵۰ دقیقه

سید مصطفی مرتضوی دراین‌باره گفت: به دنبال زلزله‌ای که در ساعت ۹:۲۲ امروز حوالی قطور در استان آذربایجان غربی را لزراند، دو تیم ارزیاب از نزدیک‌ترین پایگاه‌های هلال احمر به مناطق متاثر از زلزله اعزام شده‌اند.

وی افزود:‌ تاکنون گزارشی از میزان خسارات احتمالی مخابره نشده است.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور نیز در این‌باره گفت: تیم‌های اورژانس کشور به منطقه اعزام شده و بالگردهای اورژانس نیز به مناطق متاثر از زلزله اعزام شده‌اند.

سخنگوی سازمان اورژانس با بیان اینکه تیم ارزیاب به منطقه اعزام شدند و روستاهای گوگرد و حصار خسارت مالی داشته‌اند اماتاکنون از تلفات جانی گزارشی به دست نیامده است، گفت: برخی منازل مسکونی در روستاهای گوگرد و حصار تخریب شده‌اند.

وی در ادامه از تخریب برخی منازل مسکونی در روستاهای گوگرد، حبش، حندوان و حصار خبر داد و گفت: با توجه به تخریب منازل مسکونی در این روستاها دو اتوبوس آمبولانس و پنج دستگاه آمبولانس از ارومیه به خوی اعزام شدند. همچنین اورژانس هوایی جهت انتقال مصدومین احتمالی در آماده باش است.

خالدی از آماده‌باش جهت اعزام اتوبوس آمبولانس و آمبولانس از ارومیه و کردستان خبر داد.

۱۱:۳۴ دقیقه

با ادامه بررسیها در خصوص خسارت‌های جانی و مالی احتمال سخنگوی سازمان اورژانس اعلام کرد که تعداد پس لرزه‌ها به ۱۲ مورد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: تعداد مصدومان ۲۵ تن گزارش شده است که از این تعداد هفت نفر به مراکز درمانی اعزام شدند که البته وضعیت آن‌ها وخیم نیست. همچنین ۱۸ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

سخنگوی سازمان اورژانس با تاکید بر اینکه ارومیه در آماده باش ۱۰۰ درصد، تبریز در آماده باش ۷۰ درصد و سنندج در آماده باش ۵۰درصد است گفت: رسیدگی به تمام مناطق زلزله زده در حال انجام است ودر این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.

۱۴ روستای آذربایجان غربی متاثر از زمین لرزه ۵.۷ ریشتری قطور

‌مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از اعزام ١٠ تیم ارزیاب و یک تیم امداد هوایی از شهرستان های شمال استان به منطقه زلزله زده خبرداد.

سعید رهبر افزود: در پی وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری قطور تیم های ارزیاب این جمعیت به استعداد ١٠ تیم ارزیاب و یک تیم امداد هوایی از شهرستان های شمال استان به منطقه اعزام شدند.

وی ادامه داد: ۱۱ روستا در قطور و ٣ روستا شهرستان سلماس متأثر از زلزله شدند و تمامی نیروهای امدادی شعب شمال استان در آماده باش ١٠٠ درصدی هستند.

رهبر گفت: جزئیات خسارات توسط دستگاهای ذیربط اعلام می شود.

زمین لرزه نسبتا شدیدی قطور در خوی را لرزاند.

این زمین لرزه امروز ۴ اسفند در ساعت ۹:۲۲دقیقه به بزرگی ۵.۷ ریشتر قطور در خوی را لرزاند و در شهر ارومیه نیز احساس شد.

این زمین لرزه در عمق ۶ کیلومتری زمین در ۱۷ کیلومتری قطور،۳۱کیلومتری خوی و ۳۲ کیلومتری زر آباد آذربایجان غربی را لرزاند.

امیرعباس جعفری مدیرکل مدیریت بحران استانداری در خصوص این زمین لرزه افزود: تیم های ارزیاب به محل برای برآورد خسارات احتمالی اعزام شده و اطلاعات تکمیلی اعلام می شود.

اعزام تیم‌های ارزیاب به مناطق زلزله‌زده آذربایجان غربی/ گزارشی از خسارات احتمالی نداریم

به دنبال وقوع وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری در استان آذربایجان غربی، سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام تیم‌های ارزیاب به مناطق متاثر از زلزله خبر داد.

سید مصطفی مرتضوی دراین‌باره گفت: به دنبال زلزله‌ای که در ساعت ۹:۲۲ امروز حوالی قطور در استان آذربایجان غربی را لزراند، دو تیم ارزیاب از نزدیک‌ترین پایگاه‌های هلال احمر به مناطق متاثر از زلزله اعزام شده‌اند.

وی افزود:‌ تاکنون گزارشی از میزان خسارات احتمالی مخابره نشده است.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور نیز در این‌باره گفت: تیم‌های اورژانس کشور به منطقه اعزام شده و بالگردهای اورژانس نیز به مناطق متاثر از زلزله اعزام شده‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین