کد خبر: ۶۳۸۵۲۶
تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به دستبابی به یک توافق تجاری جامع با هند ابراز خوش‌بینی کرد و از دهلی‌نو خواست تا با همکاری واشنگتن با تروریسم مبارزه کند.
آفتاب‌‌نیوز :

 دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که در حال حاضر برای سفری رسمی در هند به سر می‌برد، گفت: ‌دو توافق امضا شده با دهلی‌نو شامل هلی‌کوپترهای نظامی آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وی افزود: این یک سفر مفید و موثر برای هر دو کشور بوده است. ما با امضای توافق‌نامه‌هایی برای فروش تجهیزات نظامی پیشرفته آمریکا به هند به ارزش بیش از سه میلیارد دلار از جمله هلی‌کوپترهای آپاچی و ام اچ ۶۰ رومئو، همکاری دفاعی‌مان را توسعه دادیم.

ترامپ در جریان کنفرانس خبری مشترکی با نارندرا مودی، نخست وزیر هند گفت: در حالی که ارتش‌های ما به آموزش و انجام عملیات در کنار یکدیگر ادامه می‌دهند، این توافقات توانایی‌های دفاعی مشترک‌مان را افزایش خواهند داد.

بر اساس گزارشات، این توافقات خرید ۲۴ جنگنده‌ نظامی سی هاوک ام اچ ۶۰ برای نیروی دریایی هند و شش فروند هلی‌کوپتر جنگنده آپاچی را تائید می کند.

ترامپ پیش‌تر در مقابل جمعیت وسیعی از مردم هند در شهر احمدآباد سخنرانی کرده و متعهد به مبارزه با تروریسم شد. وی پیش از سفر به دهلی‌نو برای دیدار با نارندرا مودی از تاج محل بازدید کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین