کد خبر: ۶۳۸۵۹۴
تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خواستار حل نگرانی‌های ایجاد شده برای نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از طریق عمل به قانون اساسی و مقررات مربوطه شد و از تعویق مراسم تحلیف رئیس جمهوری این کشور استقبال کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

مورگان اورتاگس روز سه شنبه در بیانیه ای مطبوعاتی نسبت به نتایج اعلام شده از سوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان که به نفع اشرف غنی رئیس جمهوری فعلی این کشور ابراز نگرانی کرد و افزود: ما انتظار داریم این نگرانی ها مطابق قانون اساسی و رویه های قانونی رسیدگی شود.

وی ادامه داد: ما از دولت جدید می خواهیم فراگیر باشد و آرزوهای همه افغان‌ها را منعکس کند. رهبران کشور و حامیان آنها باید اطمینان حاصل کنند که بحث سیاسی با روشی آرام و عاری از استفاده یا تهدید به خشونت انجام شود.

آمریکا از تعویق مراسم تحلیف ریاست جمهوری افغانستان استقبال کرد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: آنها همچنین باید از اقدامات بی ثبات کننده از جمله تلاش‌های اعلام شده برای ایجاد ساختارهای موازی دولت متناقض با قانون اساسی و حاکمیت قانون خودداری کنند. چنین اقداماتی استقلال و وحدت کشور را که ایالات متحده به شدت از آن حمایت می کند زیر سوال می برد.

اورتاگس با بیان اینکه مردم افغانستان خواستار صلح هستند، اظهار کرد: وقت آن است که نه بر سیاست های انتخاباتی ، بلکه از طریق مذاکرات داخل افغانستان بر روی گام برداشتن به سمت صلح پایدار، پایان دادن به جنگ با طالبان و یافتن یک فرمول برای یک توافق سیاسی که می تواند در خدمت منافع همه شهروندان این کشور باشد، متمرکز شد که انتظار داریم در ماه مارس آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: ما از همه طرف ها می خواهیم که در ایجاد فوری چارچوب ملی توافق شده برای صلح که به طور کامل نماینده جمهوری اسلامی افغانستان باشد و در رهبری مذاکرات مربوطه، مشارکت و پشتیبانی کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: برای اطمینان از زمان کافی برای افاغنه در رسیدن به این توافقات، از دولت افغانستان تشکر می کنیم که با تعویق مراسم تحلیف ریاست جمهوری موافقت کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین