کد خبر: ۶۳۸۸۰۲
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۲
رییس دفتر رییس جمهوری با تاکید بر کمک همه جانبه به مناطق سیلزده لرستان گفت: همه دستگاهها و وزارتخانه ها برای کمک به این استان وارد عمل شوند.
آفتاب‌‌نیوز :

محمود واعظی در تماس تلفنی با استاندار لرستان وضعیت استان را طی بارشهای چند روز اخیر را در قالب گزارشی دریافت کرد و افزود: به منظور کمک رسانی و امداد به نقاط حادثه دیده از بارشهای این چند روز، حضور دستگاه ها و وزارت خانه ها در استان لرستان و بسیج امکانات برای رفع مشکلات مردم در اسرع وقت انجام شود.

استاندار لرستان نیز گفت: تشکیل ستادهای بحران استان در اولین فرصت، استقرار ۴۰۰ اکیپ در قالب نیروهای امدادی در نقاط خطر پذیر، تهیه مایحتاج مردم، ایجاد کمپ های اسکان و جابجایی مردم از نقاط حادثه‌خیز اقدامات پیشگیرانه در مقابله با سیل استان بود.

وزارتخانه‌ها برای کمک به لرستان وارد عمل شوند

سید موسی خادمی همچنین افزود: خساراتی ناشی از بارشهای دو روز اخیر بر زیرساخت های استان وارد شده است که منجر به تخریب راه های ارتباطی، پل ها و منازل مسکونی در برخی از شهرستان ها شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: بخشی از عملیات زیرساختی در استان که پس از سیل فروردین ماه جاری انجام گرفته بود به دلیل ناتمام ماندن برخی پروژه ها و بارش های این چند روز دچار آسیب های جدی شده است که گزارش جامع و کامل از میزان خسارات، طی ارزیابی نهایی تهیه و ارائه خواهد شد .

بارش های دوشنبه تا ظهر امروز با متوسط بیش از ۱۰۰ میلیمتر در لرستان خساراتی به بار آورد که گزارش اولیه آن هزار میلیارد تومان است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین