کد خبر: ۶۳۹۵۰۵
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
تعداد نظرات: ۵ نظر
ربیعی گفته "کرونا مساله اول دولت و کشور است"
سخنگوی دولت کرونا را مساله اول دولت و کشور عنوان کرد و گفت: مردم ما در این روزها بیش از گذشته کنار یکدیگر هستند و به دولت کمک می‌کنند تا با همدلی بر کرونا غلبه کنیم.
آفتاب‌‌نیوز :

«علی ربیعی» ظهر روز دوشنبه در نشست خبری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: سلام بر مردم ایران که این روزها بیش از هر دوره دیگری در کنار هم هستند، به دولت کمک می‌کنند و به امید خدا به این رنج جامعه غلبه خواهیم کرد. کرونا مساله اول کشور و دولت است البته این موضوع تمام دنیا را درگیر کرده و با قدرت شیوع زیاد در اقصی نقاط جهان شاهد قربانیان آن هستیم.

سخنگوی دولت یادآور شد: دولت جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا با قطعی شدن اولین تست بدون ملاحظه و با شفافیت نظرش را منعکش کرد، صداقت یکی از بدیهیات و پیش درآمدهای اصل است که ما به آن توجه کردیم.

ربیعی: مدارس تا آخر هفته تعطیل خواهد بود| سررسید برخی وام‌ها دو ماه عقب می‌افتد

ربیعی تصریح کرد: تلاش ما این است که با همکاری دولت و همدلی مردم شریف ایران نه تنها این بلای عظیم را پشت سر خواهیم گذاشت بلکه در پسا بحران کرونا سطح سلامت کشور را ارتقا دهیم تنها در این راه است که می‌توان از فاز درمان عبور کرد و وارد فازهای دیگر شد.

وی گفت: کرونا مثل سارس و ایدز تهدید جهانی است ایران جزو شفاف ترین کشورها در خصوص اعلام این موضوع بوده است به رغم وجود کاستی‌ها برای ارائه خدمات تلاش کرده است.

سخنگوی دولت در ادامه با بیان اینکه برخلاف برخی از کشورها که مصلحت‌های سیاسی، اقتصادی و... را مقدم بر جان مردم خود کردند، عمل نکردیم، اظهار داشت: جان و سلامت مردم ایران را بر همه چیز مقدم دانسته و می‌دانیم. لازم است به اطلاع شهروندان و هم‌وطنان برسانیم براساس روندشناسی این ویروس با افت و خیزی روبه‌رو خواهیم شد و وزیر بهداشت اطلاعات لازم را داده‌اند.

ربیعی ادامه داد: پس از شوک اولیه به سرعت بر اوضاع مسلط شده و در حال کنترل شرایط هستیم. اجازه نمی‌دهیم تحریم، تروریسم و ویروس در زندگی مردم تاثیرگذار شده و برای مردم عادی شود.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس‌جمهور با بیان اینکه کرونا با شومی خود ارزش حیات را به ما نشان داد، تصریح کرد: دولت بر رسالت اصلی خود بر محافظت از جان شهروندان عمل کرده و می‌کند. آنچه اولویت اول ماست، زندگی شهروندان ماست و دولت از آحاد مردم درخواست دارد با دقت بیشتری بر توصیه‌های وزارت بهداشت عمل کنند.

ربیعی راه موفقیت بر شکست کرونا و گذار از خیز آن را همدلی، همراه و مشارکت گسترده همگانی برشمرد و خاطرنشان کرد: در جلسه هیات دولت موضوع آسیب‌های اقتصادی ناشی از گسترش و شیوع این ویروس بر کسب و کار مردم و کاهش سطح درآمدها مورد بررسی قرار گرفت و وزرای ذیربط گزارش‌هایی دادند.

سررسید وام‌های مرتبط با کسب و کارها دو ماه عقب می‌افتد

وی با بیان اینکه دولت ستادی را در این باره تشکیل داده تا موضوع را بررسی و راهکارهایی را ارائه دهند، ابراز داشت: برای کاهش فشار بر مردم مقرر شد سررسید وام‌های مرتبط با کسب و کارها و برخی دیگر از وام‌ها، دو ماه به عقب بیفتد. این مسئله فردا در شورای عالی پول و اعتبار مطرح و تصمیم‌گیری می‌شود و همتی رئیس بانک مرکزی اطلاع‌رسانی‌های لازم را می‌کند.

سخنگوی دولت افزود: مقرر شد درباره استمهال بدهی‌های مالیاتی تسهیلاتی ارائه شود و اگر لازم بود در جلسه سران قوا مطرح شود. هرچند فکر می‌کنیم اختیارات لازم در دست دولت است و تا آخر هفته در این باره تصمیم‌گیری می‌شود.

ربیعی همچنین گفت: مقرر شد درباره تشکیل مجامع شرکت های بورسی و حل مشکلات بیمه‌ای تا آخر هفته تصمیمات حمایتی از سوی دولت اتخاذ شود. از جمله مسائل دیگر مطرح شده هزینه درمان بیماری برای مردم بود که مقرر شد بیمه سلامت متوقف نشود و در این خصوص هم به مردم خصوصاً طبقات آسیب‌پذیر فشاری وارد نخواهد شد.

سخنگوی دولت اضافه کرد: رفع ممنوعیت واردات و لغو سود بازرگانی برای کالاهای مرتبط با کرونا و اعمال محدودیت صادرات در این رابطه به وزارت صمت واگذار شد.

راه اندازی ۱۰۷ کارگاه جدید برای تولید اقلام بهداشتی

وی خاطرنشان کرد: همچنین وزارتخانه‌های صمت و بهداشت گزارش دادند که برای رفع کمبود اقلام بهداشتی ۱۰۷ کارگاه جدید راه اندازی و تغییر کاربری برای تولید مواد ضدعفونی ساده داده شده است. همچنین طبق گزارشی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارائه دادتولید ماسک های نانو n۹۵ مخصوص پرسنل بیمارستانی نیز تا پایان هفته به روزی ۳۰۰ هزار عدد خواهد رسید و کلیه دستگاه های تولید این ماسک‌ها در داخل کشور است.

سخنگوی دولت اضافه کرد: تمام این موارد به غیر از ظرفیت تولیدات وزارت دفاع است که از جمله مهمترین تولیدات آنها تولید کیت تشخیص بیماری بوده است که توسط متخصصین این وزارتخانه انجام شده است.

برای تولید کیت‌های تشخیصی با پنج شرکت دانش بنیان در حال عقد قرارداد هستیم

ربیعی گفت: در همین زمینه دولت برای توسعه و تولید کیت های تشخیص با ۵ شرکت دانش بنیان در حال انعقاد قرارداد است. ما امروز سیاقی جدید که ناشی از مراعات کنترل این ویروس هست برای جلسه سخنگوی دولت در نظر گرفته ایم و جلسه به شکل مجازی و با استفاده از تکنولوژی‌های ارتباطی برگزار می شود. امیدوار هستیم بنا بر تصمیم دولت، تمام تشکل ها و مجامع در صورتی که ضرورت ندارند، جلسات خود را برگزار نکنند و در صورتی که ضرورت وجود دارد با استفاده از همین طریق مجازی برگزار کنند. همچنین ما از مردم خواهان همکاری هستیم که مراسم‌های خود را هم تا حد امکان برگزار نکنند.

مدارس تا آخر هفته تعطیل خواهد بود

سخنگوی دولت درباره تدابیر لازم برای تعطیلی مدارس تا پایان سال ۹۸ گفت: بر اساس تماس‌های تلفنی با وزیر آموزش و پرورش و مسئولان مربوطه، مدرس تا آخر این هفته تعطیل خواهد بود و در صورت لزوم برای هفته آینده نیز روز پنج شنبه غروب یا جمعه صبح جلسه ستاد خواهیم داشت و تصمیم گیری خواهیم کرد.

ربیعی با قدرانی از تدابیر و شیوه آموزشی سازمان صدا وسیما گفت: آموزش‌های از راه دور که تدابیر آن از پیش طراحی شده بود، ادامه خواهد داشت.

وی درباره نگرانی‌ها درباره گران فروشی‌ها و احتکار اقلام مقابله با ویروس کرونا گفت: خوشبختانه کالای اساسی مورد نیاز امروز به وفور در کشور وجود دارد، بر اساس وارداتی که قبلا انجام دادیم ذخایر کشور به اندازه کافی در کشور وجود دارد و هیچ نگرانی برای کمبود این اقلام وجود ندارد.

سخنگوی دولت بیان کرد: قیمت های ارزاق عمومی از جمله گوشت در بازار کنترل شد و امروز به تعادل خود بازگشته است. حتی در گوشت گوساله مازاد تولید برای بازار داریم و تقاضا نیز کاهش یافته است. در این شرایط دولت به سرعت بازار را از گوشت و مرغ اشباع کرد تا مردم احساس کمبود نکنند.

ربیعی افزود: در مورد ماسک حرکت به سوی تولید یک و نیم میلیون در روز را آغاز شده است و برای رسیدن به این ظرفیت نیاز به زمان وجود دارد. در این زمینه اقدامات اولیه انجام شده است اما شوک اولیه که خرید ماسک در کشور ایجاد کرد مشکلاتی بوجود آمده که فقط در کشور ما نبود بلکه این موضوع در کشورهای جنوب شرق آسیا و اروپا نیز این مشکل بوجود آمد که یک واکنش طبیعی از سوی مردم است و اعلام یکباره این بیماری این شوک را در بازار ایجاد کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۵
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
0
4
اقا به داد مهندسین و کارگران ایران مال هم برسید در حدود 5000 نفر در ایرانمال کار میکنند که امکان داره فاجعه به مراتب بد تراز شهر قم اتفاق بی افتد باتوجه به اینکه چهار مورد مشکوک به کرونا به وسیله اورژانس مستقر در ایرانمال به بیرون هدایت شد برای درمان و تست ولی مسئولین هیچ اقدامی محسوسی که سلامت کارکنان رو تضمین کنند انجام ندادن حتی بعضی از شرکت های پیمانکارها دستگاه های انگشت زنی خودشون برنداشتن وپرسنل مجبور هستن برای اینکه ورود و خروج خودشان به وسیله این دستگاه ثبت کنن وضعیت سرویس بهداشتی پخش تجهیز اصلا قابل توصیف نیست حتی سرویس های داخل ایرانمال که برای عموم در نظر گرفته شده از وضعیت بهداشتی مناسبی برخوردار نیستند و نفرات خدماتی که در سرویس ها کار میکنند در رابطه با با بهداشت حرفه به هیچ وجه توجیه نیستن با توجه به گفته های مکرر مسولین بهداشت به عدم برگذاری جلسات و تجمعات در این ایران مال خلاف این در نظر گرفته شده و جلسات به صورت فشرده داره برگزارر میشه و تعداد نفراتی که داخل سالن جلسات هست بیش ازحدظرفیت سالن هست با توجه به تاکیید فروان پرسنل به تعطیلی هیچ کدوم از نفرات بالا دست تصمیمی به تعطیلی ندارند وهمچنان بر فعالیت خودشان می افزاینددرکناراینها علاوه بر فعالیت کارگران و مهندسین بازدید کننده هایی که به جهت خرید به داخل ایرانمال به جهت خرید و بازدید به مراجعه میکنند
پاسخ ها
معلم ناامید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
باافزایش سال تحصیلی به سمت تابستان مخالفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
1
2
دوماه چیه وامها رو خود دولت صفر کنه برای مردم
یبارم به مردم کمک کنین درست حسابی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
0
3
اون عقل کلی که این طرح رو داده باید کلیه وام های بانکی رو شامل کنه
چرا وام مسکن شامل نمیشه؟
وقتی طرف درآمد نداره وام خونه اش رو هم نمیتونه بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
0
0
ماسک بخریم؟ تغذیه برای سیستم ایمنی ؟ میوه گرون ؟ پروتئین ؟ الکل گرون ؟ لیموشیرین 12 هزار تومنی ؟ چه جوووووووووری؟!
آی آقایی که اسمتو گذاشتی مسئول ! این هم سئوال ! جواب ده
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین