کد خبر: ۶۴۰۳۸۵
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
کمپین انتخاباتی ترامپ از شبکه خبری سی.ان.ان بابت انتشار مطلبی در تخریب وجهه این کمپین شکایت کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

به نوشته روزنامه نیویورک پست، این سومین شکایت کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از یک نهاد خبری در ۱۰ روز گذشته محسوب می‌شود.

در این شکایت آمده که سی.ان.ان به صورت عمدی بیانیه‌های "غلط و بی‌اعتبار کننده" را درباره کمپین ترامپ منتشر کرده که به دنبال کمک از روسیه برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ است.

در این شکایت همچنین آمده که این بیانیه‌ها مربوط به یک سرمقاله منتشر شده از سوی این شبکه در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۱۹ به نوشته "لری نوبل"است.

در شکایت کمپین ترامپ آمده،‌ در این سرمقاله ادعا شده کمپین ترامپ خطرات و منافع بالقوه کمک گرفتن مجدد از روسیه در انتخابات ۲۰۲۰ را ارزیابی کرده و تصمیم گرفته تا این گزینه را روی میز بگذارد و با وجود آنکه تیم حقوقی ترامپ درخواستی را برای حذف این مطلب و عذرخواهی ماه گذشته ارسال کرد، شبکه خبری سی.ان.ان همچنان این مطلب را در وبسایت خود نگه داشت.

جنا الیس، مشاور ارشد حقوقی کمپین ترامپ گفت: در این شکایت آمده که به شبکه سی.ان.ان درباره این اشتباه در مطالب منتشر شده اطلاع رسانی شده بود اما آنها عمدا برای تخریب وجهه کمپین تلاش کردند و در عین حال خوانندگان خود را به سمت و سویی نادرست کشاندند.

این طرح شکایت پس از آن مطرح شد که کمپین انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا از واشنگتن پست روز سه شنبه و نیویورک تایمز در روز چهارشنبه گذشته شکایت کرد.

مشاور ارشد حقوقی کمپین ترامپ گفته که این سه شکایت منتشر کنندگان را بابت بی‌توجهی به گزارش‌های نادرست و همچنین عدم انتشار اخبار درست مسئول می‌داند. اظهارات دروغین طبق قانون اساسی ایالات متحده محافظت نمی‌شود. بنابراین، این شکایت ها هیچ تأثیر مطلوبی بر آزادی مطبوعات نخواهند داشت. اگر روزنامه نگاران در اظهارات و گزارش های خود دقیق تر باشند، این امر می تواند یک پیشرفت مثبت باشد و چنین پرونده هایی هم مطرح نمی شوند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین