کد خبر: ۶۴۰۴۵۶
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۲
انجام دادن صحنه‌های بدلکاری توسط خود بازیگران همیشه جالب است، اما برخی از آنها برای انجام این کارها آسیب‌های جدی دیده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :

بدون شک برای بازیگران انجام دادن سکانس‌های بدلکاری مختص به خود بسیار جالب و شگفت‌انگیز، اما در عین حال خطرناک است. به همین دلیل است که هالیوود ،جامعه کاملی از بدلکاران با مهارت‌های لازم را تشکیل داده تا مسئولیت کارهایی که ممکن است باعث کشته شدن بازیگر فیلم شود را بر عهده بگیرند.

این کارها شامل رانندگی‌های دیوانه‌وار، افتادن از ارتفاعات و حتی بدلکاری‌هایی است که حتی به سیم محافظ نیز نیاز ندارند، می‌شود چرا که اگر درست اجرا نشود ممکن است آسیب‌های جدی به بازیگران بزند اما برخی بازیگران برای ارائه یک بازی معتبر، اصرار دارند خودشان سکانس‌های سخت را بدون استفاده از بدلکار بازی کنند. شاید به این دلیل است که خطر موجود در این کار را درک نکرده اند. در ادامه بازیگرانی را که در حین فیلمبرداری آسیب دیده اند، مرور می‌کنیم.

الن برستین

آسیب‌دیدگی او در فیلم سینمایی «جن گیر» محصول سال ۱۹۷۳ رقم خورد. در این فیلم سینمایی برای عدم استفاده از مه و برای اینکه مجبور به ایجاد بخار مصنوعی نباشند، دمای محل فیلمبرداری را به شدت پایین آوردند، اما این تنها سختی کار نبود. در سکانسی، دختری که توسط شیطان تسخیر شده الن برستین را هل می‌دهد. برای طبیعی شدن افتادن روی زمین سیمی پشت پای او نصب شده بود و زمانی که او می‌افتد، آسیب نخاعی می‌بیند.
الن برستین آسیب‌دیدگی او در فیلم سینمایی «جن گیر» محصول سال ۱۹۷۳ رقم خورد. در این فیلم سینمایی برای عدم استفاده از مه و برای اینکه مجبور به ایجاد بخار مصنوعی نباشند، دمای محل فیلمبرداری را به شدت پایین آوردند، اما این تنها سختی کار نبود. در سکانسی، دختری که توسط شیطان تسخیر شده الن برستین را هل می‌دهد. برای طبیعی شدن افتادن روی زمین سیمی پشت پای او نصب شده بود و زمانی که او می‌افتد، آسیب نخاعی می‌بیند.
شارلیز ترون

او در واقع چندین آسیب را در فیلم‌های خود متحمل شده است. یکی از این موارد به دلیل مبارزه با یک فرد بزرگ در فیلمبرداری «محافظ پیر» بود. او همچنین در فیلمبرداری «ایان فلاکس»، یک نیم پشتک را اجرا کرد که منجر به آسیب دیدن او تا مرز فلج شدن شد. با این آسیب‌دیدگی، او برای مهره شکسته گردن خود مجبور به جراحی شد.
شارلیز ترون او در واقع چندین آسیب را در فیلم‌های خود متحمل شده است. یکی از این موارد به دلیل مبارزه با یک فرد بزرگ در فیلمبرداری «محافظ پیر» بود. او همچنین در فیلمبرداری «ایان فلاکس»، یک نیم پشتک را اجرا کرد که منجر به آسیب دیدن او تا مرز فلج شدن شد. با این آسیب‌دیدگی، او برای مهره شکسته گردن خود مجبور به جراحی شد.
تام هنکس

او برای بازی در فیلم سینمایی «دور افتاده» به کارگردانی رابرت زمکیس نزدیک بود جان خود را از دست بدهد. او در یکی از سکانس‌ها دچار خراشی در ناحیه پا می‌شود که در نهایت به عفونت منجر می‌شود. به گفته دکترها اگر مدت زمان بیشتری به او رسیدگی نمی‌شد، او ممکن بود جان را خود را از دست بدهد. او به خاطر این زخم، ۳ روز در بیمارستان بستری بود و فیلمبرداری برای سه هفته متوقف شد، زیرا هنکس نمی‌توانست وارد آب شود.
تام هنکس او برای بازی در فیلم سینمایی «دور افتاده» به کارگردانی رابرت زمکیس نزدیک بود جان خود را از دست بدهد. او در یکی از سکانس‌ها دچار خراشی در ناحیه پا می‌شود که در نهایت به عفونت منجر می‌شود. به گفته دکترها اگر مدت زمان بیشتری به او رسیدگی نمی‌شد، او ممکن بود جان را خود را از دست بدهد. او به خاطر این زخم، ۳ روز در بیمارستان بستری بود و فیلمبرداری برای سه هفته متوقف شد، زیرا هنکس نمی‌توانست وارد آب شود.
ویگو مورتنسن

در سه گانه فیلم سینمایی «ارباب حلقه‌ها» به کارگردانی پیتر جکسون، ویگو مورتنسن بیش از چندین بار آسیب دیده است. یکی از بدترین آن‌ها زمانی بود که او بیرون از قلعه موردور مشغول صحبت بود. لوکیشن این فیلم پیش از این توسط ارتش نیوزیلند استفاده می‌شد و به همین خاطر منطقه امن آن برای در امان ماندن بازیگران مشخص شده بود. اما مورتنسن میخواست کمی بداهه بازی کند و به همین خاطر به خارج از منطقه امن می‌رود. خوشبختانه هیچ یک از بمب‌ها منفنجر نشد، اما می‌توانست باعث مرگ او شود. همچنین در یکی از سکانس‌ها دندان او می‌شکند.
ویگو مورتنسن در سه گانه فیلم سینمایی «ارباب حلقه‌ها» به کارگردانی پیتر جکسون، ویگو مورتنسن بیش از چندین بار آسیب دیده است. یکی از بدترین آن‌ها زمانی بود که او بیرون از قلعه موردور مشغول صحبت بود. لوکیشن این فیلم پیش از این توسط ارتش نیوزیلند استفاده می‌شد و به همین خاطر منطقه امن آن برای در امان ماندن بازیگران مشخص شده بود. اما مورتنسن میخواست کمی بداهه بازی کند و به همین خاطر به خارج از منطقه امن می‌رود. خوشبختانه هیچ یک از بمب‌ها منفنجر نشد، اما می‌توانست باعث مرگ او شود. همچنین در یکی از سکانس‌ها دندان او می‌شکند.
ئوناردو دی کاپریو

در طی فیلمبرداری «جانگوی رها شده» به کارگردانی تارانتینو، لئوناردو دی کاپریو دچار جراحتی شد که قرار نبود در این فیلم سینمایی روی دهد. او در حالی که مشت خودش را محکم روی میز کوبید، لیوانی که روی آن قرار داشت شکست و باعث بریدگی و خونریزی او شد. اما دی کاپریو همچنان تا پایان سکانس در نقشش باقی ماند.
ئوناردو دی کاپریو در طی فیلمبرداری «جانگوی رها شده» به کارگردانی تارانتینو، لئوناردو دی کاپریو دچار جراحتی شد که قرار نبود در این فیلم سینمایی روی دهد. او در حالی که مشت خودش را محکم روی میز کوبید، لیوانی که روی آن قرار داشت شکست و باعث بریدگی و خونریزی او شد. اما دی کاپریو همچنان تا پایان سکانس در نقشش باقی ماند.
بروس ویلیس

در فیلم سینمایی «جان سخت» که یکی از نقش‌های‌آفرینی‌های خوب بروس ویلیس محسوب می‌شود، او در یک مکان کوچک شلیک کرد. بعد از این  شلیک، به دلیل اینکه او هیچ محافظی روی گوش نداشت، دو سوم از شنوایی گوش چپ خود را از دست داد.
بروس ویلیس در فیلم سینمایی «جان سخت» که یکی از نقش‌های‌آفرینی‌های خوب بروس ویلیس محسوب می‌شود، او در یک مکان کوچک شلیک کرد. بعد از این شلیک، به دلیل اینکه او هیچ محافظی روی گوش نداشت، دو سوم از شنوایی گوش چپ خود را از دست داد.
جکی چان

جکی چان حداقل هفت بار در طول فیلمبرداری بینی خود را شکسته است. دیگر آسیب‌دیدگی‌های او مربوط به صدمه‌های او از ناحیه سر، شکستگی در لگن، شکستن دندان و سوختگی می‌شود. در حقیقت او از سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۸۵ حداقل ۱۵ بار در فیلم هایش به طور جدی مجروح شده است.
جکی چان جکی چان حداقل هفت بار در طول فیلمبرداری بینی خود را شکسته است. دیگر آسیب‌دیدگی‌های او مربوط به صدمه‌های او از ناحیه سر، شکستگی در لگن، شکستن دندان و سوختگی می‌شود. در حقیقت او از سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۸۵ حداقل ۱۵ بار در فیلم هایش به طور جدی مجروح شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین