کد خبر: ۶۴۰۵۸۶
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
در سال ۱۳۹۷ در کشور یک میلیون و ۳۶۶ هزار و ۵۱۹ ولادت به ثبت رسیده که یک میلیون و ۳۳۴ هزار و ۹۶۲ مورد آن در همان سال رخ داده و ثبت شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس سالنامه منتشر شده در سال ۹۷، در ولادت‌های ثبت شده سن مادران برابر ۲۹ سال و ۱ ماه و برای پدران ۳۳ سال و ۸ ماه بوده است. بیشترین ولادت‌های سال گذشته متعلق به مادران ۲۸ ساله با تعداد ۸۳ هزار و ۵۴۹ ولادت و برای پدران ۳۲ ساله با فراوانی ۹۴ هزار و ۸۶۵ نوزاد بوده است.

از کل ولادت‌های ثبت شده در سال ۹۷، سهم پدران و مادران جوان در بازه سنی ۸ تا ۳۵ ساله به ترتیب برابر با ۸۲.۹ و ۶۷.۶ بوده است، در این تفسیر سن مادران و پدران، باید توجه داشت که محاسبه سن آنان بدون توجه به ترتیب تولد صورت گرفته و عملا این ارقام مربوط به اولین ولادت نیست.

در سال ۱۳۹۷ تعداد ولادت‌هایی که فاصله رخ داد آن‌ها با تاریخ ازدواج پدر و مادر یکسال و کمتر از یکسال بوده، ۱۳۴ هزار و ۲۴۵ رویداد بوده است، به عبارت دیگر حدود ۹.۸ درصد از ولادت‌های ثبت شده در فاصله زمانی یک سال و کمتر از یک سال ازدواج والدین تا تولد نوزاد رخ داده است.

همچنین در سال ۱۳۹۷ نزدیک به ۴۲ زوج به ازای هر ۱۰۰۰ ازدواج که از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ تا تیرماه سال ۱۳۹۶ رخ داده است، فرزند دار شده‌اند؛ این شاخص برای استان‌های سیستان و بلوچستان و گلستان بیشترین مقدار و برای استان‌های قزوین و مازندران کمترین مقدار را دارد و در همین سال ۶۳.۵ درصد از تولد‌های ثبت شده (۸۴۳ هزار و ۷۱۰ رویداد) بیشتر از وقوع ازدواج والدین رخ داده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین