کد خبر: ۶۴۰۹۲۴
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به بهبود ۲۷۳۱ نفر از مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ گفت: بیش از ۵۰ برابر فوتی‌های این بیماری شاهد بهبود و مرخص شدن افراد از بیمارستان‌ها هستیم.
آفتاب‌‌نیوز :

جهانپور در تشریح آخرین آمارهای بیماری کووید ۱۹ به ۲۷۳۱ نفر بهبود یافته اشاره کرد و افزود: با این رقم بیش از ۵۰ برابر از فوتی‌های این بیماری، بهبود یافته‌اند و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

وی افزود: آمار مبتلایان قطعی به بیماری کووید ۱۹ در استان مازندران به ۸۸۶ نفر رسید. به این ترتیب پس از استان تهران این استان در صدر آمار مبتلایان قرار گرفته است. توصیه‌هایی که در مورد این استان داشتیم و تردد و سفر به این استان، ظرف روزهای گذشته در این آمار خود را نشان می‌دهد. لذا امیدواریم شهروندان رعایت کاملی در این حوزه داشته باشند. قطعا امسال عید شبیه سال‌های گذشته نداریم. روزهای ابتدایی سال که معمولا قصد سفر و انجام رسم و رسوم‌ها وجود دارد همانند سال‌های گذشته نخواهد بود و امسال متفاوت است. امیدواریم همه مردم این مسائل را رعایت کنند.

وی ادامه داد: طی بسیج ملی انجام شده برای فراهم شدن امکانات با هدف جداسازی بهتر و بیشتر برای افرادی که نیازمند خدمات ویژه بیمارستانی نیستند و می‌توان از آن‌ها در خانه نگهداری کرد، مراکز پسابیمارستانی با همکاری سازمان‌های دولتی، غیردولتی و عمومی فراهم خواهد شد. در این راستا از هتل‌ها، زائرسراها و مسافرخانه‌ها استفاده خواهد شد تا پس از عاری شدن فرد از ویروس در این محل‌ها به آغوش خانواده برگردند. این کار در چند استان آغاز شده و به استان‌های دیگر نیز تعمیم داده خواهد شد.

وی خطاب به همه شهروندان درخواست کرد که رعایت نکات بهداشتی فردی و عمومی به جد مورد توجه قرار گیرد و کاهش تردد و لغو سفرهای غیرضروری در دستور کار قرار بگیرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین