کد خبر: ۶۴۱۰۲۸
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۱ تن مواد مخدر در کشور در بازده زمانی ۱۰ تا ۱۶ اسفند ماه خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

ناصر اصلانی در این باره گفت: مجموع کشفیات این هفته را ۱۱ هزار و ۱۲۹ کیلوگرم است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۹۰۷۸کیلوگرم) تقریباً ۲۲ درصد افزایش دارد.

وی افزود: ۸۵۴۱ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۷۶ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.

کشف بیش از ۱۱ تن مواد مخدر ظرف یک هفته در کشور/ ۳۰۰۰ متهم دستگیر شدند

معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: همچنین از این میزان ۲۴۶۵ کیلوگرم حشیش، ۳۷ کیلوگرم هروئین، ۱۷ کیلوگرم گراس، ۱۰۶ کیلوگرم شیشه و ۲۱ مرفین و ۳۰ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی اظهار کرد: در هفته اخیر مجموعاً ۳۰۲۹ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۲۰۷۹ نفر به اتهام قاچاق و توزیع موادمخدر و ۹۱۵ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. در میان دستگیرشدگان این هفته ۳۵ نفر نیز از اتباع بیگانه می باشند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۸۹ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور است،‌ افزود: بیشترین حجم کشفیات با ۴۲۵۹ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۸ درصد کشفیات کشور است و خراسان جنوبی با ۱۹۹۵ کیلوگرم، کرمان با ۱۹۴۲ کیلوگرم، هرمزگان با ۹۴۳ کیلوگرم، یزد با ۴۹۶ کیلوگرم، اصفهان با ۵۸۰ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات پنج استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۸۴ درصد است.

اصلانی گفت: طی این مدت ۲۴۳ دستگاه خودرو و ۱۰ سلاح توقیف شد و ۵۱ درصد کشفیات اطلاعاتی و ۴۷ درصد انتظامی بوده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین