کد خبر: ۶۴۱۰۶۴
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
نماینده وزیر بهداشت در مدیریت بیماری کرونا در استان‌های مازندران و گلستان گفت: پیش از شیوع ویروس کرونا مصرف ماسک در کشور حدود ۲۸ میلیون در هفته بود که اکنون به ۸۰ میلیون رسیده است.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد مهدی ناصحی، نماینده وزیر بهداشت در مدیریت بیماری کرونا در استان‌های مازندران و گلستان در حاشیه بازدید از ایستگاه تب سنجی شهرستان سوادکوه، گفت: تا پیش از شیوع کرونا، مصرف ماسک در کشور حدود ۴ میلیون در روز بوده است، اما اکنون این مصرف به حدود هفته‌ای ۸۰ میلیون رسیده و کمبودها به همین خاطر است.

او ایستگاه تب سنجی سواد کوه را جز اولین ایستگاه‌های تب سنجی کشور برشمرد و افزود: با تلاش ۲۴ ساعته همکاران هلال احمر، نیروی انتظامی و بسیج، حدود ۱۰۵ هزار نفر در این ایستگاه تب سنجی شدند که از این تعداد حدود ۱۹ نفر به علت علامت‌دار بودن و طبق پروتکل برخورد و پیگیری شدند.

۸۰ میلیون ماسک هر هفته در کشور مصرف می‌شود

ناصحی با بیان اینکه مسافرانی که وارد استان مازندران می‌شوند از آن‌ها آدرس گرفته شده و به صورت فعال در شبکه‌های بهداشت و درمان پیگیری بیماری آن‌ها انجام می‌شود گفت: اقدام جدی‌تری در رابطه با ورود مسافران به استان‌های مازندران، گیلان و گلستان انجام شود.

مردم به مازندران سفر نکنند
ناصحی نماینده وزیر بهداشت در مدیریت بیماری کرونا در استان‌های مازندران و گلستان با تاکید بر عدم مسافرت به استان‌های شمالی برای قطع زنجیره بیماری افزود: استان مازندران که شیوع بیماری زیادی دارد هم می‌تواند کانون انتقال بیماری کرونا باشد و هم با حضور افراد دیگر استان‌ها می‌تواند یک کلونی انتقال ویروس شود که اصلاً برای منطقه و کشور خوب نیست.

او با تأکید بر اهمیت پیگیری فعال زنجیره ارتباطی افرادی که ترخیص شده یا تشخیص مثبت داشته‌اند، گفت: باید افرادی که با آن‌ها مواجه شدند شناسایی و ایزوله شوند یا پیگیری درمانی و بهداشتی انجام شود تا بتوانیم کانون‌ها را شناسایی کنیم.
دید و بازدیدهای عید به‌صورت تلفنی یا مجازی انجام شود
ناصحی نماینده وزیر بهداشت برای مدیریت بیماری کرونا در مازندران و گلستان همچنین با اشاره به افراد قرنطینه شده در منزل گفت: مردم به ملاقات افرادی که در قرنطینه خانگی هستند نروند و این افراد نیز از خانه خارج نشوند و با توجه به نزدیک شدن ایام عید، دید و بازدیدها به‌صورت تلفنی یا مجازی انجام شود تا بهار ۹۹ را با شادی به پایان برسانیم.

نماینده وزیر بهداشت با اشاره به تردد در مکان‌های پر خطر مثل عابربانکها، داروخانه، مراکز خرید و پمپ بنزین‌ها افزود: مسئولان مربوطه باید نکات بهداشتی را رعایت کنند.

نماینده وزیر بهداشت برای مدیریت بیماری کرونا در مازندران و گلستان با بیان اینکه در استان مازندران حدود ۲ هزار و ۴۰۰ تخت پیش‌بینی شده است گفت: در حال حاضر، از این تعداد هزار و ۳۵۰ تخت پر و جای مراقبت بینابینی نیز پیش‌بینی شد و شب گذشته، در بابل از این مورد ۱۲۰ تخت آماده کار شده است و جای نگرانی برای پر شدن تخت نداریم.

ناصحی با اشاره به اینکه دارو روزانه برای بیماران تامین می‌شود افزود: دارو کم است، اما تاکنون به مشکلی بر نخوردیم و آمادگی دانشگاه‌های علوم پزشکی خوب بوده است و استانداری و سپاه نیز پای کار هستند و کمک می‌کنند، اما هدف ما این است تا همکاران ما در بیمارستان‌ها اطمینان خاطر داشته باشند و تعداد زیادی ماسک مربوط به بخش ویژه واردات داشتیم که توزیع شد؛ وضعیت مطلوب نداریم، اما تا حد زیادی انجام شده است.

او با اشاره به کمبود نیروی پرستار و پزشک در استان گفت: طبق دستور وزارت بهداشت، جذب نیرو آزاد شده است و همکاران از هر استانی که بیایند از آن‌ها استقبال می‌کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین