کد خبر: ۶۴۱۲۹۱
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵
فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران ضمن تشریح آخرین مصوبات این ستاد، بر لزوم کاهش فعالیت ادارات و... در هفته پایانی سال تاکید کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا زالی با اشاره به مصوبات امروز جلسه فرماندهی مدیریت کرونا در کلانشهر تهران گفت: همچنان تاکید ما بر آگاهی‌رسانی و ارائه آموزش‌های لازم به مردم است. استفاده از ظرفیت شبکه‌های بهداشت استان تهران بویژه مراکز جامع سلامت برای افزایش بیماریابی و پیگیری بیماران بستری شده از اهداف اصلی ماست.

او افزود: نکته مهم آن است که بتوانیم با مجموع بیماریابی و پیگیری بیماران یا بهبودیافتگان احتمال بروز بیماری را کاهش دهیم. هنوز هم سطح قابل قبولی از مداخلات در رابطه با تعطیلی مراکز غیر ضروری اعم از اداره‌ها و سایر مراکز را شاهد نیستیم.

مصوبات ستاد مدیریت کرونا در تهران/ لزوم عدم برگزاری مراسم ۴شنبه‌سوری

زالی با اشاره به این که همچون سنوات گذشته هفته پایانی سال هفته پر کاری نبود، ادامه داد: از مسئولین می‌خواهیم تذکرات را جدی گرفته و فعالیت‌ها در ادارات و ... را به حداقل برسانند. البته مراکز اصلی شهر مانند پمپ بنزین‌ها، آتش‌نشانی‌ها، مراکز ارائه‌دهنده خدمت درمانی فعال هستند. اگر بخواهیم با همین ریتم حضور مردم در سطح شهر پیش برویم کنترل بیماری برایمان بسیار سخت خواهد بود.

وی افزود: طبق هشداری که از روزهای قبل دادیم این بیماری در شهر تهران می‌تواند رو به افزایش بگذارد، پس تنها راه کنترل بیماری و کاهش فشار به کادر درمانی، کاهش حضور مردم در شهر است. تصاویری که از کشورهایی همچون کره جنوبی به دست ما می‌رسد نشان‌دهنده افزایش تداخلات و کاهش بسیار چشمگیر حضور مردم در سطح شهر است و امیدواریم ما نیز در شهر تهران و کل کشور شاهد کمرنگ‌تر شدن حضور مردم در سطح شهر باشیم.

او با تاکید بر عدم انجام برخی کارها مانند برگزاری چهارشنبه‌سوری اظهار کرد: جلوی این دست رفتارها که ممکن است سبب افزایش بیماری در هفته پایانی سال شود نیز باید گرفته شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین