کد خبر: ۶۴۱۳۴۸
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

تداوم شیوع کروناویروس در آمریکا و اروپا/کاهش قابل توجه تعداد مبتلایان در چین

طبق جدیدترین آمارها بیش از ۴۹۰۰ نفر در جهان بر اثر شیوع کروناویروس جان خود را از دست داده و ۱۳۴ هزار و ۸۰۰ نفر نیز به این ویروس آلوده شده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :

کروناویروس تاکنون در ۱۲۷ کشور و منطقه در جهان گسترش پیدا کرده که همزمان با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی نرخ ابتلا به این بیماری در چین به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است.

در شهر ووهان چین برای دومین روز متوالی موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ کمتر از ۱۰ نفر گزارش شده است. همچنین بیش از ۶۴ هزار نفر از افراد آلوده به این ویروس در چین بهبود یافته‌اند.

تداوم شیوع کروناویروس در آمریکا و اروپا/کاهش قابل توجه تعداد مبتلایان در چین

این درحالیست که آمارها حاکی از افزایش قابل توجه موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از شیوع کروناویروس در بسیاری از کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکاست. بر اساس آمارها تاکنون ۱۷۶۲ نفر در این کشور به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده و ۴۱ نفر نیز فوت کرده‌اند.

در ایتالیا نیز که بیشترین میزان شیوع کروناویروس در میان کشورهای اروپایی مشاهده شده تعداد افراد آلوده به کروناویروس بیش از ۱۵ هزار و ۱۰۰ نفر اعلام شده همچنین تعداد فوتی‌ها به ۱۰۱۶ تن رسیده است.

در فرانسه نیز رئیس جمهوری این کشور به منظور مقابله با شیوع کروناویروس از اتخاذ تصمیماتی مبنی بر تعطیلی تمامی مدارس و دانشگاه‌های این کشور از روز دوشنبه خبر داد. تعداد فوتی‌های ناشی از بیماری کووید-۱۹ در این کشور به ۶۱ تن افزایش یافته است. بیش از ۲ هزار و ۸۷۰ نفر هم به این بیماری مبتلا شده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت اطلاع رسانی "ورلداُمتر" در آلمان شمار مبتلایان به کروناویروس ۲۷۴۵ نفر اعلام شده است و تاکنون شش نفر در این کشور بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین