کد خبر: ۶۴۱۴۰۰
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
حسن صادقی:
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با تاکید بر اینکه امکانات درمانی بیمارستان‌های تامین اجتماعی رو به اتمام است، از وزیر بهداشت می‌خواهد به فکر جان پرستاران تامین اجتماعی باشد.
آفتاب‌‌نیوز :

تامین اجتماعی بیمارستا‌های خود را در اختیار بیماران کرونایی قرار داده و به این بیماران، خدمات‌رسانی می‌کند اما متاسفانه در روزهای اخیر، حداقل دو پرستار تامین اجتماعی به دلیل ابتلا به کرونا جان باخته‌ند. حسن صادقی (رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و معاون دبیرکل خانه کارگر) در این رابطه می‌گوید: جناب وزیر بهداشت! حال که ما کارگران همه امکانات و بیمارستان‌های خود را با همه امکانات در اختیار شما گذاشتیم و به بیماران کرونایی سرویس می‌دهیم، لااقل امکانات کافی در اختیار ما قرار دهید.

وی با تاکید بر اینکه ما کارگران به شرایط حساس کشور واقفیم و می‌دانیم که همه امکانات پزشکی باید در جهت حل بحران بسیج شود، ادامه می‌دهد: اما انتظار داریم شرایط بیمارستان‌های ما را درک کنند. بیمارستان‌های تامین اجتماعی در حال حاضر با کمبود ماسک سه لایه، ماسک N۹۵، گان یکسره، دارو و مواد ضدعفونی‌کننده مواجه هستند؛ وزارت بهداشت، بهترین بیمارستان‌های تامین اجتماعی را در اختیار گرفته است اما متاسفانه امکانات و تجهیزات در اختیار این بیمارستان‌ها قرار نمی‌دهد!

امکانات درمانی تامین اجتماعی تمام شده / جناب وزیر بهداشت عدالت را رعایت کنید!

صادقی تاکید می‌کند: قرار نیست کارگران همه امکانات و نیروی انسانی خود را در مبارزه با کرونا بسیج کنند اما از امکانات حداقلی برای حفظ جان کادر درمان محروم باشند. از وزیر بهداشت جداً درخواست می‌کنیم، عدالت را در حوزه درمان رعایت کنند.

این فعال کارگری ادامه می‌دهد: می دانیم شرایط کشور به خاطر بیماری منحوس کرونا، خوب نیست اما بنا نیست طبقه کارگر، چوب بی‌تدبیری‌های حوزه درمان را بخورد و هزینه ندانم‌کاری‌ها و اهمال‌ها را بپردازد.

وی اضافه می‌کند: متاسفانه تاکنون چند پرستار تامین اجتماعی به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند و دلیل آن هم فقط کمبود امکانات ایمنی و بهداشتی بوده. ما انتظار داریم، وقتی کادر درمان تامین اجتماعی با همه وجود جانفشانی می‌کند، لااقل امکانات و تجهیزات در اختیارشان قرار دهند؛ ما نمی‌خواهیم به همین راحتی کادر بارزش درمان خود را از دست بدهیم. پرستاران و کادر درمان تامین اجتماعی از بارزش‌ترین سرمایه‌های این سازمان کارگری هستند و نباید به خاطر بی‌عدالتی‌های وزارت بهداشت، جانشان را به راحتی از دست بدهند.

بیمارستان‌های تامین اجتماعی، کمبود جدی دارند

صادقی با بیان اینکه مگر می‌شود پرستار و کادر درمانی که با بیمار کرونایی مواجه است، ماسک و گان نداشته باشد؛ ادامه می‌دهد: الان بیمارستانهای تامین اجتماعی علاوه بر کمبود امکانات ایمنی، با کمبود دارو و تجهیزات درمانی نیز مواجه هستند؛ بیمار درمان می‌شود اما دارویی نیست که به او بدهند تا در دوران قرنطینه در منزل، بتواند از خودش مراقبت کند و سر پا بشود. کمبودهای ما بسیار است؛ ماسک سه لایه، ماسک N۹۵، عینک، گان یکسره، دستکش و لاتکس، کلاه و روکش کفش، ضدعفونی‌کننده دست و سطوح، دستگاه تنفس مصنوعی، کپسول اکسیژن، دستگاه مانیتورینگ، داروی کرونا و بسیاری از اقلام دیگر را نداریم یا بسیار کم داریم.

وی تاکید می‌کند: نباید دست و پای کادر درمان تامین اجتماعی را ببندند و بعد بگویند دست بسته با دشمنی که تا بن دندان مسلح است، بجنگید! مگر پزشکان و پرستاران تامین اجتماعی چون دولتی نیستند، گناه کرده‌اند که باید تلفات بدهند؟!

معاون دبیرکل خانه کارگر تاکید می‌کند: ما کارگران به وزیر بهداشت می‌گوییم لطفا به تعهدات قانونی خود هرچه زودتر عمل کنید؛ امکانات درمانی تامین اجتماعی تمام شده و کفگیر به ته دیگ خورده است! همین امروز به داد حوزه درمان تامین اجتماعی برسید؛ ما نمی‌خواهیم بیش از این تلفات بدهیم.

صادقی در پایان با تاکید بر اینکه در مقابله با کرونا هم تبعیض قایل می‌شوند و عدالت را رعایت نمی‌کنند؛ می‌گوید: سیاست یک بام و دو هوا نمی‌شود؛ مدیریت حوزه درمان کشور، اشکالات اصولی دارد. طبقه کارگر همه داشته‌های خود را در طبق اخلاص، تقدیم وزارت بهداشت کرده تا با کرونا مبارزه کنند، اما متاسفانه در توزیع امکانات، عدالتی در کار نیست؛ اگر می‌خواهند مراکز درمان تامین اجتماعی، بیمار کرونایی بپذیرند، باید امکانات و تجهیزات کافی به این مراکز بدهند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین