کد خبر: ۶۴۱۴۹۳
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
پس از تشکیل ستاد پیشگیری از کروناویروس در ورزش و با ابلاغیه وزیر ورزش و جوانان مبنی بر تعطیلی اماکن ورزشی، تمام اماکن ورزشی دولتی و خصوصی در استان خوزستان نیز به منظور حفظ سلامت مردم و ورزشکاران تعطیل شدند اما در این میان همچنان برخی از باشگاه ها مخفیانه، مشغول به فعالیت هستند.
آفتاب‌‌نیوز :

تقریبا از اوایل اسفندماه بود که کروناویروس کشور ایران را تحت تاثیر قرار داد و متاسفانه تا به امروز نیز جان برخی از هموطنان در کشور و استان خوزستان را گرفته است. بر این اساس نیز مسئولان به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس، تصمیم به لغو تجمعات در مکان‌های عمومی و همچنین تعطیلی اماکن ورزشی گرفتند.

با توجه به نامه وزیر ورزش مبنی بر تعطیلی اماکن ورزشی و همچنین لغو مسابقات و تجمعات ورزشی، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان نیز در تاریخ چهارم اسفندماه ابلاغیه‌ای مبنی بر تعطیلی تمام اماکن ورزشی و استخرهای استان صادر کرد تا ضمن حفظ سلامت مردم و ورزشکاران، آن‌ها با ماندن در خانه و قرنطینه خانگی مانع از شیوع و گسترش این ویروس شده و با کنترل آن، در نهایت بر کرونا غلبه کنیم.

در این بین نیز برای دفعات بسیار بازرسی‌های اداره کل ورزش و جوانان خوزستان انجام شد تا اطمینان خاطر پیدا کنند تمام باشگاه‌های ورزشی به ابلاغیه صادره تمکین کرده اند اما بازرسی‌ها حاکی از چیز دیگری بود و نشان داد برخی باشگاه‌داران توجهی به ابلاغیه نداشته‌اند و همچنان فعال هستند. سر باز زدن این مدیران باشگاه‌ها منجر به تعطیلی سه باشگاه ورزشی در همان روزهای ابتدایی صدور ابلاغیه شد.

اما در حالی که همچنان تصمیم اداره کل ورزش و جوانان خوزستان، تعطیلی اماکن ورزشی دولتی و خصوصی در استان خوزستان بوده است، طبق اخبار رسیده به خبرنگار ایسنا و پیگیری‌های او، همچنان برخی باشگاه‌های ورزشی در اهواز و شهرستان ها به صورت مخفیانه و با بی‌توجهی به ابلاغیه صادره، در حال فعالیت هستند.

مدیران این باشگاه‌ها با سرپیچی از قانون، حتی برای جان خود هم ارزش قائل نیستند زیرا طبق اعلام رئیس هیات پزشکی ورزشی خوزستان، اگر یک فرد آلوده به ویروس کرونا در یک محیط بسته اعم از باشگاه ورزشی حضور داشته باشد، می‌تواند در مدت یک ساعت، ۵۰ نفر را آلوده کند و این افراد هم می‌توانند این ویروس را به همین صورت در جامعه منتشر کنند.

نکته جالب این است که این باشگاه‌داران عنوان می‌کنند که باشگاه‌های خود را ضدعفونی و گندزدایی کرده‌اند اما خود این مدیران هم خوب می‌دانند که این اقدامات در شرایط فعلی برای یک محیط بسته، هیچ فایده‌ای ندارد زیرا در صورتی که فرد جدیدی وارد باشگاه شود و احیانا مبتلا به کرونا ویروس باشد، به محض اینکه دست خود را به یکی از وسایل ورزشی که عمومی نیز هستند، بزند و همزمان فرد دیگری از این وسایل استفاده کند، او مبتلا به این ویروس می‌شود.

پس بهتر است، مدیران باشگاه‌های ورزشی به جای اینکه با مطرح کردن موارد این چنینی، خود را گول بزنند و به فکر درآمدزایی باشند، با ترغیب مردم به ماندن در خانه‌ها، مانع از گسترش بیشتر این ویروس شوند زیرا این ویروس با همت مسئولان و برخی از مردم در حال کنترل است، اما چنین سهل‌انگاری‌هایی منجر می‌شود که با یک آتشفشان مواجه شویم و آمار افراد مبتلا به این ویروس و تعداد جانباختگان، افزایش پیدا کند.

تعطیلی ۹ باشگاه ورزشی

در این زمینه، ابراهیم نصیری، معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان به ایسنا، گفت: همچنان بازرسی و پیگیری‌های‌مان از باشگاه‌های ورزشی ادامه دارد اما متاسفانه برخی باشگاه‌ها به ابلاغیه ما مبنی بر تعطیلی تمام اماکن ورزشی توجهی نداشته‌اند و حتی امروز ۲۴ اسفندماه نیز دستور به تعطیلی شش باشگاه دیگر داده ایم. پیش از این نیز سه باشگاه به دلیل سرپیچی از قانون، تعطیل شده‌اند.

فعالیت برخی باشگاه‌ها پشت درهای بسته

وی بیان کرد: متاسفانه برخی باشگاه ها با فراهم کردن شرایط برای ورزش و البته درآمدزایی خود، افراد را به درون باشگاه راه داده و سپس با بستن درب، به گونه ای عمل می‌کنند که گویی باشگاه تعطیل است تا در صورت بازرسی از باشگاه‌ها، کسی متوجه حضور افراد درون باشگاه نشود. عملی که از پایه و اساس دور زدن قانون و از همه بدتر ظلم در حق افراد در شرایط فعلی است زیرا در وضعیت قرنطینگی خانگی، خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها ناشی از عدم فعالیت ورزشی به مراتب کمتر از خطر ابتلا به کرونا ویروس است.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان ادامه داد: توصیه و تاکید ما این است که در شرایط فعلی درب هیچ باشگاهی باز نباشد و همانطور که اکنون نیز برخورد جدی و قاطعانه داریم، در ادامه به صورت قاطعانه با متخلفین برخورد خواهیم کرد زیرا شرایط بحرانی و نگران‌کننده است و این مدیران باید هم به فکر جان خود و هم به فکر جان مردم و ورزشکاران باشند. در این شرایط، هیچ چیزی مهم‌تر از سلامتی جان مردم نیست و سلامتی مردم خط قرمز ما محسوب می‌شود. پس در صورتی که باشگاهی به تاکید و توصیه مراکز ذی‌صلاح تمکین نکند، با آن برخورد جدی تر خواهیم داشت.

وی گفت: باشگاه های متخلف که در این شرایط تعطیل می شوند باید به این نکته نیز توجه کنند که اداره کل ورزش و جوانان استان بعدا به راحتی، رضایت به بازگشایی چنین باشگاه هایی نمی دهد و برخورد ما با آن ها خیلی شدیدتر است زیرا با سلامتی مردم و جامعه سر و کار دارند و جنس تخلف و سرپیچی آن ها از ابلاغیه ستاد پیشگیری از کرونا ویروس در ورزش، با سایر تخلف باشگاه ها فرق داد و برخورد ما متناسب با نوع رفتار آن ها خواهد بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین