کد خبر: ۶۴۱۵۸۷
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران آخرین اقدام‌های انجام شده برای مقابله با کرونا را تشریح کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

رضا کرمی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران در نشست خبری مجازی خود با اصحاب رسانه درباره آخرین اقدام‌های انجام شده برای مقابله با شیوع کرونا گفت: اقدامی که در ستاد مقابله با کرونا شهرداری تهران انجام شد در درجه اول ساماندهی ستاد بود که اقدام‌های مدیریت شهری در ۵ کارگروه انجام و اقدام‌های وسیعی برای مقابله با کرونا صورت گرفت.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران افزود: همکاران من در کارگروه بهداشت محیط و پسماند اقدام‌های گسترده‌ای انجام دادند که در کنار آن موضوع پشتیانی لجستیک برای وزارت بهداشت را دنبال کردیم و توانستیم در این مسیر ۸ پایگاه را برای تجهیز جهت استفاده از بیماران کرونایی مورد استفاده قرار دهیم.

کرمی ادامه داد: ما درمدیریت شهری تهیه اقلامی که دسترسی به آن کم بود را در دستور کار ستاد مقابله با کرونا قرار دادیم و در حال حاضر به دنبال این هستیم تا پشتیبانی اقلام را به شکل گسترده از سایر استان‌ها دنبال کنیم و در ادامه نیز شرکت شهروند سازمان میادین میوه و تره بار تجهیزات لجستیکی را طلب کردند تا به منظور ذخیره ۳ ماه اقلام مشکلی نداشته باشند.

او بیان کرد: فروش بر خط محصولات در حال پیگیری است که امیدواریم تا انتهای این هفته فروش بر خط محصولات در فروشگاه شهروند و سازمان میادین میوه و تره بار دایر شود تا حجم زیادی از مراجعه شهروندان به مراکز خرید کاهش پیدا کند.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران افزود: پس از مطالعه انجام شده سوله‌های مدیریت بحرانی که بیشترین فاصله را با محیط مسکونی داشتند جهت بستری بیماران کرونایی انتخاب شدند و خیال شهروندان از این بابت راحت باشد که ۸ سوله انتخاب شده از لحاظ فاصله با محیط مسکونی جهت شیوع کرونا در فاصله مجاز واقع شده اند.

کرمی در تشریح آمادگی پایتخت برای قرنطینه تهران ادامه داد: ما آمادگی این موضوع را داریم که در صورتی که استانداری برای مقابله با کرونا تصمیمی برای قرنطینه تهران نداشته باشد ،تردد با حمل و نقل عمومی را تعطیل اعلام کنیم، ولی باید به این نکته اشاره کنم که با بالا رفتن آمار مبتلایان نیاز به خدمات پزشکی و درمانی داریم و ما تنها می‌توانیم به شکل پشتیبان وزارت بهداشت عمل کنیم.

او بیان کرد: تا به امروز تصمیمی برای کاهش خدمت رسانی حمل و نقل عمومی مطرح نشده است، اما دیروز جلسه‌ای در قرارگاه ثارلله برگزار شد و تعطیلی خدمت رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی نیز مطرح شد، ولی باید اعلام کنم که این تصمیم باید از سوی استانداری تهران اعلام شود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران افزود: ۸ سوله از سوی شهرداری تهران برای بستری بیماران کرونایی تجهیز شده است و با توجه به این نکته که بسیاری از دستگاه‌ها مانند سپاه و ارتش نیز وارد شده اند به نظر می‌رسد که همین ۸ سوله مدیریت بحران تجهیز شده از سوی شهرداری تهران کافی باشد.

کرمی با اشاره به شکل ضد عفونی معابر پایتخت ادامه داد: ممکن است درجه ضد عفونی معابر نسبت به سایر کانون‌های کرونا متفاوت باشد، اما بدین معنا نیست که این اقدام در ضد عفونی معابر بی تاثیر است و این اقدام افزایش توان روحی و روانی برای شهروندان دارد.

او بیان کرد: به شکل کلی برای ضد عفونی معابر پایتخت که از سوی برخی از نهادها انجام می‌شود دستور العمل مشترکی نداریم، ولی این نهادها ضد عفونی را با هماهنگی وزارت بهداشت انجام می‌دهند.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران در واکنش به آزمایش کرونایی که از سوی مخابرات انجام شد و محله سعادت آباد به عنوان یکی از محله‌های پرخطر معرفی شد، افزود: مردمی که در محله سعادت آباد هستند بیشتر به نرم افزار مراجعه می‌کنند و اطلاعات آن نیز بیشتر است و خیلی نمی‌توان به این آمار اتکا کرد.

کرمی ادامه داد: اگر شهرداری مناطق بخواهند ضد عفونی معابر درجه ۲ را انجام دهند ما از آن‌ها حمایت می‌کنیم، اما به دلیل آنکه ماشین‌های آتش نشانی نمی‌توانند به معابر درجه ۲ راه پیدا کنند این اقدام امکان پذیر نیست.

او درباره فروش برخط فروشگاه شهروند و میادین میوه تره بار گفت: سازمان میادین میوه و تره بار این قول را دادند که از فردا دایر شوند، اما در فروشگاه شهروند اعلام شد فروش برخط در شبانه روزی ۳۰۰ سفارش است که این قول را دادند تا انتهای هفته تا هفت برابر این فروش را افزایش دهند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین