کد خبر: ۶۴۱۷۹۸
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
علیرضا بیرانوند اینروزها شرایط متفاوتی را سپری می کند؛ او که با تمام وجود دوست دارد چهارمین قهرمانی اش با پرسپولیس را در لیگ جشن بگیرد ممکن است نتواند به این مهم دست پیدا کند.
آفتاب‌‌نیوز :

تعطیلی مسابقات فوتبال ایران و برگزاری دیرهنگام آن اگر مقارن با آغاز فصل جدید فوتبال بلژیک باشد آن وقت بیرانوند در صورت قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر به جای رفتن روی سکوی قهرمانی در آزادی باید در تمرینات تیم آنتورپ حضور داشته باشد.

بیرانوند بی تردید یکی از مهمترین چهره های فوتبال ایران در سه سال گذشته بوده است. او که در نفت تهران به عنوان یک دروازه بان جوان و مستعد مطرح شد در پرسپولیس برانکو رشد چشمگیری داشت و توانست پیراهن شماره یک تیم ملی را از تمام رقیبان و مدعیان بگیرد. همراه با درخشش در پرسپولیس و کسب قهرمانی ها و کلین شیت های متوالی ، در مقدماتی جام جهانی عملکردی عالی داشت و در جام جهانی تبدیل به چهره اول فوتبال ایران شد. در میان اینهمه ستاره تیم ملی اکنون بیرانوند یکی از نفرات جلوی صف به شمار می آید.

بیرانوند دلیل آنفالو کردن اینستاگرام باشگاه پرسپولیس را اعلام کرد

دروازه بان شماره یک تیم ملی و نامزد دریافت جایزه بهترین بازیکن آسیا به نظر برخی سال پرفراز و نشیبی داشت اما خودش از سالی که پشت سرگذاشته احساس رضایت می کند:" این یکی از بهترین سال های زندگی ورزشی ام است." او با پرسپولیس در آستانه کسب چهارمین قهرمانی پیاپی لیگ برتر است و همچنین کماکان در جام حذفی و لیگ قهرمانان شانس دارند و بیرانوند یکی از مهره های کلیدی در این موفقیت ها بوده است. با این حال او با وجود تمام افتخاراتی که در این چهارسال همراه پرسپولیس کسب کرده باید در پایان فصل به بلژیک سفر کند. با علیرضا بیرانوند که مثل اکثر اهالی فوتبال در قرنطینه خانگی است و دارد از خودش در برابر شیوع ویروس کرونا مراقبت می کند درباره حال و هوای اینروزهایش ، پرسپولیس، آنتورپ و ماجرای آنفالو کردن گفت و گو کرده ایم که در زیر می خوانید:

بعد از این اتفاقاتی که افتاد و ویروس کرونا به ایران آمد با شهرخودرو بازی کرده و پس از آن دو سه روزی تمرین کردیم و بعد کادرفنی 4-5 روز استراحت به تیم داد چون گفته بودند بازی ها اواسط فروردین برگزار می شود. اما وقتی بازی ها تا آخر فروردین لغو شد به نوعی تعطیلی ما هم تمدید شد و به خاطر کرونا مجبور هستیم تمرین نکنیم و در خانه بمانیم. من در خانه تمرینات شکم، شنا ،باتعادلی و تمریناتی از این دست را انجام می دهم. یک روز هم کوهنوردی کردم.

قرار روز 25 اسفند

ما قرار بود روزهای 25-26 اسفند تمرین کنیم چون گفته بودند پولی به باشگاه می رسد و می خواهند به بازیکنان بدهند که متاسفانه آقای انصاری فرد رفت. بعد از جلسه ای که با آقای گل محمدی داشتیم مشخص شد که طبق قول و قرار آقای انصاری فرد باید در این تاریخ به بچه ها پول می دادند که این اتفاق نیفتاد.

هیات مدیره

هیات مدیره سرتمرین آمدند و با بچه ها صحبت کردند. به نظر من کارشان خیلی سخت است و با توجه به صحبت هایی که انجام دادند کاملا می شد این را فهمید. من فکر می کنم خیلی شرایط سختی برای اینکه بچه ها قبل از عید پولی بگیرند وجود دارد. آقای گل محمدی تاکید داشتند که حتما قبل از عید به بچه پول بدهند، شرایط بچه ها واقعا سخت است. آقای نبی و آقای هاشمی هم بودند و صحبت کردند اما وقتی با بچه ها در نهایت حرف زدیم به این نتیجه رسیدیم که آن ها فعلا کمکی نمی توانند بکنند. امیدوارم بتوانند حداقل درصدی هم شده تا قبل از عید به بچه ها بدهند.

روز دوم قرنطینه

این دومین روزی است که در خانه هستم و تمرین می کنم. ما دروازه بان هستیم و جایی برای تمرین دروازه بانی نداریم اما من با تمرین در خانه سعی می کنم از نظر بدنی خودم را نگه دارم تا ببینیم برنامه لیگ به کجا می رسد.

کوید-19

خیلی اتفاق بدی بود. من معتقدم فقط خودمان باید به هم کمک کنیم. باید همدیگر را دوست داشته باشیم و آینده را ببینیم. باید با این ویروس مقابله کنیم و نگاهمان به کمی دورتر باشد. دنبال سفر رفتن نباشیم. وقت برای خوشگذارنی هست. برای رسیدن به هدف اول باید کارهای سخت رسیدن به آن را انجام بدهید بعد به فکر سفر و خوشگذرانی باشید. من از همه می خواهم که کمک کنند تا از این مشکل عبور کنیم و بعد از آن حسابی وقت برای خوشگذراندن و سفر رفتن داریم. از همه می خواهم که امسال عید از خانه بیرون نروند ، در خانه بنشینند، فیلم ببینند و با بچه ها و خانواده خوش بگذرانند. مطمئن هستم ما می توانیم از عهده این کار مهم بربیاییم و هرچه زودتر این ویروس را شکست داده و بزودی دوستان و آشنایان را می بینیم ، کنارشان می نشینیم و بغلشان می کنیم و گپ می زنیم.

روزهای پرافتخار با پرسپولیس

یک اتفاق بزرگی که در زندگی من رخ داده این است که همه افتخارات زندگی ورزشی م را با پرسپولیس به دست آوردم. هرچند در نفت تهران هم همه چیز خوب بود، در رده های مختلف تیم ملی بازی کردم و به تیم ملی رسیدم، بهترین دروازه بان ایران شدم، فینال جام حذفی و یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را تجربه کردم اما به افتخاراتی که با پرسپولیس کسب کردم نمی رسید. پرسپولیس بزرگترین و پرطرفدارترین تیم آسیا است. شرایط خیلی خوبی در پرسپولیس دارم. همه می دانند که در ده بیست سال اخیر تمام دروازه بان هایی که به پرسپولیس آمدند بیشتر از یکی دو سال اینجا نماندند، حالا به خاطر نارضایتی کادرفنی یا هواداران بوده یا هر دلیل دیگری جدا شدند اما من چهارمین سال است که اینجا هستم و روزهای خیلی خوبی داشتم. شاید بعضی از بازی ها بوده که هواداران راضی نبودند و دوست نداشتند اما آن روزها هم روز بد تیم بوده و نه یک یا چند بازیکن خاص.

افت؟ قبول ندارم

امسال یکی از بهترین سال هایم را پشت سر می گذارم و اینکه بعضی ها می گویند بیرانوند افت کرده را قبول ندارم. من زمان آقای کالدرون سه چهار بازی را بیرون نشستم که خودم مقصر بودم و بعدا در یک مصاحبه دلایل بازی نکردنم را خواهم گفت. از زمان آقای گل محمدی در تمام بازی ها حضور داشتم،تراکتور،استقلال، الشارجه و...که عملکردم خوب بود و فقط در بازی با الدحیل شکست خوردیم و شاید انتقادها به این خاطر است که انتظارها از من بالا است. در بازی با الدحیل روی بدشانسی من و خط دفاع و کل تیم گل خوردیم. اما این باعث شد که هواداران فشار زیادی را روی کادرفنی بیاورند که بیرانوند تمرکزش روی رفتن و فکرش پیش آنتورپ است در حالی که اصلا درست نیست. من اگر می خواستم که در همان نیم فصل می رفتم. ماندم تا چهارمین قهرمانی را با پرسپولیس بگیرم.

بازی با شهرخودرو

فکر نمی کنم بازی نکردنم برابر شهرخودرو در آخرین بازی فنی باشد چون تمریناتم را انجام می دهد و آمادگی بدنی و روحی بالایی دارم. اتفاقاتی که رخ داده و شرایطی که وجود دارد خیلی به من کمک کرده که بتوانم از لحاظ روحی روانی ریکاوری کنم و الان از شرایط خودم خیلی راضی هستم و مطمئن هستم کادرفنی هم خیلی راضی است. بعد از بازی با شهرخودرو با تمریناتم نشان دادم که بازی نکردنم فنی نیست. شاید کادرفنی صلاح دیدند که بازی نکنم تا فشار از رویم برداشته شده و با قدرت برگردم که این اتفاق هم افتاد. امسال بهترین سال در چهارسالی است که در پرسپولیس هستم.

ماجرای کورتوآ

درباره آنفالوی اینستاگرام باشگاه

پرسپولیس خیلی خیلی بزرگ است و یکی از پرطرفدار ترین تیم های آسیا است. مساله این است که بخشی از هواداران تیم که به صفحه اینستاگرام باشگاه می آیند ، هوادارانی هستند که می خواهند عکس ها و اخبار بازیکنان را بشنوند. سیدجلال حسینی،نوراللهی، بیرانوند، کامیابی نیا، امیری ، علیپورو... برای تیم زحمت کشیده اند و قهرمانی های بزرگی برای تیم به دست آوردند. شاید عده ای بخواهند این قهرمانی ها را کمرنگ کنند اما این اتفاق که نخواهد افتاد. خیلی از هواداران ما شهرستانی هستند و نمی توانند بازیکنان را از نزدیک ببینند و دوست دارند عکس های ما را ببینند. متاسفانه اینستاگرام باشگاه را به اسپانسر داده اند و یکسری آن را اداره می کنند انگار علم این کار را ندارند. اسپانسر باشگاه می آید با من مصاحبه کند و من شاید دو روز نخواهم مصاحبه کنم، یا حالم خوب نیست و یا دلم می خواهد تمرکزم برای بازی یا تمرین به هم نخورد. همین باعث می شود که من یک هفته می رفتم سرتمرین و می بینم پیج باشگاه حتی یک عکس هم از من نمی گذارد. پدر و مادرم زنگ زده اند می گویند چه شده که تمرین نمی کنی!گفتند بچه ها می گویند که در عکس های تمرین تیم نیستی. این موضوع من را خیلی ناراحت کرد، من برای این تیم زحمت کشیدم و به این دلیل که در آن زمان نمی خواستم مصاحبه کنم چنین کاری را انجام دادند. همه می دانند که من اگر علیرضا بیرانوند شدم به پشتوانه و انرژی هوادارها است و از همین جا می گویم قصدم خدای نکرده هیچ بی احترامی به هواداران نبوده بلکه فقط یک مساله شخصی بود. من به این ایمان دارم که اگر امروز در مسیری هستم که به روز به روز به آرزوهایم بیشتر می رسم مسلما به خاطر هواداران است که در همه جا برایم آرزوی موفقیت می کنند، به من روحیه می دهند و قلب نشان می دهند، چیزهایی می گویند که باعث پیشرفتم می شود. بازهم می گویم وقتی دیدم به خاطر مصاحبه نکردنم یا هردلیلی می خواهند من را مقابل هواداران قرار دهند برای اینکه خودم هر روز این صفحه را نبینم و حرص نخورم آن را آنفالو کردم. این صفحه داشت تمرکزم را به هم می زد و می دانستم این پیج دست اسپانسر است و الا من هیچ مشکلی با انصاری فرد نداشتم و اولین کسی بود که برای او آرزوی موفقیت کردم.

قانون خوش آمد گویی

من یک قانونی را قبول دارم و آن این است که هرکسی که به وارد یک باشگاه می شود نباید به او خوش آمد گفت. اما وقتی کسی که حالا برای هر مدت زمانی آمده و زحمت کشیده باید از او تشکر کرد چه مدیر، چه مربی و چه بازیکن. اما به کسی وارد باشگاه شد نباید خوش آمد گفت. آقای انصاری فرد شاید برای شخص علی بیرانوند کاری نکرده باشد اما برای باشگاهی که من در آن هستم زحمت کشیده و باید از او تشکر کرد. شاید بعضی ها بگویند بیرانوند چون می خواهد برود نمی ترسد که این حرف ها را بزند اما من 4 سال است اینجا هستم و باید 10 بازی لیگ بعلاوه جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا را بازی کنم. بازهم می گویم آنفالو کردنم یک کار شخصی بود و قصد بی احترامی به باشگاه و هواداران را نداشتم.

بهترین بازی ها را کردم و خب مثل هر گلر دیگری در دنیا هم گل خورده ام. برای هر دروازه بان بزرگی در دنیا پیش می آید که گل می خورد و حتی گل بد می خورد. خیلی از گلرهای بزرگ دنیا را دیده ایم که در پاس رو به عقب و دفع توپ اشتباه می کنند و گل می خورند. کورتوآ بهترین دروازه بان جام جهانی 2018 شد اما در این فصل ببینید تا هفته پانزدهم و شانزدهم با او چکار کردند. آنقدر فشار آوردند که زیدان در یک بازی در دقیقه 50 او را تعویض کرد. وقتی دروازه بان اول تیم را دقیقه 50-60 تعویض می کنید ببینید چه فشاری روی او وجود داشته است. بازهم می گویم خداراشکر (خودم را چشم نزنم) در پرسپولیس که هر دقیقه بازی در آن معادل یک فصل بازی در تیم های دیگر دیده می شود و استرس بازی در چنین تیم پرطرفداری بالا است هنوز اتفاق بدی برایم رخ نداده است ؛ اینکه توپی بیاید از لای دست یا پایم در برود ، یا شوتی از وسط زمین برود توی گل و اتفاقاتی از این دست نبوده است. می گویند زاویه بسته خورده ام، همین کورتوآ که در حال حاضر همه دنیا از او تعریف می کنند چند بازی قبل رئال از زاویه بسته گل خورد.این اتفاق هایی است که برای هر دروازه بانی رخ می دهد. فکر می کنم انتظارات را از خودم بالا برده ام. می گویند بیرانوند یک ربات است و نباید هیچ اشتباهی بکند. به جرات می گویم شاید تنها دروازه بانی باشم که در هر بازی بالای 50-60 پاس سالم می دهم و نشان دادم بازی با پا را دوست دارم. اگر مدافعان بیشتر اعتماد کنند می توانیم در هر بازی 200-300 پاس به هم بدهیم و تیم را از دفاع به حمله بیاوریم. من همیشه تمرین می کنم و در کارهای تاکتیکی تیم هستم و با بچه ها فوتبال بازی می کنم. این آیتمی است که بعدها هم می تواند به من کمک کند.

قهرمانی و آنتورپ

پرسپولیس که انشالله امسال قهرمان می شود. شرایط فنی و روحی خودم فوق العاده است اما فعلا مجبور هستم در خانه تمرین کنم. از آنتورپ هم خبر دارم ، می دانم به فینال جام حذفی رفته اند و جزو شش تیم بالای جدول بلژیک هستند. در بلژیک بعد از پایان بازی ها شش تیم بالای جدول باهم به صورت پلی آف بازی می کنند تا تکلیف تیم های حاضر در لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا مشخص شود.آنتورپ الان در جدول شرایط خوبی دارد ضمن اینکه به فینال جام حذفی هم رسیده است. امیدوارم این تیم به لیگ قهرمانان اروپا هم راه پیدا کند که این قطعا به نفع من هم هست. انشالله خودم را آنجا خوب نشان بدهم و به آرزویم که رفتن به تیم های بزرگ است برسم.

قهرمانی در تهران یا حضور در بلژیک

بازی های بلژیک برگزار می شد اما آخرین خبری که شنیدم این است که تمرینات تیم های بلژیکی هم تعطیل شده است. با این حال شاید تعطیلی مسابقات ما طولانی تر شود و آن وقت ممکن است من دو سه بازی آخر فصل پرسپولیس را به دلیل حضور در آنتورپ از دست بدهم. اما به این فکر نمی کنم و امیدوارم پرسپولیس قهرمان شود و من هم باشم و بتوانم چهارمین قهرمانی پیاپی را با این تیم بگیرم و با روحیه بهتر به بلژیک بروم. در حال حاضر همه چیز خوب است و مطمئن هستم اتفاقات خوبی هم می افتد. من از نیم فصل دوم شرایط خیلی خوبی دارم و از نظر فیزیکی و روحی در بالاترین سطح آمادگی هستم. با دل خوش از پرسپولیس می روم و مطمئن هستم که پرسپولیس قهرمان آسیا می شود اما این اتفاق فقط با حضور علیر ضابیرانوند خواهد افتاد. مطمئن باشید.

منبع: ورزش سه
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین