کد خبر: ۶۴۲۰۰۱
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان:
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ما همیشه هشدار داده‌ایم؛ وضعیت بسیار جدی و بحرانی است و از مردم می‌خواهم که اخبار استان‌های درگیر کروناویروس را پیگیری کنند و ببینند چه اتفاقاتی در این استان‌ها رخ داده است و متاسفانه ما هم در حال رفتن به این سمت هستیم.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر شکرالله سلمان‌زاده افزود: از ابتدای اسفندماه تاکنون ۱۴ هزار و ۸۰ نفر با علائم سندروم تنفسی به مراکز درمانی حوزه جنوب غرب خوزستان مراجعه کرده‌اند.

سلمان‌زاده بیان کرد: ۳۱ نفر از مبتلایان به کروناویروس با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند. هم‌چنین تاکنون پنج نفر از مبتلایان به کروناویروس فوت کرده‌اند که سه نفر از این تعداد از آبادان، یک نفر خرمشهر و یک نفر از شادگان بوده است.

وضعیت بسیار جدی و بحرانی است/ نمی‌دانیم وضعیت قرمز را چگونه به مردم اعلام کنیم

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: در حال حاضر ۷۵ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های منطقه بستری هستند که منتظر جواب آزمایش آن‌ها هستیم.

وی گفت: آمار مبتلایان روزبه‌روز در حال افزایش است و نمی‌دانیم وضعیت هشدار و قرمز را چگونه باید به مردم اعلام کنیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان کرد: در آبادان یک کودک ۱۶ ماهه نیز به کروناویروس مبتلا شد که البته خوشبختانه با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شده است؛ والدین باید توجه داشته باشند که کودکان هم به این ویروس البته از نوع خفیف و یا حتی بدون علامت آن مبتلا می‌شوند.

وی با اشاره به اعلام وضعیت قرمز در سه منطقه آبادان، گفت: ما همیشه هشدار داده‌ایم؛ وضعیت بسیار جدی و بحرانی است و از مردم می‌خواهم که اخبار استان‌های درگیر کروناویروس را پیگیری کنند و ببینند چه اتفاقاتی در این استان‌ها رخ داده است و متاسفانه ما هم در حال رفتن به این سمت هستیم. همه چیز بستگی به مردم دارد.

سلمان‌زاده ادامه داد: اگر مردم رعایت کنند و از منزل خارج نشوند و کسبه‌ای که ارزاق ضروری مردم را تامین نمی‌کنند، بازار را تعطیل کنند و به حضور کمتر مردم در جامعه کمک کنند، می‌توانیم از پیک بیماری عبور کنیم اما اگر شرایط به همین روال ادامه پیدا کند، وضعیت خوبی در پیش نخواهیم داشت.

وی بیان کرد: دشمن تنها از طریق جنگ و توپ و تانک وارد نمی‌شود؛ چیزی که به چشم دیده نمی‌شود و تهدیدی برای مردم است و خطر زیادی به ویژه برای سالمندان و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارد و جان همه را تهدید می‌کند نیز دشمن است. جنگ ما با این دشمن از طریق ماندن در خانه و محافظت از عزیزان‌مان است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: از مردم خواهشمندیم به سامانه salamat.gov.ir مراجعه و فرم‌های ارزیابی سلامت خود را پر کنند تا ما وضعیت‌شان را پیگیری کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین