کد خبر: ۶۴۴۰۶۴
تاریخ انتشار : ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
بیش از یک ماه است که ایران با بحران ویروس کرونا مواجه است اطلاع‌رسانی در این حوزه بدون شک مهم و اثرگذار خواهد بود اما مردم و به ویژه مسئولان نباید با دامن زدن به شایعات در جامعه موج نگرانی ایجاد شده را چند برابر کنند.یکی از شایعاتی که در فضای مجازی پخش شد صحبت یکی از نمایندگان مجلس در مورد وجود ۲نوع ویروس کرونا در ایران بود که تکذیب شد.
آفتاب‌‌نیوز :

با شیوع ویروس کرونا و استرس ناشی از آن در میان آحاد جامعه افراد نباید خارج از حیطه تخصصی خود اظهار نظر کنند زیرا باعث سردرگمی و انتشار مطالب غلط در میان آحاد جامعه می‌شود و ممکن است این شایعات به تدریج برای جامعه به یک حقیقت علمی تبدیل شوند و آن زمان دیگر نمی‌توان آنها را کنترل کرد و ممکن است انتشار غلط آن در میان مردم جامعه باعث حساسیت زدایی نسبت به مراقبت‌های بهداشتی و ترس و وحشت آنها شود.

متن شایعه

یکی از نمایندگان گفته بود که طبق توضیح وزیر بهداشت بخشی از ویروس کرونا شناسایی شده در گیلان متفاوت از ووهان چین است که حتی به پرستار ۲۵ ساله هم رحم نکرد به عبارت دقیق‌تر مشخص نیست که منشا ویروس دوم از کجاست؟ او احتمال داد ویروس با منشا نامعلوم از نوع بیو تروریسم آمریکا باشد.

تکذیب وجود ۲ نوع ویروس کرونا

پاسخ به شایعه

رسانه ها به نقل از کیانوش جهان‌پور، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت آوردند: وزیر بهداشت در جلسه امروز خود با نمایندگان مجلس، مطلبی در مورد تفاوت ویروس کرونا در ایران و ووهان چین، عنوان نکرده و مطالبی که به نقل از وزیر بهداشت مطرح شده، کاملا کذب است... در نقل مطلب رعایت امانت نشده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین