کد خبر: ۶۴۴۴۳۹
تاریخ انتشار : ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
یک تیم تحت عنوان تراکتور با لوگویی کاملا شبیه به نماینده ایران در لیگ بلاروس فعالیت می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :

در شرایطی که شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان مسابقات فوتبال در کشورهای مختلف را تعطیل کرده است، در کشور بلاروس اما رقابت ها طبق برنامه انجام می‌شود و این موضوع بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشته است.

از این رو اخبار لیگ بلاروس در فضای مجازی بسیار مورد توجه قرار گرفته و یکی از اخبار مربوط به کشف تیمی در این کشور با نام تراکتور است. تیمی که لوگوی آن نیز شباهت زیادی به تراکتور وطنی خودمان دارد و الان در لیگ دسته دوم بلاروس فعالیت می‌کند.

برادر دوقلوی تراکتور در بلاروس پیدا شد/عکس

تیم تراکتور مینسک بلاروس در سال ۱۹۴۷ به عنوان یک بخش ورزشی برای کارگران ساختمانی و بعدا برای کارخانه‌های شخصی تاسیس شد. این باشگاه یک‌سال بعد از تاسیس عنوان قهرمانی لیگ بلاروس را به دست آورد و به فعالیت‌هایش ادامه داد. با فعل و انفعالات رخ داده در سال ۲۰۰۲ باشگاه تراکتور مینسک با باشگاه دیگری به نام ترودویه ادغام شدند و تحت نام ریپو مینسک به فعالیت‌های‌شان ادامه دادند اما ۱۳ سال بعد در سال ۲۰۱۵ مسئولان دو باشگاه به اختلاف خوردند تا تراکتور مینسک دوباره برگشت داده شود و فعالیتش را با همین نام در لیگ دسته دوم بلاروس آغاز کند.

نکته قابل توجه درباره تیم تراکتور بلاروس شبیه بودن لوگوی این تیم به تراکتور ایران است. آنها که مانند تیم تبریزی مالکیت خصوصی دارند با پیراهن‌های قرمز و سبز رنگ در رقابت ها حاضر می‌شوند و در لوگوی‌شان نیز تصویر یک تراکتور دیده می‌شود.

بی‌تردید کشف شعبه دوم تراکتور در کشوری دیگر مساله جالبی است. اتفاقی که برگزاری لیگ بلاروس به عنوان تنها کشوری که در روزهای کرونایی مسابقاتش را تعطیل نکرده، آن را مشخص کرده و بی‌تردید هواداران آذربایجانی فوتبال ایران هم از این اتفاق استقبال می‌کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین