کد خبر: ۶۴۴۵۱۱
تاریخ انتشار : ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
بیماری کووید ۱۹ که از چین آغاز شده، در سراسر جهان شیوع پیدا کرده
دبیر کل سازمان ملل متحد، شیوع ویروس کرونا را بدترین بحران نوع بشر پس از جنگ جهانی دوم خواند. این ویروس تا به امروز چهارشنبه، بیش از ۹۰۰ هزار نفر را مبتلا کرده و جان بیش از ۴۵ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است.
آفتاب‌‌نیوز :

آمار موارد تأیید شده ابتلا به کرونا در جهان به حدود ۹۰۰ هزار نفر رسیده. شمار جان‌باختگان هم از ۴۴ هزار نفر گذشته است.

در اسپانیا ٨٤٦ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند. این بالاترین رقم تلفات در یک روز از زمان شیوع این بیماری در این کشور است.

بدترین بحران بشر پس از جنگ جهانی؛ شمار مبتلایان به کرونا  از ۹۰۰ هزار نفر فراتر رفت

شمار افرادی که در اثر ویروس کرونا در اسپانیا جان باخته‌اند به بیش از ۹ هزار نفر رسیده است که بعد از ایتالیا بیشترین آمار تلفات است.

اسپانیا که از دو هفته پیش در قرنطینه قرار گرفته با کمبود وسائل و امکانات پزشکی روبرو است.

در اسپانیا تا کنون ١٠٠ هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند اما آمار تازه نشان می دهد که میزان ابتلا در این کشور رو به کاهش است.

بریتانیا با بیش از ۵۸۰ جان‌باخته بدترین روز خود را تجربه کرده و رقم کل باختگان‌ در این کشور به ٢٣٥٢ نفر رسیده. بیش از ۲۹ هزار نفر در بریتانیا به کرونا مبتلا شده‌اند.

در فرانسه تا کنون بیش از ٣٥٠٠ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان داده‌اند.

در هلند با درگذشت ١٣٤ نفر دیگر رقم کل تلفات در این کشور به ١١٧٣ رسیده اما میزان مراجعه بیماران به بیمارستانها کاهش یافته است.

بلژیک هم گفته که نیمی از تخت‌های بیمارستانی در بخش های مراقبت وبژه در اختیا ر بیماران مبتلا به کرونا است.

در روسیه ٧ نفر دیگر جان داده‌اند و به این ترتیب رقم کل تلفات در این کشور به ٢٤ نفر و رقم کل مبتلایان به ٢٧٧٧ نفر رسیده است.

آمار کل تلفات در اروپا از سی هزار نفر هم فراتر رفته است. شمار تلفات بر اثر کرونا در آمریکا به چهار هزار نفر رسیده است.

در هند مقامات در جستجوی صدها نفری هستند که در یک مراسم مذهبی در پایتخت این کشور شرکت کرده بودند و موارد مبتلا به کرونا در میان آنها مشاهده شده است.

عربستان سعودی از مسلمانان خواسته سفر حج خود به مکه را که قرار بود در ماههای ژوییه و اوت یعنی در اواسط تابستان امسال انجام شود به تاخیر اندازند.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد گفته که شیوع این ویروس در دنیا بدترین چالش از زمان جنگ جهانی است.

سازمان ملل در گزارشی برآورد کرده که ٢٥ میلیون شغل احتمالا بر اثر پیامدهای این بیماری در سطح جهان از بین خواهد رفت.

هنوز معدودی از کشورها خطر کرونا را جدی نگرفته‌اند و زندگی در آنها روال عادی دارد، اما در اغلب کشورها محدودیت‌های ویژه و قرنطینه حاکم است.

۷۲۷ نفر دیگر به شمار قربانیان کرونا در ایتالیا اضافه شد: شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا با ثبت ۷۲۷ مورد جدید به ۱۳ هزار و ۱۵۵ نفر رسید. تاکنون ۱۱۰ هزار و ۵۷۴ نفر نیز در این کشور به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

مسابقات تنیس ویمبلدون لغو شد: این برای اولین بار بعد از جنگ دوم جهانی است که این گراند اسلم برگزار نمی شود.

لغو تمام مسابقات فوتبال باشگاهی و ملی: یوفا کلیه مسابقات باشگاهی و ملی از جمله شامپیونزلیگ و لیگ اروپا را تا اطلاع ثانوی لغو کرد. قرار بود این دیدارها در اوایل تابستان برگزار شوند.

احتمال افزایش آمار مرگ و میر در ایتالیا: انستیتوی ملی سلامت در ایتالیا اعلام کرد که آمار مرگ و میر در این کشور ممکن است بیشتر از رقمی باشد که تاکنون اعلام شده است. قرنطینه سراسری در ایتالیا تا زمان عید پاک تمدید شده است.

فرانسه در تولید ماسک خودکفا می شود: امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که این کشور تا پایان سال جاری در زمینه تولید ماسک خودکفا خواهد شد. کمبود ماسک در فرانسه انتقادهای زیادی را برانگیخته است.

پیش‌بینی سوئیس از زمان پیک کرونا: دولت سوئیس بر این باور است که زمان اوج (پیک) شیوع ویروس جدید کرونا می تواند پایان بهار یا تابستان سال جاری باشد.

ثبت اولین مرگ بر اثر کرونا در بلاروس: مقامات بلاروس اعلام کردند که اولین مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور به ثبت رسیده است.

احتمال توصیه به استفاده از ماسک در آمریکا: مقامات مسئول در حوزه سلامت آمریکا در حال بررسی لزوم توصیه به مردم برای استفاده از ماسک هستند.

کمبود تجهیزات پزشکی در استان کبک کانادا: مقامات استان کبک در کانادا می گویند که به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا با کمبود تجهیزات پزشکی روبرو شده اند. آمار مرگ و میر در کانادا در یک روز ۳۵ درصد افزایش یافت.

بولسونارو گرسنگی را هم‌رده کرونا دانست: ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل می گوید گرسنگی به اندازه بیماری «کووید ۱۹» خطرناک است.

ثبت ۳۶ مورد ابتلای جدید در چین: کمیسیون ملی سلامت در چین روز چهارشنبه اعلام کرد که ۳۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور به ثبت رسیده است. به گفته مقامات چینی اکثر مبتلایان از خارج وارد این کشور شده اند.

۱۲ جان باخته در تایلند: دولت تایلند از ثبت ۱۲۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا و مرگ دو نفر دیگر از مبتلایان خبر داد. به این ترتیب شمار مبتلایان در این کشور آسیایی به ۱۷۷۱ نفر و تعداد جان باختگان به ۱۲ نفر رسید.

ژاپن در آستانه اعلام وضعیت اضطراری: سخنگوی دولت ژاپن روز چهارشنبه همزمان با افزایش شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در این کشور از احتمال اعلام وضعیت اضطراری سخن گفت.

کرونا جان ۳۵ نفر را در هند گرفت: آمار رسمی نشان می دهد که ۱۲۳۸ نفر در هند به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا هستند. ویروس کرونا تاکنون جان ۳۵ نفر را در این کشور گرفته است.

قرنطینه ۱۶ نفر از کارکنان بهداشتی در افغانستان: مقامات افغانستان ۱۶ نفر از کارکنان بخش بهداشت و درمان این کشور را همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا قرنطینه کردند. بازگشت اتباع افغان از ایران به ولایت مرزی هرات به شیوع این ویروس دامن زده است.

قرنطینه در مالزی مانع از افزایش شمار مبتلایان شد: دولت مالزی اعلام کرد که سیاست اجرای قرنطینه مانع از افزایش شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا شده است. با این حال بنا به گفته بانک جهانی اقتصاد مالزی امسال برای اولین بار در بیش از یک دهه رکود را تجربه خواهد کرد.

تونس ۱۴۲۰ زندانی را آزاد کرد: دولت تونس همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا دستور آزادی ۱۴۲۰ زندانی را صادر کرد.

انتخابات در اتیوپی به تعویق افتاد: انتخابات پارلمانی اتیوپی که قرار بود ماه اوت (مرداد/شهریور) برگزار شود به دلیل شیوع نوع جدید ویروس کرونا به تعویق افتاد.

احتمال بیکاری بالای ۱۰ درصد در آمریکا: لورتا مستر، رئیس شعبه بانک مرکزی آمریکا در کلیولند بر این باور است نرخ بیکاری در این کشور در نیمه اول سال جاری ممکن است به بالای ۱۰ درصد برسد.

سازمان بهداشت جهانی: تعداد مبتلایان کووید ۱۹ از مرز یک میلیون هم می گذرد

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که در آینده‌ای نزدیک تعداد بیماران کووید ۱۹ از مرز یک میلیون نفر هم فراتر می رود.

تدروس آدهانوم دبیر کل سازمان بهداشت جهانی ضمن سخنرانی در کنفرانس خبری روز چهارشنبه در ژنو گفت: « میزان مرگ و میر بیش از دو برابر طی هفته اخیر افزایش یافته است. در چند روز آینده ما به رقم یک میلیون مبتلا به ویروس کووید ۱۹ می رسیم و تقریبا ۵۰ هزار نفر نیز جانشان را از دست می دهند.»

منبع: یورونیوز، بی بی سی و اسپوتنیک

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱
عقیل قربانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
3
2
خداوندا به حرمت امام مهدی ع به فریاد مردم برس خداوندا ما گنهکار و روسیاهیم دستم به دامانت دستمان را بگیر تو را به حرمت جده سادات بی بی فاطمه زهرا س بر این بندگان روسیاه گنهکار ترحم فرما الهی آمین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین