کد خبر: ۶۴۵۴۸۷
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
خانواده‌ها تا ۲۰ روز در محل دفن اموات خود حاضر نشوند
رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری رشت به خانواده های درگذشتگان‌کرونایی گفت: دستکم بیش از ۲۰ روز پس از سپری‌شدن از زمان دفن اموات خود، به صورت غیرتجمعی و ترجیحاً فرد به فرد برای ادای احترام به عزیزان از دست رفته شان به وادی آرامستان دولت آباد مراجعه کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

سهراب راستگو با بیان اینکه همه محوطه اداری، خیابان‌ها، قبور عادی و کرونایی و سراسر آرامستان دولت آباد رشت، هر شب با محلول‌های ضدعفونی ویژه گندزدایی می‌شود، اظهار داشت: شهروندان گرامی رشت یقین داشته باشند که در دفن اموات کرونایی همه پروتکل های بهداشتی و همچنین اصول و مقررات شرعی رعایت می شود.

رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری رشت با رد ایجاد گورهای دسته جمعی در این آرامستان تاکید کرد: هر گور ساخته شده که با عمق بیش از دو متر آماده می شود، تنها برای دفن یک میت کرونایی مورد استفاده قرار می گیرد و شایعاتی را که در زمینه دفن دسته جمعی اموات کرونایی پخش شده را به شدت تکذیب می کنم.

تدفین دسته‌جمعی اموات کرونایی؟

وی همچنین خاطر نشان کرد: اموات کرونایی در قطعه ای مجزا و مشخص در آرامستان رشت دفن می شوند و خانواده ها هم فعلاً هزینه‌ای برای دفن اموات خود پرداخت نمی‌کنند تا این موضوع پس از فروکش کردن بحران از شورای شهر رشت در قالب ارسال یک لایحه تعیین تکلیف شود.

رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری رشت به خانواده های درگذشتگان کرونایی نیز تاکید کرد: دستکم بیش از ۲۰ روز پس از سپری شدن از زمان دفن اموات خود، به صورت غیرتجمعی و ترجیحاً فرد به فرد برای ادای احترام به عزیزان از دست رفته شان به وادی آرامستان دولت آباد مراجعه کنند تا خدای ناکرده به طور ناخواسته به دلیل تجمع دچار آلودگی ویروسی نشوند.

وی در عین حال تاکید کرد: همه اصول ایمنی، بهداشتی و شرعی در تمام‌ مراحل دفن اموات کرونایی انجام می‌شود و خادمان مردم در سازمان آرامستانها اجازه نمی دهند که خانواده ها علاوه بر غم از دست دادن عزیزان خود، رنج و مشقت های دیگر را نیز اضافه بر آن متحمل شوند.

راستگو خاطر نشان کرد: با ضد عفونی کردن شبانه محوطه آرامستان نیز، هر شب این فضا و مکان برای ارائه خدمات بهتر به مردم برای روز آینده آماده می شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین