کد خبر: ۶۴۶۴۴۳
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
سازمان نظارت و مبارزه با فساد عربستان سعودی تحقیقات پیرامون یکی از قضات دادگاه عمومی به اتهام دریافت رشوه مالی و اشتغال به تجارت را آغاز کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

 سازمان نظارت و مبارزه با فساد سعودی اعلام کرد، تحقیقات صورت گرفته صحت دادخواست ارائه شده علیه قاضی و برادرش که افسر با درجه سرهنگ است و نیز یک تاجر و وکیل را تایید می‌کند.

به گزارش سایت عربی ۲۱، از جمله اتهامات مطرح شده علیه آنها، رشوه، پولشویی، مشارکت در تصرف اموال عمومی و سوء استفاده از پست و مقام است.

در اوایل ماه گذشته میلادی، مقامات سعودی اعلام کردند، در چارچوب کمپینی مشتمل بر چندین بخش و وزارتخانه، تحقیقات و بازجویی‌هایی را در ارتباط با پرونده‌های فساد صدها متهم از جمله قضات و افسران که یکی از آنها دارای درجه سرتیپ است، انجام می‌دهند.

سازمان مبارزه با فساد عربستان با انتشار رشته توییت‌هایی در حساب کاربری خود اعلام کرد، تحقیقات درباره تعدادی از پرونده‌های انضباطی و کیفری از جمله بازجویی از ۲۱۹ کارمند را به دلیل اخلال در امور دولتی و نیز تحقیقات کیفری و استماع اظهارات ۶۷۴ تن را آغاز کرده است.

این سازمان اعلام کرد، ۲۹۸ تن را مطابق سیستم دادرسی کیفری به دلیل اتهامات در ارتباط با پرونده‌های فساد مالی و اداری که شامل جرائم رشوه خواری، اختلاس، هدر دادن اموال عمومی و سوء استفاده از مقام و موقعیت اداری می‌شود بازداشت کرده و کل مبلغی که متهمان در بازجویی‌ها به آن اعتراف کرده‌اند (۳۷۹) میلیون ریال سعودی است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین