کد خبر: ۶۴۶۶۱۷
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، از پذیرش حدود ۵۰۰ بیمار جدید کرونایی در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های دانشگاهی در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا زالی، با اشاره به آخرین آمار بیماران در تهران اظهار داشت: در طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶۲۳ نفر از بیماران کرونایی بستری در بخش‌های عادی و ویژه در بیمارستان‌های تهران مرخص شدند. این در حالی است که در همین بازه زمانی ۳۹۹ بیمار جدید کرونایی در بخش‌های عادی و ۱۰۰ نفر نیز در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های تهران بستری شدند.

وی با اشاره به پذیرش و بستری شدن ۴۹۹ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های تهران، گفت: گرچه این آمار نسبت به روز گذشته مختصری کاهش داشته است اما هنوز هم کما فی السابق آمار مراجعان به بیمارستان‌ها عدد قابل توجهی است.

حدود ۵۰۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تغییر الگوی مراجعان به بیمارستان‌ها، اظهار داشت: با توجه به اجرای طرح غربالگری شاهد تغییر الگوی مراجعه بیماران به بیمارستان‌ها هستیم. بر این اساس میزان مراجعه به بیمارستان ها روز گذشته و امروز حدود ۵ درصد کاهش داشته است.

به گفته زالی، بخشی از این کاهش رشد به خاطر مراجعه افراد به مراکز بهداشتی و مراقبان سلامت است. بنابراین آمار مراجعان هنوز تغییر چشمگیری در تهران نداشته است و در واقع بیماران به دو شکل متفاوت مراجعه می‌کنند؛ بخشی به حوزه درمان و بخشی نیز به مصادیق بهداشتی و مراقبان سلامت مستقر در مراکز بهداشتی مراجعه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته افرادی که به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند دارای علائم شدیدتری نسبت به آنهایی که به مراکز بهداشتی مراجعه می‌کنند هستند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران مجدداً یادآور شد که اگر امروز شاهد ازدحام و تراکم در تهران هستیم در طی ۲۴ یا ۴۸ ساعت آینده ممکن است تغییری در الگوی مراجعان به مراکز درمانی ایجاد نشود و این موضوع کاملاً فریبنده است. زیرا همانطور که بارها اشاره کردیم برای تحلیل صحیح باید در پایان دوره نهفتگی در افرادی که در مقطع فعلی در سطح شهر تردد می‌کنند آمار را بررسی کنیم یعنی نتایج ازدحام امروز بین ۵ تا ۱۴ روز آینده مشخص می‌شود.

زالی افزایش میزان بهره برداری از ناوگان عمومی را نگران کننده دانست و گفت: در سه روز گذشته ناوگان عمومی حمل و نقل در تهران به ویژه مترو با یک افزایش میزان بهره وری و بهره برداری مواجه شده و در برخی از خطوط نیز تراکم بیشتری دارد که این موضوع نگران کننده است و باید در انتظار آثار این حضور فعلی در روزهای آینده باشیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین