کد خبر: ۶۴۶۷۰۵
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
ایرلاین‌های کانادایی:
اکثر ایرلاین‌های کانادایی پرواز های بین‌المللی خود را حداقل تا پایان ماه آینده میلادی لغو کرده و به حالت تعلیق درآورده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس گزارشی که در وب سایت گلوبال نیوز آمده است، بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی فعال و مستقر در کانادا اعلام کرده‌اند که لغو و تعلیق پروازهای بین المللی خود را تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا و به منظور مقابله با انتشار بیشتر آن حداقل تا ماه آینده، مه ۲۰۲۰، تمدید خواهند کرد.

ایرکانادا، به عنوان شرکت هواپیمایی حامل پرچم این کشور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که تمامی پروازهای بین المللی آن تا ماه ژوئن به حالت تعلیق در آمده است این در حالیست که لغو پرواز و سفر های هوایی شرکتهای ایرترانست (Air Transat) و سان وینگ ایرلاینز (Sunwing Airlines) تا پایان ماه آینده یعنی ماه مه ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت.

همزمان با شروع گسترده و شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان بسیاری از ایرلاین ها به منظور جلوگیری از انتشار بیشترین ویروس و همچنین حفظ سلامت و بهداشت جامعه، پروازهای خود به مناطق گسترده‌ای از جهان که هم اکنون با کرونا به شدت درگیرند، را تا اطلاع ثانوی لغو کرده و به حالت تعلیق درآورده اند. همین لغو پروازها موجب شده که شرکت‌های هواپیمایی ضرر و زیان های مالی گسترده‌ای را متحمل شوند و بسیاری از خطوط هوایی پرتردد و درآمدزایی آنها به حالت غیرفعال تغییر حالت دهد. بسیاری از هواپیماها نیز هم اکنون در فرودگاه های بزرگ و پر تردد جهان زمین گیر شده اند.

از تاریخ ۱۸ مارس سال جاری میلادی طبق اعلام جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا به منظور جلوگیری از انتقال، انتشار و شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور، تنها ۴ فرودگاه تورنتو پیرسون، مونترال ترودو، ونکوور و کلگری در کانادا میزبان پروازهای بین‌المللی بودند که آنها نیز بیشتر میزبان بازگرداندن شهروندان کانادایی از کشورهای دیگر به وطن خود بودند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین