کد خبر: ۶۴۶۸۸۰
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
دونالد ترامپ تا سوم آوریل ۱۸ هزار ادعا غلط را عنوان کرده که بیشتر آن‌ها مربوط به ایجاد بهترین شرایط اقتصادی در تاریخ آمریکا بوده اما اخیرا کروناویروس نیز به دسته بندی ادعاهای نادرست او که بیش از ۳۵۰ موضوع را شامل می‌شوند، راه پیدا کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه واشنگتن پست گزارش کرده است که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا تا سوم آوریل و در ۱۱۷۰ روز ریاست جمهوری خود ۱۸ هزار ادعای نادرست بیان کرده است.

این آمار نشانگر بیش از ۱۵ ادعای غلط به طور میانگین در هر روز است.

واشنگتن‌پست: ترامپ در ۱۱۷۰ روز ۱۸ هزار ادعای غلط و دروغ داشته است

ادعاهای دونالد ترامپ در زمینه اقتصاد و ایجاد شغل از معمول‌ترین ادعاهای او برای بازارگرمی درباره دوران ریاست جمهوری‌اش است که بیشترین سهم را نیز در میان ادعاهای غلط او داشته است.

اخیرا اما ادعاهای او درباره کروناویروس نیز وارد فهرست ادعاهای غلط این رییس جمهور شده است که در ابتدا آمار پایین مبتلایان به کووید ۱۹ در آمریکا را نتیجه ممنوعیت مسافرتی شهروندان غیرآمریکایی از چین دانسته و خطر گسترش این بیماری در آمریکا را دست کم گرفته بود.

از جمله ادعاهای غلط ترامپ در زمینه کرونا می‌توان به گفته‌هایش درباره عملکرد دولت همتای سابقش در مهار آنفلوانزای خوکی و تلفات آن برای توجیه اقدامات کُند دولتش در کنترل کرونا اشاره کرد.

سه موضوعی که بیشترین ادعاهای غلط ترامپ را به خود اختصاص داده‌اند اما همچنان ثابت مانده‌اند.

ادعای او درباره اینکه اقتصاد آمریکا در دوران ریاست جمهوری‌اش بهترین شرایط را در تاریخ آمریکا تجربه می‌کند با ۲۹۱ بار تکرار همچنان بیشترین سهم از ادعاهای غلط این رییس جمهور را به خود اختصاص داده است.

دومین ادعای پرتکرار او که ۲۵۷ بار بیان شده درباره در دست ساخت بودن دیوار مرزی با مکزیک است.

او همچنین ۱۹۷ بار گفته که بزرگترین کاهش مالیاتی تاریخ را به تصویب رسانده که سومین ادعای غلط پرتکرار او بوده است.

ترامپ حدود ۲۰ درصد از این ادعاهای غلط را در توییتر منتشر کرده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین