کد خبر: ۶۴۷۱۰۶
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
شواهد و قراین حاکی از این است که سازمان لیگ در صورتی که تغییرات جدیدی به وجود نیاید، می‌تواند فصل فوتبالی را در آخرین روزهای تیر به پایان برساند و پرونده این مسابقات را ببندد.
آفتاب‌‌نیوز :

مسئولان سازمان لیگ در برنامه‌ریزی‌ها برای نگارش تقویم هفته‌های باقی مانده از فصل جاری فوتبال ایران، نیم نگاهی به تصمیمات ستاد مقابله با ویروس کرونا و همین طور نهادهای بین المللی از جمله فیفا و AFC دارد.

سهیل مهدی، سرپرست ریاست کمیته مسابقات سازمان لیگ معتقد است ابهام در برگزاری ادامه رقابت های لیگ قهرمانان از عواملی است که آنها تاکنون نتوانستند درباره ادامه رقابت ها تصمیم گیری کنند اما با اعلام یک رسانه اماراتی مبنی بر لغو رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در اردیبهشت و خرداد، به نظر می‌رسد این مشکل حل شده است.

سناریو جدید برای اتمام لیگ فوتبال با رفع یک از ابهام

با این حال هنوز یک ابهام دیگر برای سازمان لیگ باقی مانده که مربوط به وضعیت بیماری کووید 19 در ایران است چرا که هنوز این ویروس در وضعیت بحرانی قرار دارد و رعایت نکات بهداشتی برای امور ضروری الزامی اما سایر بخش ها از جمله ورزش فعلا تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.

هر چند خلیلیان، رئیس ستاد مقابله با ورزش در کرونا اخیر از برگزاری مسابقات فوتبال از هفته دوم خرداد خبر داده و ابراز امیدواری کرده تا آن زمان وضعیت سفید شود و بتوان بدون حضور تماشاگران مسابقات را برگزار کند.

در صورتی که پیش بینی خلیلیان برای یک و نیم ماه آینده درست از آب در آید، سازمان لیگ با توجه به تعطیلی مسابقات آسیایی و ملی در این ماه، فرصت لازم برای برگزاری 9 دیدار باقی مانده از مسابقات را خواهد داشت.

با توجه به فشردگی مسابقات و در صورتی که هر هفت روز دو هفته از رقابت های لیگ برگزار شود، مسابقات تا اواخر تیر ادامه خواهد داشت. البته این موضوع مستلزم این است که AFC برای تیرماه برنامه ای را در نظر نگیرد که در غیر این صورت برنامه ریزی های سازمان لیگ باز هم دچار مشکل خواهد شد.

در هر حال فعلا سازمان لیگ تصمیم گیر نیست و تغییرات در برنامه ریزی های این سازمان اجتناب ناپذیر بوده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین