کد خبر: ۶۴۷۶۴۹
تعداد نظرات: ۲۸ نظر
تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
ربیعی گفته "تحریم‌ها تلاش دولت برای مبارزه با کرونا را پیچیده کرد"
سخنگوی دولت و دستیار اجتماعی رییس‌جمهوری، دولت تدبیر و امید را تحریم‌زدا و سلامت‌محور عنوان کرد و گفت: دولت هم باید با پیامدهای منفی مستقیم و غیر مستقیم کرونا از جمله فقر و بیکاری و رکود مبارزه کند و این در حالی است که آثار تحریم‌ها این مبارزه را سخت‌تر و پیچیده‌تر کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

«علی ربیعی» بعداز ظهر دوشنبه در نشست خبری در ساختمان ریاست جمهوری، اظهار داشت: هفته سلامت را به خانواده بزرگ تامین سلامت کشور، به کادر درمانی که در حوزه سلامت جان و روان فعالیت دارند تبریک می گویم. برای ما این هفته معنایی دیگر دارد.ما هیچ سالی مثل امسال درکی چنین غنی از سلامت نداشتیم. جامعه ما توامان به سلامت تن و روان نیاز دارد. این دو در کنار یکدیگر عامل پویایی، نشاط و پیشرفت جامعه هستند. در نگاه دولت، سلامت چیزی بیش از نبود بیماری است. سلامت و کرامت، سلامت و عدالت و سلامت و کیفیت زندگی، مفاهیمی بهم پیوسته اند که در کنار هم معنا دارند.

سخنگوی دولت ادامه داد: ما در این روزها حماسه بزرگ سلامت را تجربه می کنیم. این بار قهرمانان و حماسه سازان از عرصه ای متفاوت، از کف بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، از عرصه پزشکی، پرستاری و بهیاری تا کارگران شریفی که در بخش خدمات حوزه سلامت مشغول به کار هستند، برخاسته اند.

سخنگوی دولت: اساسا چیزی به نام عادی شدن شرایط نداریم

آثار تحریم‌ها تلاش دولت برای مبارزه با کرونا را پیچیده کرده است

ربیعی خاطرنشان کرد: امروز دولت با مسئله سلامت انسانها در همه ابعاد آن روبرو است. دولت هم باید با پیامدهای منفی مستقیم و غیر مستقیم کرونا از جمله فقر و بیکاری و رکود مبارزه کند و این در حالی است که آثار تحریم‌ها این مبارزه را سخت تر و پیچیده تر کرده است.

وی ادامه داد: امروز در دنیا هیچ جامعه کرونا زده‌ای را نداریم که با چنین شرایط ظالمانه و غیرانسانی روبرو شده باشد. بنابراین اتخاذ سیاست فاصله گذاری فیزیکی هوشمند، راه حلی برای پاسخگویی به این معضل جهانی چند جانبه بوده است که ضمن پاسداری از سلامت جان و روان جامعه، مانع از به خطر افتادن سایر شئونات زندگی و زیست اجتماعی شود.

دولت یازدهم دولت تحریم‌زدا و سلامت‌محور بود

ربیعی با بیان اینکه دولت یازدهم دولت تحریم‌زدا و سلامت‌محور بود که طرح تحول سلامت را بنیاد گذاشت، افزود: در دولت دوازدهم نیز مبارزه با کرونا، محور اصلی قرار گرفته و به تعبیری این دولت، دولت سلامت محور شده است. حتی تلاشها و مبارزات بی وقفه دولت برای رفع تحریم ها هم در راستای حفظ سلامت معیشت و اقتصاد کشور است. به این معنا این دولت به دنبال این است که هم تحریم‌ها را به عقب براند و هم جامعه را برابر همه اشکال بیماری و از جمله کرونا محفوظ و سالم نگاه دارد.

دستیار اجتماعی رییس‌جمهوری یادآور شد: مایلم به استحضار ملت ایران برسانم که این دولت همزمان با مبارزه و تلاش برای رفع تحریم ها و به‌رغم همه دشواری‌های پیش گفته دست روی دست نگذاشته و با اتکا به ظرفیت های داخلی توانست در کمترین زمان ممکن نیازمندیهای مردم در حوزه سلامت را برطرف کند.

وی تاکید کرد: تولیدات ماسک از ۴۰۰ هزار عدد، امروز به ۴ میلیون تولید صنعتی در روز رسیده است. از نظر تولیدات مواد بهداشتی و ضد عفونی علاوه بر تامین مصرف داخلی به مرحله صادرات نیز رسیده‌ایم . امروز فروشگاه‌های ما در سراسر کشور کلیه اقلام مورد نیاز بهداشتی مردم را عرضه می کنند.

ربیعی اضافه کرد: حوزه دانش بنیان ما، اقدامات حائز اهمیت و بسیار مهمی در بخش سلامت انجام داده است، از جمله ساخت ونتیلاتور و کیت های تشخیص بیماری کوید۱۹ که پس از تامین نیازهای داخل، امکان صادرات آن از هم اینک موجود است. مطابق آخرین آمار اعلام شده در ستاد ملی ودولت هم در ابتلا و هم در فوت روندها کاهشی هستند. غربالگری ما از مرز ۷۲ میلیون نفر گذشت و وارد مرحله دوم از طریق تست هدفمند و رسیدن به افراد در تماس با مبتلایان شده ایم. لازم است یادآور شوم که ما اساسا چیزی به نام عادی شدن شرایط نداریم و همچنان باید مراعات کنیم. در این دوره ناگزیر از زندگی همراه با فاصله گذاری و رعایت پروتکل هستیم.

سخنگوی دولت تاکید کرد: مجددا به همه ایرانیان توصیه می کنم از اپلیکیشن ماسک استفاده کنند. این اپ مورد حمایت دولت بوده و به فاصله گذاری هوشمند کمک می کند.

ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، گفت: ماه رمضان برای ما ماه برکت و رحمت و مغفرت بوده است. از خداوند متعال خواستارم به برکت این ماه بر این ویروس و بیماری که گریبانگیر جامعه ما و بشریت شده پیروز شویم. همانگونه که مقام معظم رهبری مطرح کردند در این ماه مبارک بسیار پسندیده است که همه ما و ملت شریف ایران در پویش خیر جمعی شرکت کنند و دست یاری به سمت اقشار نیازمند و اسیب دیده از کرونا دراز کنند.

اختصاص ۱۲ هزار میلیارد تومان برای مقابله با کرونا

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهوری درباره جزییات موافقت رهبری با درخواست دولت برای برداشت از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا هم اظهار داشت: این پول از تبدیل به نرخ نیمایی به دو امر اختصاص پیدا می‌کند؛ حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان برای وزارت بهداشت با اولویت تقویت و ساماندهی تولید دارو یا درصورت لزوم، واردات دارو، تجهیز تخت‌های بیمارستانی و افزایش آی‌سی‌یو برای مقابله با بیماری کرونا.

ربیعی با بیان اینکه تاکید دیگر آن است که شرکت‌های دانش‌بنیان در هر دو نیاز وزارت بهداشت تقویت آنها اولویت قرار گیرد، تصریح کرد: هر چقدر از این پول در مابه‌التفاوت تبدیل به نرخ ارز نیمایی، باقی بماند آن پول به حمایت از کارگران شاغل در حوزه‌هایی که از بیماری کرونا آسیب دیدند و دچار بیکاری شدند، در اختیار صندوق بیمه بیکاری قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: صندوق بیمه بیکاری به شکل شفاف همه خدمت‌گیرندگانش را مشخص کرده و می‌کند. وامی هم که تصمیم گرفتیم در اختیار بنگاه‌ها قرار گیرد، ضمن آنکه به شکل ساده‌ای پرداخت می‌شود، در سایت اطلاع‌رسانی شده و منوط به حفظ کارگر خواهد بود و هر مرحله که پول پرداخت شود، در سایت اعلام می‌شود.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره اینکه اقلام بهداشتی تحریم هستند یا خیر، گفت: اخیرا همانطور که ترامپ رییس جمهوری آمریکا موضع گرفت و آنرا را به خط امنیت روانی تبدیل کرد و گفت که پول‌های ما را آزاد نمی‌کند و بعد اتهام می زند اگر پول‌ها را بدهیم جور دیگر هزینه می‌کنند. این اظهارات درحالی است که تصمیم داریم هزینه کرد پول برداشت شده از صندوق ملی را طور دقیق و با جزییات اعلام کنیم.

واردات دارو بدون انتقال پول ممکن نیست

ربیعی خاطرنشان کرد: ساده ترین راه برای روشن شدن واقعیت و مشاهده موانعی است که تحریم برای دارو و حتی کمک‌های مواد غذایی ایجاد کرده است. تلاش برای سر انجام رساندن یکی از این اقدامات از طریق سیستم بین المللی است. دولت امریکا پاسخ دهد کدام سیستم بین المللی را از تحت فشار خود خارج کرده است او می‌گوید می‌توان دارو تامین کرد اما چگونه پول آن را می‌توان انتقال داد؟ این موضوع نوعی فریبکاری بیشتر نیست. این اتفاق برای ایرانیان امروز با ادراک کامل ملموس است.

سخنگوی دولت ادامه داد: اگر یک شهروند عادی بخواهد اقدامی برای صادرات دارو به ایران در هر کشوری انجام دهد به شکست کامل می انجامد. حتی انتقال پول ایرانی‌ها برای اعضای خانواده شان که در خارج از کشور زندگی می کنند با هزار زحمت انجام می‌شود و از نقل و انتقال بانکی و ابتدایی ‌ترین خدمات محروم هستند و بارها و بارها دچار این مشکل شده‌اند و به راحتی می‌توان گزارش‌های متعددی در فضای رسانه‌ای با یک جستجوی ساده درباره این موانع بدست آورد.

ربیعی تصریح کرد: آنانی که با وجود شواهد روشن همچنان به انکار غیرانسانی و نابخشودنی خود نسبت به تاثیرات تحریم بر دارو تاکید می کنند به نظرم باید به این سوال جواب دهند که چرا برای واردات داروهای خریداری شده به ایران به کانال‌های ویژه مانند کانال سوییس و اینستکس که به زحمت توانست یک مبادله دارو انجام دهد با مانع روبرو می شویم.

وی ادامه داد: از ایرانیانی تعجب می‌کنم که در برخی رسانه‌های فارسی زبان مروج این دروغ می‌شوند. تکلیف صاحبان این رسانه‌ها مشخص است این شبکه‌ها برای ناامن کردن روانی جامعه ما ایجاد شده‌اند. اخیرا هم یادداشتی نوشتم و بارها گفتم برای مخالف مستقل و بدون وابستگی احترام قائل هستم و این نظر شخصی خودم است. البته این را هم بگویم که حق سلامتی ایرانیان نمی‌تواند به یک موضوع مخالفت تبدیل شود. همچنان بحث سلامت ایران ناشی از تحریم های امریکا کاملا روشن است.

ساکنان کاخ سفید تفاوتی با هم ندارند

ربیعی درباره سخنان اخیر رییس جمهوری آمریکا درباره تمایل تهران برای مذاکره با واشنگتن، گفت: اظهار نظر ترامپ شخصی است و نمی‌دانیم بر چه اساسی آن را اعلام کرده است، بارها هم اعلام کردیم که ساکنان کاخ سفید برای ما هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

سخنگوی دولت گفت: البته ترامپ مشکلات و فقدان مهارت خود در ارتباط با دنیا و درک نادرست از تحولات منطقه وحتی از مسائل داخلی آمریکا را فرافکنی می‌کند و به نوعی اتهام‌زنی های داخلی خود را دنبال می‌کند و این اظهارات بهانه‌ای برای سرپوش گذاشتن بر شکست دولت وی در به حرکت در آوردن دیپلماسی سازنده است.

وی گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران از اصول معینی پیروی می‌کند که بر «احترام متقابل چند جانبه گرایی و مقاومت برابر زورگویی و اینکه همه باید به آشکارترین مقررات بین المللی تن دهند»، مبتنی است.

ربیعی گفت: هررییس‌جمهوری، چه جمهوری خواه و چه دموکرات در آینده در کاخ سفید حضور داشته باشد و به قدرت برسد تا زمانی که سیاست‌های شکست خورده آمریکا ادامه دارد و بخواهند ما را تحقیر و زورگویی کنند و تحریم و ترور را ادامه دهند ما هیچ گفت‌وگویی با آنها نخواهیم داشت.

آمریکا مسیر نادرست خود را تصحیح کند/ در فشار و سختی کرونا هم مذاکره نمی‌کنیم

ربیعی افزود: به رییس جمهوری آمریکا توصیه می‌کنم به جای پیدا کردن مقصرهای خیالی مسیر نادرست خود را تصحیح کند و سپس شاهد وزیدن بادهای تغییر باشد؛ بارها گفته‌ایم تحریم‌ها را بردارید به میز گروه 1+5 برگردد.

سخنگوی دولت گفت: کسی که برای رسیدن به اهداف خود به ترور و ارعاب و تهدید متوسل می‌شود،‌یک نوع از ناتوانی و عجز در دیپلماسی را با سخنان فرافکنانه خود انجام می‌دهد.

ربیعی، ایران را صلح‌طلب و صلح‌جو عنوان کرد و گفت: در چارچوب‌های معین خود زور گفتن را نمی‌پذیریم و حتی در سختی‌های بیماری کرونا به مذاکره وادار نمی‌شویم.

گزارش دیوان محاسبات فاقد همه‌جانبه‌گرایی است

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور درباره واکنش‌های دولت نسبت به گزارش دیوان محاسبات درباره تفریغ بودجه و ادعای عادل آذر مبنی بر دادن نامه‌ای محرمانه به روحانی گفت: اظهارات عادل آذر متناقض با آنچه بیان شد، نیست. وی توضیح داد که نامه‌ای داده و درست هم گفته است. دولت کنونی از نظارت‌پذیرترین دولت بوده‌ است.در هیچ دوره‌ای سراغ نداریم که دولت در اتاق شیشه‌ای باشد.

ربیعی اضافه کرد: نمی‌خواهم بگویم بسیار عالی هستیم اما در کدام دوران، فضای مجازی دولت را این گونه نقد کرده باشد؟ نامه اداری که میان دو دستگاه تا حقوق و مزایا در فضای مجازی و روزنامه‌ها منتشر می‌شود. ما هیچ اقدامی هم برای محدودسازی فضای مجازی نکردیم. بیشترین نظارت و نقد به دولت انجام می‌شود. بیشترین نظارت دستگاه‌های نظارتی به اعتقاد من در این دولت شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه در این دوره نهادینه شدن نظارت بر دولت بیش از دولت‌ها و دوران‌های دیگر سامان گرفته است، اظهار داشت: ضمن احترام به رئیس و کارکنان دیوان محاسبات، بحث ما این بود که نوع انتشار منجر به اتهام جدید به ایران شد. نمی‌گویم در نامه دیوان این بوده که پولی گم شده اما شکل بیان به گونه‌ای بود که افکارعمومی برداشت کرد که این پول گمشده است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه دوستان می‌گویند ما ننوشتم پولی گمشده است اما هر کسی آن را می‌خواند فکر می‌کرد پول گم شده است، تصریح کرد: رسانه‌های خارجی نوشته‌اند اگر به ایران پول بدهید، دچار همین سرنوشت می‌شود و گم می‌شود. یک نفر دیگری گفت بجای وام سراغ همین پول‌ها بروید. فکر می‌کنیم این گزارش می‌توانست غیرعجولانه و همراه با توضیح باشد.

ربیعی با بیان اینکه نامه به رئیس‌جمهور ارسال شده و در همان زمان هم وی به محض رویت گزارش، دستور لازم برای بررسی را صادر کردند، خاطرنشان کرد: گزارش مربوط به آذرماه بوده است و بهتر آن بود که از دولت سوال می‌شد در پی آن چه اتفاقی افتاده است و این دو مسئله با هم منتشر می‌شد تا منجر به روشن شدن افکارعمومی می‌شد. شائبه‌ای هم در افکارعمومی ایجاد نمی‌شد.

وی ادامه داد: قسمت قابل توجهی از تعهدات ارزی این کار انجام شده و از چهار و خرده‌ای به سه رسیده بود. در دوران پس از آذرماه این رقم کاهش یافته بود. یک تعداد از کالاها به کشور داخل شدند یا سفارش شدند که به دلیل تحریم نتوانستند وارد کشور شوند. خوب بود این موارد در گزارش منعکس می‌شد.

این مقام مسئول در دولت دوازدهم با بیان اینکه هر پولی که بتواند فاصله ایجاد کند عده‌ای هم سواستفاده می‌کنند، ابراز داشت: عده‌ای نمی‌آورند و فکر می‌کنند موضوع فراموش می‌شود. عده‌ای ارز را می‌گیرند اما کالای دیگر را وارد می‌کنند. حجم بزرگی که وارد بازار شده، از این دست است. ای کاش اشاره می‌شد دولت تخلفات را مشخص کرده و به افراد مهلت داده اگر تا یک تاریخی کالا را وارد نکنید، پرونده‌تان در تعزیرات است. تعدادی را هم به قوه قضاییه معرفی کرده است که منتظر صدور حکم هستند.

ربیعی اشکال گزارش دیوان محاسبات را فقدان همه‌جانبه‌گرایی دانست و عنوان کرد: مردم مطمئن باشند که دولت حتی یک دلار از ارز اختصاص داده را دنبال خواهد کرد. این ارز یا کالایش باید وارد بازار شود یا به دادگاه برود و همراه با ارزش روز هم باید آن ارز را برگرداند.

ادامه دارد...

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
0
12
سخنگوی دولت ارسال گزارش دیوان محاسبات را در اسفند ماه به دولت را تایید کرد؟
جعفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
2
24
باسلام،مردم واقعاً نمی دانند چکار کنند خودشان اعتراف می کنند باعث اکثر این فقر،بیکاری ورکود اقتصادی کشوراین تحریم ها میباشد،ولی هیچگونه کار مثبتی جهت تحریمهای کمر شکن انجام نمی دهند.
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
1
28
از کیسه خلیفه حاتم شدن آسان بود !..؟شما که طوریتان نیست ۱۰۰ تا ۱۰۰ امار مرگ میدهید !؟
اسد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
2
15
مرغ سیاست خارجی ایران یک پا دارد........
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
کدام سیاست ؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
1
26
حق الناس را قبول داریدشما!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
حاشا و کلا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
1
30
برای امثال شما که مشکلی پیش نمیاد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
1
28
جناب سخنگو شما حقوق نجومی میگیریدواوضاع شما گل وبلبل ما حقوق بگیران زیرخط فقرهستیم وشرمنده خانواده خود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
1
16
چرا؟؟؟؟،؟،؟؟؟،
ناشناس
|
Canada
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
1
22
زبونت از جای گرم در میاد
ناشناس
|
France
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
5
29
بفرمایید آمریکا به ما چه خیانتی کرده؟
ناشناس
|
France
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
6
33
یکبار اگر بفرمایید آمریکا به ما چه خیانتی کرده که چین و روسیه بدتر ازاون خیانت نکرده باشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
مثل اینکه از گذشته درس نگرفتید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
گذشته فرصت سوزی
مثلا آمریکا گفت بیاید مذاکره کنیم هنوز در برجام بود نکردیم
تا از برجام بیرون شد وانهمه ضرر ومشکلات برابی کشور !
حالا ما میگیم برگرد به برجام مذاکره کنیم
این درس گذشته !؟بقیه موارد هم همینطور بوده متاسفانه ؟!کی به کیه
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
1
12
مشکل ایران داخلیه ایران حتی اگر با تمام دنیا هم صلح کنه تا مشکل داخلی اش حل نشه فایده نداره بعد از برجام هم دیدیم که اتفاق خاصی برای مردم نیفتاد
قاسم
|
United States
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
1
7
سلام به همگان .شاید این حرف ایشان برای برخی دلپذیر باشد.ولی روز قیامت ماهاپاسخگوی تک تک حتی به جز اعمال خود هستیم.شما چطور .خداوند متعال برای برخی ارزانی داشته که از ته دل روز قیامت باورشان شده .خدایا شکرت.ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
1
14
شرایط عادی بشه تکلیف منافع شماها چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
1
9
اخبار دوماه پیش روی سایتتان است اگه خبر جدید نمیتونید بذارید جمعش کنید مردم سر کار نباشند
ذاکری
|
Canada
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
2
10
مذاکره نمی کنیم .
خبر بروز خبر چهل سال قبل ......
ال یاسین
|
Canada
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
2
6
هیچ مذاکره ای مذاکره نیست .
مگر.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
1
9
مذاکره مسئله شرعی نیست که به رفراندوم گذاشته نشود اکثریت مردم در فقر وبیکاری دست وپا میزنند وفقط شاید امیدبه یک تغییر ادامه این مسیر را امکان پذیر می کند
جمشید.
|
United Kingdom
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
2
5
چوب که بلند بشه گربه دزده حساب کار دستش میاد. از قرار معلوم ترامپ انگشت را درست جای مناسبی گذاشت. بین این همه اظهارات ترامپ تمرکز سخنگوی دولت روی انتخابات امریکا و رئیس جمهور بعدی نشان از آن دارد که ایران تمام تمرکزش را گذاشته روی اینکه رئیس جمهور بعدی امریکا هر کسی باشد الا ترامپ .
جمشید.
|
United Kingdom
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
1
4
تمرکز سخنگوی دولت روی انتخابات امریکا و رئیس جمهور بعدی نشان از آن دارد که ایران تمام تمرکزش را گذاشته روی اینکه رئیس جمهور بعدی امریکا هر کسی باشد الا ترامپ .
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
0
4
من كارشناس سياسي و نظامي نيستم ولي فكر مي كنم دشمن از نقاط ضعف طرف مقابل استفاده مي كنه و بهش ضربه ميزنه . پس اول بايد اين نقاط ضعف شناسايي بشه . حالا مثلا اگه كسي بگه اقصاد كشور ها نقطه ضعفشونه و از همين نقطه مي تونن ضربه بخورن و كشور ما تو اين زمينه مشخصا آسيب پذيره ، كسي قبول مي كنه . يا اينكه ميگن همه چي آرومه .ما چقدر خوشبختيم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
0
7
الان چند ده ساله شرايط براي مردم عادي نيست و هميشه در برهه خطير و شرايط خاص و بدبختي قرار داريم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
1
4
از شما بخاطر اينهمه تحريم زدايي و سلامت محوري سپاسگزارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
0
4
نظر شخصی ایشان است وقابلیت رسانه ای شدن ندارد وگرنه دیدگاه ملت 90درصد برخلاف نظرایشان است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین