کد خبر: ۶۴۷۹۵۷
تاریخ انتشار : ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
وزیران کشاورزی گروه جی ۲۰ درخواست کردند در طول بحران ویروس کرونا محدودیت برای صادرات مواد غذایی تنها در صورت شرایط اضطراری اعمال شود.
آفتاب‌‌نیوز :

کنفرانس مجازی وزیران کشاورزی و غذایی گروه جی ۲۰ روز سه شنبه برگزار شد. وزارت کشاورزی آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که وزیران کشاورزی گروه جی ۲۰ خواستار استفاده از محدودیتهای صادرات مواد غذایی مطابق با مقررات سازمان جهانی تجارت و به شکل مناسب، شفاف و موقتی شدند. این وزیران خواهان آن شدند که محدودیتهای صادراتی تنها به عنوان یک اقدام اضطراری تحت شرایط دشوار مورد استفاده قرار گیرد.

جلوی صادرات مواد غذایی را نگیرید

یولیا کلاکنر، وزیر کشاورزی آلمان در بیانیه ای پس از این کنفرانس اظهار کرد که تجارت آزاد بویژه در شرایط بحران به معنای تضمین تامین غذاست.

مواد غذایی اساسی در سراسر جهان به وفور وجود دارد اما برخی از کشورها در پی بحران شیوع ویروس کرونا اعلام کرده اند که صادراتش به کشورهای دیگر را محدود کرده و تامین داخلی را در اولویت قرار می دهند.

بر اساس گزارش رویترز، روسیه که بزرگترین صادرکننده گندم جهان است، هفته گذشته اعلام کرد که صادرات گندم را بمحض این که سهمیه صادرات هفت میلیون تن به پایان برسد، تا اول ژوییه متوقف خواهد شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین