کد خبر: ۶۴۸۶۹۱
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از روز چهارشنبه ( 19 اردیبهشت ماه) ، گفت: امروز (8 اردیبهشت ماه) تمرکز فعالیت سامانه بارشی در شمال شرق، سواحل شرقی خزر و دامنه‌های البرز شرقی به صورت رگبار باران،‌ رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهد بود.
آفتاب‌‌نیوز :

صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز (۸ اردیبهشت ماه) تمرکز فعالیت سامانه بارشی در شمال شرق، سواحل شرقی خزر و دامنه‌های البرز شرقی به صورت رگبار باران،‌ رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در مناطق مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات سردسیر البرز مرکزی به‌صورت بارش برف خواهد بود و در برخی نقاط شمال غرب، نواحی مرکزی و شرق کشور نیز بارش پراکنده به‌همراه گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز (۸ اردیبشت ماه) در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و نواحی مرکزی خلیج فارس نیز مواج خواهد بود، گفت: فردا (۹ اردیبهشت ماه) در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین اظهار کرد: روز چهارشنبه ( ۱۰ اردیبهشت ماه) با ورود سامانه بارشی به کشور در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و روز پنج‌شنبه ( ۱۱ اردیبهشت ماه) با تقویت سامانه بارشی در اغلب مناطق کشور به جز استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شدت بارش در روز پنج‌شنبه (۱۱ اردیبهشت ماه) در استان‌های واقع در غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی است، گفت: این سامانه تا ظهر جمعه (۱۲ اردیبهشت ماه) در شمال شرق کشور فعال و سپس از کشور خارج می‌شود.

به گفته ضیاییان، از بعدازظهر جمعه (۱۲ اردیبهشت ماه) مجددا در استان‌های واقع در جنوب و جنوب غرب کشور بارش رخ خواهد داد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۹ اردیبهشت) کمی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید و بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه(۱۰ اردیبهشت) نیز نیمه‌ابری در بعضی ساعات ابری و رگبار باران گاهی به‌همراه وزش باد با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین