کد خبر: ۶۴۸۷۶۶
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۷
رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: در 24 ساعت گذشته مجموعا 354 نفر در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های ارائه کننده خدمت به بیماران کرونایی بستری شده اند.
آفتاب‌‌نیوز :

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به ضرورت استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه مترو، تاکید کرد: استفاده از ماسک در مترو می‌تواند مانع سرایت و گسترش ویروس کرونا شود.

«علیرضا زالی» روز دوشنبه با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر لزوم استفاده از ماسک برای افرادی که سوار مترو یا ناوگان اتوبوسرانی می شوند، گفت: با توجه به میزان بالای تردد در مترو تهران که روز گذشته شاهد استفاده حدود ۵۲۰ هزار نفر از این ناوگان حمل و نقل عمومی بودیم، طبیعی است تامین این تعداد ماسک دشوار است که بر اساس مصوبه ستاد ملی، وزارت صمت( صنعت معدن و تجارت) مسوولیت این کار را برعهده گرفته است.

زالی: استفاده از ماسک در مترو ضروری است/ بستری ۳۵۴ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تهران

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: بر این اساس مقرر شد پس از انجام مقدمات، تهیه ماسک با استفاده از ظرفیت وزارت صمت و با کمک وزارت بهداشت و شهرداری تهران انجام شود و با قیمت یارانه ای و مناسب در مبادی ورودی مترو در اختیار افراد قرار داده شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به ایجاد زیرساختهای لازم و شرایط تسهیل شده برای تهیه ماسک، خاطرنشان کرد که با هماهنگی های لازم قرار است مکانیسمی برای ایجاد پایانه های فروش ماسک در مترو با قیمت یارانه ای برای تسهیل دسترسی شهروندان تدارک دیده شود.

زالی به شهروندان تهرانی که از مترو و ناوگان اتوبوسرانی استفاده می کنند توصیه کرد: اگر به ماسک دسترسی ندارند برای محافظت خود از ماسک های پارچه ای که در منزل تهیه می شود استفاده کنند.

بستری ۲۷۴ بیمار کرونایی در بخش های عادی بیمارستان های پایتخت

زالی همچنین گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در مجموع بیمارستان های تهران که بیماران کرونایی را پذیرش می کنند، بالغ بر ۲۷۴ مورد جدید در بخش های عادی خود بستری کردند.

وی ادامه داد: ۸۰ بیمار نیز در بخش های ویژه بستری شدند و ۵۰۲ بیمار در طول ۲۴ ساعت گذشته از بیمارستان ترخیص شده اند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران یادآور شد: آمار بستری بیماران جدید در بخش های ویژه با روزهای اخیر تفاوت قابل توجهی را نشان نمی دهد.

زالی افزود: در مورد میزان مراجعان، مجموعا بالغ بر سه هزار و ۱۴۲ نفر به مجموعه بخش های درمانی ما مراجعه کردند که از این تعداد ۲۷۴ نفر در بخش عادی بستری شده و ادامه درمان مابقی که شدت بیماری آنان کمتر بود به شکل سرپایی انجام شد.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، وی ادامه داد: حدود سه هزار و ۴۰۰ نفر نیز به مراکز جامعه سلامت شهر تهران مراجعه کردند که معمولا این افراد علائم خفیف‌تری داشته و با دریافت توصیه های بهداشتی شامل قرنطینه سازی و محدودیت تردد به منزل مراجعه کردند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین