کد خبر: ۶۴۸۸۳۷
تاریخ انتشار : ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
بایدن اواخر سال گذشته میلادی درگیر رقابت پرازدحام درون حزبی دموکراتها برای تعیین نامزد ریاست جمهوری حزب بود در حالی که ترامپ با تحقیقات برای استیضاحش درگیر بود.
آفتاب‌‌نیوز :

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری پیشتاز دموکراتها از دونالد ترامپ جلو زده است.

به گزارش پایگاه هیل، نظرسنجی انجام شده از سوی یو.اس.ای تودی-دانشگاه سافولک، که نتایجش اخیرا منتشر شده نشان داد، ۴۴ درصد از پاسخگویان از جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و ۳۸ درصد از دونالد ترامپ حمایت کرده‌اند.

آخرین نظرسنجی انجام شده از این نوع از سوی یو.اس.ای تودی-دانشگاه سافولک در ماه دسامبر نشان داده بود که ترامپ به میزان سه درصد از بایدن جلوتر بوده است. بایدن اواخر سال گذشته میلادی درگیر رقابت پرازدحام درون حزبی دموکراتها برای تعیین نامزد ریاست جمهوری حزب بود در حالی که ترامپ با تحقیقات برای استیضاحش درگیر بود.

این نظرسنجی جدید در عین حال دریافت که اکثریت پاسخگویان نه بایدن و نه ترامپ را رهبران قدرتمندی نمی‌دانند. ۴۵ درصد از افزاد شرکت کرده در این نظرسنجی رئیس جمهور فعلی آمریکا را "رهبری قدرتمند" دانستند، در حالی که ۵۲ درصد گفتند که این عبارت توصیف درستی برای او نیست. همچنین ۴۳ درصد نیز این عبارت را توصیف درستی برای جو بایدن دانستند، در حالی که ۴۷ درصد با آن مخالفت کردند.

در عین حال ۵۷ درصد پاسخگویان گفتند، بایدن " به مردم اهمیت می دهد" در حالی که در مقام مقایسه ۳۹ درصد این عقیده را درباره ترامپ داشتند.

با این حال ترامپ در ارتباط با این پرسش که چه کسی "می‌داند چطور کارها را به سرانجام برساند" آمار بهتری داشت. ۵۱ درصد گفتند از نظر آنها این ترامپ است که میداند چطور کارها را انجام دهد، در حالی که ۴۸ درصد گفتند این عقیده را درباره بایدن دارند.

ترامپ در حال حاضر درگیر تداوم شیوع کروناویروس در آمریکا است، در حالی که بایدن نیز به شرح رویکرد خود برای پاسخ دادن به شیوع کروناویروس پرداخته و در این راستا مجموعه‌ای از توصیه‌های کارشناسان سلامت عمومی را گردآوری کرده و چندین برنامه در فضای مجازی درباره این مساله برگزار کرده است.

رئیس جمهور آمریکا نیز با انتقادهای فراوانی از بابت نحوه پاسخ دادن دولتش به بحران شیوع کرونا مواجه شده و در این راستا اخیرا در یک اظهارنظر جنجالی گفت، کارشناسان پزشکی باید تزریق مواد ضدعفونی کننده برای درمان ویروس کووید ۱۹ را مطالعه کنند!

نظرسنجی انجام شده از سوی یواس‌ای تودی-دانشگاه سافولک در فاصله ۲۱-۲۶ آوریل در میان ۱۰۰۰ نفر برگزار شده است.

در حال حاضر بایدن در چندین نظرسنجی در سطح ملی از ترامپ پیش افتاده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین