کد خبر: ۶۴۹۶۳۸
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۹
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای دستیابی به جهش تولید، حداقل نیاز به ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان، سرمایه‌گذاری از سوی دولت، بخش عمومی و بخش خصوصی در بازار سرمایه داریم.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش روز یکشنبه وزارت امور اقتصادی و دارایی، فرهاد دژپسند در نشست «بررسی فرصت های استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی بنگاه ها و بخش خصوصی» تاکید کرد: برای دستیابی به جهش تولید باید گام های موثرتری برای تنوع بخشی به نظام تامین مالی اقتصاد برداشت.

وی اضافه کرد: با تدابیری که اتخاذ شد در سال گذشته موفق به تامین مالی ۲۷۵ هزار میلیارد تومانی برای بنگاه های تولیدی از طریق بازار سرمایه شدیم.

آخرین اظهار نظر وزیر اقتصاد در مورد بورس بعد از جلسه مهم بازار سرمایه

وزیر اقتصاد با بیان اینکه خوشبختانه در دولتی مشغول به خدمت هستیم، که تجربه تحقق نرخ بیکاری تک رقمی را در سابقه کاری خود دارد، اظهار داشت: دسترسی به نرخ رشد بالا و بیکاری تک رقمی قابل دسترسی است و فکر می کنم باید این مدل های موفق استانی را به کل کشور توسعه دهیم.

دژپسند گفت: البته به نظر من امروز بازار سرمایه ما به آن توانمندی رسیده است که بتوان بر روی آن حساب کرد.

وزیر اقتصاد گفت: در جلسه امروز متوجه شدم تقریبا نمایندگان همه بنگاه های حاضر، تمایل به بورسی شدن و حضور در بازار سرمایه دارند اما به دلیل نگرانی بابت طولانی شدن فرآیند، از ارائه درخواست خودداری کرده اند.

وی افزود: سخن من با این دسته از دوستان این است که درخواست خود را ارائه دهند زیرا از یک سو معتقدیم ظرفیت بررسی درخواست ها به میزان کافی در شورای پذیرش وجود دارد و از سوی دیگر می گوییم تا درخواست ها ارایه نشود، نقاط ضعف احتمالی عملکرد این شورا نیز مشخص نمی شود و نمی توانیم برای اصلاح آن اقدام کنیم.

دژپسند ادامه داد: امسال با اذن رهبر معظم انقلاب و دستور ایشان برای آزاد سازی سهام عدالت، بالغ بر ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بر ارزش بازار سرمایه افزوده شد و این رقم با استفاده از ظرفیت های etf و سهام شرکت های دولتی در طی امسال، افزایش بیشتری می یابد.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه مشارکت بخش عمومی و خصوصی می تواند ما را در جهش تولید کمک کند گفت: امروز دنیا دارد با استفاده از روش مشارکت، خیلی از مشکلات را حل می کند و به نظر من، نه تنها بخش خصوص، که دولت هم باید وارد مشارکت با بخش خصوصی شود.

نشست «بررسی فرصت های استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی بنگاه ها و بخش خصوصی» با حضور اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران و فعالان اقتصادی به ریاست فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی با هدف بررسی راهکارهای استفاده بنگاه های اقتصادی و بخش خصوصی از ظرفیت های بازار سرمایه برگزار شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین