کد خبر: ۶۴۹۶۸۴
تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۰
تأیید مصوبات ستاد زن و خانواده درباره شاخص‌های خانواده
در جلسه عصر یکشنبه هیات دولت که به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روند ابتلا و مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا و نیز توانمندی دستگاه‌های صنعتی کشور در تولید لوازم و تجهیزات پزشکی گزارش داد.
آفتاب‌‌نیوز :

حسن روحانی در این جلسه، ضمن تقدیر از تلاش کادر پزشکی و تولیدگران کشور، از مردم خواست دستورالعمل‌های بهداشتی را همچون گذشته رعایت کنند تا شاهد کاهش هرچه بیشتر ابتلا و مرگ و میر بر اثر کرونا در کشور باشیم.

رئیس‌جمهور همچنین ضمن ابراز خرسندی از آمادگی کشور برای صادرات لوازم و تجهیزات مقابله با کرونا، دستورات لازم در این زمینه را صادر کرد.

تقدیر روحانی از کادر پزشکی و تولیدگران و درخواست از مردم: دستورالعمل‌های بهداشتی را  رعایت کنید

تصویب مصوبات ستاد ملی زن و خانواده درخصوص محورها و مولفه‌های شاخص‌های خانواده

دولت در ادامه، مصوبات ستاد ملی زن و خانواده در خصوص شاخص‌های خانواده را در ۱۰ محور و ۴۵ مؤلفه به تصویب رساند.

بر اساس این مصوبه، دبیرخانه ستاد ملی زن و خانواده، کارگروهی مرکب از دستگاه های مندرج در سیاست های کلی خانواده ابلاغی مقام معظم رهبری و قانون برنامه پنجساله ششم توسعه را جهت تدوین شاخص های اختصاصی ذیل مؤلفه‌های مذکور تشکیل داده و پس از نهایی‌شدن شاخص‌ها، نسبت به تصویب و ابلاغ آن اقدام می‌کند و با همکاری مرکز آمار ایران شناسنامه شاخص‌ها را نیز تدوین و ابلاغ خواهد کرد.

به استناد سیاست‌های یادشده و قانون مذکور، دستگاه‌های اجرایی موظفند اعتبارات لازم را در قالب بودجه سنواتی خود پیش‌بینی کنند.

تصویب اساسنامه صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی

دولت به موجب تکلیف قانونی مندرج در قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی و به منظور تسریع در ساماندهی فعالیت های هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی، اساسنامه صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی را به تصویب رساند.

بر همین اساس، به منظور حمایت، توسعه و ترویج صنایع دستی و تشویق و تکریم هنرمندان، پیشکسوتان و فعالان بخش صنایع دستی و فرش دستباف و اعطای مجوز کاربری و بهره برداری از کلیه بناهای تاریخی و فرهنگی قابل احیاء، صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی صندوق دارای شخصیت حقوقی مستقل و به عنوان مؤسسه ای غیرانتفاعی وابسته به وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طبق مفاد این اساسنامه و قوانین و مقررات مربوط فعالیت می کند.

دریافت هرگونه تسهیلات و جلب مشارکت حسب مورد از بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری مجاز داخلی و خارجی، مشارکت مالی با اشخاص حقیقی و حقوقی برای احیاء و سرمایه گذاری در مراحل تولید و تجارت صنایع دستی، فرش دستباف و احیاء بناهای تاریخی و فرهنگی، بهره مندی از ظرفیت بخش غیردولتی از جمله برون سپاری در راستای انجام وظایف صندوق، و همکاری با نهادهای تخصصی داخلی و خارجی مرتبط با حوزه فعالیت های صندوق و استفاده متقابل از تجارب و منابع مالی و فنی آنها از جمله وظایف و اختیارات صندوق است.

ارکان صندوق متشکل از هیات امناء، هیات مدیره و بازرس (حسابرس) که هیات امناء بالاترین مرجع تصمیم گیری و سیاست گذاری صندوق است و اعضای آن زیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری (رییس هیات امناء)، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر راه و شهرسازی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواهد بود.

اصلاح آیین‌نامه اجرایی مجوز تضمین پرداخت پوشش تعهدات قراردادی شرکت‌های دولتی ایرانی

دولت به منظور ممانعت از عدم جذب سرمایه گذاران خارجی مشتاق به روش ساخت، مالکیت و بهره برداری با اصلاح آیین‌نامه اجرایی موضوع مجوز تضمین پرداخت پوشش تعهدات قراردادی شرکت‌های دولتی ایرانی موافقت کرد.

بر اساس این اصلاحیه، به منظور تجهیز و تامین منابع مالی مورد نیاز برای سرمایه گذاری و اجرای طرح‌های زیربنایی کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز است تضمن پرداخت بابت پوشش تعهدات قراردادی شرکت های دولتی ایرانی را که قرارداد مربوط به آن به اشکال مختلف ترتیبات قراردادی به ویژه ساخت، مالکیت و بهره‌برداری منعقد می‌کند، صادر نماید.

ورود موقت خودروهای سواری مورد نیاز سرمایه‌گذاران خارجی

هیات وزیران به منظور مساعدت در تسهیل فرآیند ورود خودروهای شخصی سرمایه گذارن خارجی به عنوان مشوقی در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی، افزایش اشتغال و رونق صادرات در چارچوب قوانین و مقررات موجود، آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی را اصلاح کرد.

افزایش تعرفه‌های ارائه خدمات هواشناسی و اقلیم‌شناسی

هیات وزیران با توجه گذشت بیش از سه سال از ابلاغ آخرین مصوبه هیات وزیران درخصوص تعرفه های ارائه خدمات هواشناسی و اقلیم شناسی و ضرورت بروزرسانی آن، نسبت به اصلاح این تعرفه‌ها اقدام کرد.

بر این اساس، متوسط رشد نرخ خدمات ارائه‌شده از سوی سازمان هواشناسی کشور درخصوص اطلاعات خام یا پایه، اطلاعات پردازش یافته، خدمات ویژه هواشناسی، نشریات و خدمات فنی، مطابق با نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی افزایش یافت.

معافیت مالیاتی تجهیزات اهدایی دولت ژاپن به شرکت کنترل کیفیت هوا

با تصمیم هیات وزیران، تجهیزات اهدایی دولت ژاپن به شرکت کنترل کیفیت هوا از شرکت های زیرمجموعه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به منظور کاهش آلودگی هوا، از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شد.

تعیین نماینده و اعلام نظر دولت درخصوص طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی

دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود برای پیگیری این موضوعات تعیین کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین