کد خبر: ۶۴۹۸۱۲
تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲
فقط ۶۲ درصد تهرانی‌ها دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران شرط ادامه مسیر برای بازگشایی مشاغل و کسب و کارها را رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی برشمرد.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر زالی در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با اشاره به این که تمام افرادی که کسب و کار خود را آغاز کردند در سامانه وزارت بهداشت برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعهد دادند، گفت: تیم‌های نظارتی و بازرسان بهداشتی سه دانشگاه علوم پزشکی پایتخت با نظارت دقیق‌تر و فعال‌تر بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط صاحبان مشاغل مختلف عمل می‌کنند. اما بدیهی است که گستردگی استان تهران نسبت به سایر استان‌ها بسیار بیشتر و تعداد مشاغل و کسب و کار در تهران بسیار زیاد است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: همانطور که بار‌ها متذکر شدیم تهران شرایط بسیار شکننده‌ای دارد و هنوز به نقطه مطلوب و شرایطی که بتوانیم یک ثبات قطعی را مطرح کنیم نرسیده ایم. برای این موضوع شرایط باید به شکلی تغییر یابد که بتوانیم میزان کاهش آمار را عملیاتی‌تر مطرح کنیم.

زالی: تهران شرایط بسیار شکننده‌ای دارد

به گفته دکتر زالی شرایط در تهران همچون سایر کلانشهر‌ها حالت ناپایدار و شکننده‌ای دارد و با هر گونه تغییر در رفتار و عدم اعمال پروتکل‌های بهداشتی و به خصوص عدم رعایت ملاحظات بهداشتی می‌توانیم شاهد شرایط کاملا متفاوت و نگران کننده‌ای در تهران باشیم.

وی افزود: تغییرات آماری در مراجعان به مراکز بهداشتی و درمانی در شهری مثل تهران معمولا پس از یک دوره ۱۴-۹ روزه و تغییرات بستری بین ۲ تا ۳ هفته بعد مشخص می‌شود؛ بنابراین با توجه به افزایش تردد‌ها هرگونه تغییر را ممکن است در روز‌های آتی شاهد باشیم.

دکتر زالی با اشاره به این موضوع که فقط ۶۲ درصد تهرانی‌ها دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند از مردم خواست به رعایت نکات و ملاحظات بهداشتی بیش از گذشته توجه کنند.

براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر زالی در خاتمه خاطرنشان کرد که براساس گزارش‌های ارایه شده خوشبختانه تعداد افرادی که در مترو‌ها از ماسک استفاده می‌کنند روز به روز در حال افزایش است و انشاءالله با مذاکرات صورت گرفته شرایط و زیرساخت‌های لازم در این خصوص در شرکت اتوبوسرانی نیز فراهم می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین