کد خبر: ۶۵۰۰۳۲
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
نظرسنجی دانشگاه «مانموث» در آمریکا نشان می‌دهد، محبوبیت دونالد ترامپ در این کشور طی ماه‌های اخیر به دلیل بحران شیوع کرونا و عملکرد او روند افولی داشته است.
آفتاب‌‌نیوز :

به موازات عبور تعداد قربانیان کرونا در آمریکا به بالای ۷۱ هزار نفر، نتیجه یک نظرسنجی از کاهش میزان محبوبیت دونالد ترامپ به دلیل عملکرد و اظهارات او در قبال مهار این ویروس حکایت دارد.

به نوشته «اسپوتنیک»، دانشگاه «مانموث» که در زمینه انجام نظرسنجی در آمریکا یکی از موسسات معتبر محسوب می‌شود، روز سه شنبه (دیروز) نتیجه نظرسنجی جدید خود درباره میزان محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را منتشر کرد.

کاهش محبوبیت ترامپ و باور آمریکایی‌ها به او به دلیل بحران کرونا

نتیجه این نظرسنجی نشان می‌دهد که محبوبیت ترامپ بتدریج در ماه‌های اخیر و در بحبوحه تشدید نگرانی‌ها درباره مدیریت او بر شیوع ویروس کرونا در آمریکا کاهش یافته است.

مانموث در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: «میزان رضایت شغلی از رئیس‌جمهور ترامپ باز هم با کاهش مواجه شده چرا که این حس (در بین شرکت کنندگان در نظرسنجی) وجود دارد که هر روز او آنچه درباره ویروس کرونا می‌گوید، تغییر می‌دهد».

در ادامه بیانیه آمده است: «نظرسنجی دانشگاه مانموث از وجود یک نگرانی گسترده در کشور درباره بازگشایی بیش از حد سریع کشور (از قرنطینه و قوانین مقابله با کرونا) وجود دارد و برای اغلب آمریکایی‌ها در برداشتنن محدودیت‌های جاری، اولویت با سلامت عمومی است و نه اقتصاد».

محبوبیت و رضایت شغلی از ترامپ قبل از آغاز شیوع ویروس کرونا در آمریکا در ماه فوریه بین ۴۴ تا ۵۰ درصد در نوسان بود اما در آخرین نظرسنجی مانموث محبوبیت او به ۴۳ درصد کاهش یافته و میزان عدم رضایت به ۵۱ درصد افزایش یافته است.

در نظرسنجی جدید درباره تفاوتها بین اظهارات علنی ترامپ و گزارشهای رسانه‌ها درباره وضعیت شیوع کرونا سوال شده و از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی پرسش شده که آنها به حرف کدام طرف باور دارند؟

مانموث در بیانیه خود در این باره خبر داد: «نتیجه نظرسنجی حاکی از این موضوع است که مردم چطور اطلاعات را برای ترسیم و کسب حقایق فیلتر میکنند و به منظور حفظ انسجام ذهنی خودشان درباره تصورات از ترامپ، برخی از اطلاعات را حذف می‌کنند».

در بخشی از این نظرسنجی از شرکت کنندگان سوال شد، در صورت وجود اطلاعات مغایر بین آنچه ترامپ گفته و آنچه شبکه سی‌ان‌ان گزارش داده، شما حرف کدام طرف را باور خواهید کرد؟

۵۱ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی مانموث گفتند که آنها حرف و گزارش شبکه سی‌ان‌ان را بر حرف ترامپ ترجیح داده و آن را باور میکنند و ۳۸ درصد هم گفتند حرف ترامپ را باور میکنند. البته ۸ درصد هم گفتند حرف هیپ کدام را باور ندارند و دو درصد هم اعلام کردند، حرف هر دو را به طور مساوی باور دارند.

مانموث درباره باور به حرف ترامپ و شبکه فاکس نیوز هم از مخاطبانش نظرسنجی کرد.

در سوال از مخاطبان پرسیده شده است، اگر اطلاعات متناقضی بین حرف ترامپ و فاکس نیوز وجود داشته باشد، شما کدام را باور خواهید کرد؟

۳۴ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند که آنها به فاکس نیوز اعتماد خواهند کرد و ۳۳ درصد جانب ترامپ را گرفتند. ۲۵ درصد هم گفتند به هیچ یک از آنها باور ندارند و ۵ درصد باور مساوی به هر دو را اعلام کردند.

درباره بازگشایی آمریکا و برداشتن محدودیتهای جاری برای مقابله با ویروس کرونا، اکثریت شرکت کنندگان در نظرسنجی (۶۳ درصد) نگرانی خودشان را از بازگشایی بیش از حد سریع ابراز نگرانی کردند و تنها ۲۹ درصد گفتند که آنها از اینکه فعالیت اقتصادی هنوز بازگشایی نشده، ابراز نگرانی کردند.

نتیجه این نظرسنجی در آمریکا در حالی منتشر شده که طبق آخرین خبرها قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۷۱ هزار نفر عبور کرد.

طبق آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، ظرف ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دو هزار و ۱۴۲ نفر دیگر، مجموع قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۷۱ هزار و ۶۴ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در بازه زمانی مذکور، مجموع ۲۴ هزار و ۶۳ مورد جدید به مبتلایان به کرونا در ایالات متحده آمریکا افزوده شد تا شمار مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور به یک میلیون و ۲۰۴ هزار و ۳۵۱ نفر افزایش پیدا کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین