کد خبر: ۶۵۱۰۱۹
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
یکی از پرسش هایی که درباره ویروس کرونا مطرح می شود احتمال انتقال این ویروس از راه فاضلاب و توالت فرنگی است.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش NHK WORLD-JAPAN، در جریان شیوع ویروس سارس (سندروم تنفسی حاد) در سال ۲۰۰۳ خبرهای پراکنده‌ای درباره شیوع این ویروس از طریق نشت لوله فاضلاب منتشر شد، با توجه به اینکه گفته می‌شود کرونا ویروس جدید شباهت‌هایی به کرونا ویروس سارس دارد، این پرسش مطرح می‌شود که آیا امکان دارد چنین وضعیتی در مورد ویروس جدید کرونا نیز اتفاق افتد؟

ویروس جدید و ویروس سارس هر دو به یک خانواده از ویروس‌ها به نام کرونا تعلق دارند. ویروس کرونایی که باعث سارس شد، نه تنها در گلو و ریه‌ها بلکه در روده‌ها نیز تکثیر می‌شود.

زمانی که ویروس سارس در سال ۲۰۰۳ در نقاط مختلف جهان میان مردم گسترش یافت، یک ابتلای دسته جمعی در یک مجتمع مسکونی در هنگ کنگ گزارش شد. این شک وجود داشت که علت این ابتلای گروهی قطرات حاوی ویروس بوده باشد که از لوله‌های فاضلاب قدیمی نشت کرده بودند.

در همین رابطه، پروفسور کاکو میتسوئو از دانشگاه پزشکی و داروسازی توهوکو که در زمینه اقدامات پیشگیرانه در برابر بیماری‌های مسری تخصص دارد، اشاره می‌کند که خطر انتشار این ویروس از طریق لوله‌های فاضلاب در کشورهایی که شرایط بهداشتی نسبتا خوبی دارند، کم است.

اما او گفت که امکان دارد ویروس ها به سطوح توالت و نواحی اطراف آن بچسبند و شما با لمس کردن آن سطوح آلوده با دستانتان به آن آلوده شوید. او می گوید که مردم باید قبل از کشیدن سیفون، درپوش توالت فرنگی را ببندند و مطمئن شوند که پس از استفاده از توالت دستان خود را بطور کامل می‌شویند.

او می‌گوید که مردم باید برای رعایت موارد بهداشتی در زندگی روزمره خود شیرهای آب، روشویی‌ها و دستگیره‌های در را به طور کامل ضدعفونی کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین