کد خبر: ۶۵۱۰۸۵
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۳
فرمانده کل ارتش از تشکیل ۴ تیم کارشناسی برای بررسی ابعاد حادثه ناو کنارک خبرداد.
آفتاب‌‌نیوز :

سر لشکر موسوی فرمانده کل ارتش در حاشیه مراسم استقبال از پیکر شهدای نداجاگفت : هرکسی که لباس سربازی می ‌شد دنبال شهادت است. بعضی مانند ما سی سال در کوه و دریا دنبال آن می گردند ‌و پیدا نمی کنند و بعضی راه صد ساله را یکشنبه میروند و دریایی که شهادت در آنجایشان بر شهادت در جاهای دیگر است شهید می شوند.

وی افزود: از اولین لحظاتی که این اتفاق افتاد برای همه کارهایی که باید انجام می شد کارهای لازم انجام شد. الان چهار گروه کارشناسی از ستاد کلوزارت دفاع ارتش و نیروی دریایی از لحظه ای که اتفاق افتاده در حال بررسی موضوع هستند. معمولا در این جور حوادث کار خیلی پیچیده است و اینکه چه بخشی مربوط به فناوری و چه بخشی مربوط به نیروی انسانی است کار بسیار دقیقی است.

خبر مهم فرمانده کل ارتش درباره سانحه تلخ ناوچه نظامی در کنارک

فرمانده ارتش ادامه داد: یکی دیگر از کارهایی که باید پیش بینی می شد نجات باقی مانده خدمه بود که شناورهای نیروی دریایی به سرعت در منطقه حاضر شدندو توانستند ۱۶ نفر را نجات بدهند و یکی از این ۱۶ نفر هم در راه رسیدن به بیمارستان به شهادت رسید و حال بقیه خوب است. بقیه که در محل هایی بودن که نزدیک به محل سانحه بوده پس از اقداماتی که برای خروج آنها از شناور انجام شد به شهادت رسیده بودند و دیشب آخر وقت آنها را از شناور خارج کردند.

سرلشکر موسوی تصریح کرد: در کنارک همه اقدامات برای انتقال آنها انجام شد و نیروی هوایی برای انتقال آنها و خانواده هایشان به هرجا که لازم بوده با تمام توان اقدام کرده است.

وی عنوان کرد: کارهای دیگری که باید انجام شود گرفتن آزمایش DNA است تا بخش هایی که مشخص نیست برای چه کسی است شناسایی شود پیش بینی های لازم با پزشکی قانونی انجام شده تا از همین الان کار خود را انجام دهند.

فرمانده کل ارتش اظهار داشت: تمام فرماندهان نظامی در استان‌هایی که شهدا به آنها تعلق دارند آماده استقبال از پیکر شهدا هستند. البته در این ایام باید تا آنجا که می توانیم رعایت دستور العمل های بهداشتی را بکنیم.

سرلشکر موسوی عنوان کرد: یکسری امرو حقوقی دیگر هم هست که باید در ارتش و ستاد کل و بنیاد شهید انجام شود که تا کنون آنچه باید انجام می شده صورت گرفته و از این به بعد هم انجام می شود.

وی در پایان گفت: از نکاتی که ماباید خدا را بابت آن شاکر باشیم این است که پیش از تشییع شهدای ارتش در کنارک جوانان به فرماندهان ما مراجعه میکردند و می گفتند ما آماده ایم جای این شهدا را پر کنیم و از مرزهای کشور دفاع کنیم و عزیزان ما در ارتش بر پیمان خونی که با ملت بسته اند تا آخرایستاده اند. پیکر همه شهدا پیدا شده است و کارهایی که الان در حال انجام است برای پیدا کردن علت حادثه است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
4
14
این نیز میگذرد ....
پاسخ ها
احمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
شما تلفات ارتش های جهان رو تو مانورهای تمرینی جستجو کن بعد بیا اظهار فضل کن.
بهترین ارتش های دنیا هم تلفات می دهند و اصولا اگر مانور جدی نباشد آمادگی لازم برای جنگ واقعی به دست نمی آید...
ناشناس
|
Canada
|
۰۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
1
6
الان این خبر مهمش چی بود؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
مهم بود مثلا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
2
4
اصلاً نمیتوان باور کرد ارتش ورزیده، مقتدر و توانمندمان مرتکب چنین اشتباهی بشود!! ارتشی که همه ملت با تمام وجود به همه توانایی های همراه با تعهدشان ایمان داشته و دارند و بعد از خداوند متعال آنها را تکیه گاه امن خود و کشورشان می دانند.

............
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
1
3
جوانان مراجعه کردند برای پر کردن جای شهدا ؟ خیلی خوب است . ولی باید ریاضی بلد باشند و به دانشکده بروند . اهل تقلب و رانت آموزشی نباشند . مگر اینکه بخواهیذ این اشتباهات ادامه داشته باشد
سرباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
0
0
سلام بر شهیدان و پیکر هایی در خون غلطیده شان امادرهنگام آموزش سربازان درمیدان تیر که ساده ترین آموزشهای عملی میباشد آنقدر ضوابط بالا هست که هرنفر یک کمک دارد منطقه قرق هست کلاه آهنی دارند مسئول آموزش یاعملیات حضور داردفرمانده یگان و پرسنل پایور نظارت میکنند بنا به دستور مراحل تیر اندازی یک به یک از اول که از راست نظام تاهدف سیبل مقابل بادقت آتش اجرامیشودو....... که یک تیرژ۳میخواهید شلیک شودچطورمیتوان از ارتش قبول کردباآموزش بالاونظارت مسوولین توانمندش چنین اشتباهی سربزندهرگزقابل قبول نیست بااین پیشینه ای که مردم ازارتش دلاورسراغ دارندچنین خطای محاسباتی در صحنه آموزش نه نبرد با آن همه آموزش شعارارتش اینست که هرچه عرق درمیدان آموزش ریخته شودخون کمتر درمیدان جنگ ریخته میشود!!!!!!!؟؟؟؟؟
f
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
2
1
سر لشکر موسوی فرمانده کل ارتش در حاشیه مراسم استقبال از پیکر شهدای نداجاگفت : هرکسی که لباس سربازی (می ‌شد) دنبال شهادت است. بعضی مانند ما سی سال در کوه و دریا دنبال آن می گردند ‌و پیدا نمی کنند و بعضی راه صد ساله را (یکشنبه) میروند .....
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
0
0
عزيزان وهموطنان ، داغ از دست رفتن جوانان برومند كشورمان كمر مردم را شكست و اشك به ديدگان همه آورد ولي لازم است كه به نكاتي چند توجه داشته باشيم . 1- سيستم هدايت اين موشكها الترونيكي است و ايجاد اخلال در آنها مي تواند باعث انحراف و حتي جايگزيني هدف گردد. 2- آرتش كشورمان دائما در تكاپو و به دنبال متدهاو فن آوريهاي جديد است و طبيعت اين كار سعي و خطاست 3- دست يافتن به فنون و علوم هزينه بر است ، قطعا كسي نمي خواهد اين هزينه جان انسانها باشد ولي ممكن است كه اين اتفاق بيفتد . نمونه اش اكتشافات فضايي كه جان تعدادقابل ملاحضه اي از فضانوردان روس و آمريكا را گرفت . 4- حتي اگر قضيه دستيابي به فنون جديد نباشد كسب تجربه نيز كم هزينه ندارد . مثلا اگر در يك مانور متوجه شويم كه سيستمي قابل حك شدن است ، دانستن اين موضوع در يك نبرد واقعي مي تواند جلوي مرگ عده زيادي را بگيرد .( شناختن نقاط ضعف ) . عزيزان هموطن گاهي قضاوت كردن بسيار پيچيده و سخت است . پس بهتر است در مصيبت ها صبر و توكل بر خداوند بزرگ داشته باشيم و به مجموعه ارتشمون افتخار و اطمينان كنيم . و اجازه بديم كه به شيوه خودشان و به دور از هياهو و جنجال موضوع را بررسي كنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
0
0
خبر مهمش حه بود ؟
شجاعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
0
0
سلام بردریادلان و دریانوردان نیروی دریایی .شهادت دلاور مردان ناوکنارک رابه همه ملت برومندوارتشیان غیوروخانواده محترمشان تسلیت عرض می کنم .خداوندعلودرحات رابه همه شهداعنایت وبه خانواده هاصبروبردباری دهد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین