کد خبر: ۶۵۱۵۱۸
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۴
با ارسال نامه‌ای به دبیر کارگروه تنظیم بازار اعلام شد؛
در نامه ای دبیر کارگروه تنظیم بازار نسبت به نحوه برگزاری و جمع بندی جلسه کمیته تخصصی فولاد مورخ ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۹ اعتراض کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

سید رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن فولاد در نامه ای به معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیر کارگروه تنظیم بازار نسبت به نحوه برگزاری و جمع بندی جلسه کمیته تخصصی فولاد مورخ ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۹ اعتراض کرد.

در نامه دبیر انجمن فولاد آمده است:

در جلسه ای که کارگروه تنظیم بازار به تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار کرد، موضوع ابطال معاملات فولاد در بورس کالا خارج از دستور کارگروه مطرح گردیده و مقرر شد این موضوع و به طور کلی مکانیسم عرضه، تقاضا و قیمت فولاد در جلسه فوق العاده کمیته تخصصی فولاد مطرح و نتیجه به کارگروه تنظیم بازار ارائه شود.

متاسفانه علی رغم مکاتبات قبلی این انجمن و تاکیدات اعضاء کمیته تخصصی مبنی بر برگزاری جلسات صرفا با حضور اعضای مصوب، جلسه مذکور در تاریخ ۲۳ اردیبهشت سال جاری با حضور افراد متعددی خارج از لیست اعضای مصوب کیمته برگزار شده و تصمیماتی در آن اتخاذ گردیده که قرار است به عنوان مصوبات کمیته تخصصی فولاد تلقی و ارائه گردد.

حال آنکه برخلاف رویه ها و مقررات قانونی، از هیچ یک از اعضای اصلی کیمته درخصوص موافقت یا مخالفت با پیشنهاد مطرح شده رای گیری به عمل نیامده است.

در ادامه این نامه آمده است: لذا ضمن اعلام مخالفت این انجمن با تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه و اساسا رویکرد حاکم بر اینگونه جلسات خواهشمند است دستور فرمایید:

۱- تصمیمات جلسه یاد شده در کمیته تخصصی فولاد به عنوان بازوی کارشناسی کارگروه تنظیم بازار مطرح گردد.

۲-موکدا از حضور سایر افراد خارج از اعضای مصوب کمیته تخصصی فولاد در جلسات این کمیته و سایر جلسات ممانعت بعمل آید.

۳-هر گونه پیشنهاد در خصوص تنظیم بازار داخلی و صادراتی فولاد ابتدا در کمیته تخصصی فولاد بررسی کارشناسی قرار گرفته و نتیجه جهت تصویب به کارگروه تنظیم بازار ارائه گردد.

گفتنی است رونوشت این نامه به مدرس خیابانی (سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت)، تابش (مدیر عامل سازمان حمایتتولیدکنندگان و مصرف کنندگان)، غریب پور (رییس هیات عامل ایمیدرو)، کلامی (مدیر دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت)، سلطانی نژاد (مدیر شرکت بورس کالای ایران) و بازرس صنعت، معدن و تجارت ارسال شده است.

اعتراض صریح انجمن فولاد به نحوه برگزاری و جمع‌بندی جلسه کمیته تخصصی فولاد

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین