کد خبر: ۶۵۱۶۳۶
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵

پنتاگون اظهارات موشکی ترامپ را تائید کرد

در حالی که رئیس جمهور آمریکا مدعی شده کشورش در حال تولید یک موشک مافوق صوت پیشرفته برتر از موشکهای معادل روسی و چینی است، پنتاگون تایید کرد که در حال توسعه و تولید یک موشک مافوق صوت پیچیده است.
پنتاگون اظهارات موشکی ترامپ را تائید کرد
آفتاب‌‌نیوز :

 جاناتان هافمن، دبیر مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا تایید کرد که پنتاگون مشغول تولید یک موشک مافوق صوت پیچیده که دونالد ترامپ از آن تعریف کرد، است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، او روز جمعه در توئیتی نوشت، وزارتخانه وی در پروسه تولید مجموعه‌ای از موشکهای مافوق صوت "در تقابل با رقبا" است.

این اظهار نظر بعد از آن مطرح شد که رئیس جمهور آمریکا نیز روز جمعه به خبرنگاران گفت، واشنگتن در حال کار به روی یک موشک "سوپر دوپر" و "۱۷ برابر سریعتر از سریعترین موشکی که هم اکنون داریم" است.

ترامپ این اظهار نظر را بعد از آن مطرح کرد که پایگاه دیفنس نیوز به نقل از ویل روپر، معاون امور تدارک و پشتیبانی نیروی هوایی آمریکا نوشت، این نیرو علاقه‌مند به دستیابی به اطلاعاتی از اصناف به منطور شروع یک برنامه تولید موشک‌های جدید مافوق صوت با تکنولوژی‌های جدید در آینده است. او با اشاره به وجود رقابت بر سر این موشکها در جهان گفت، ارتش آمریکا به دنبال اطمینان حاصل کردن از واگذار نکردن زمین بازی در حوزه موشکهای کروز مافوق صوت و تکنولوژی اسکرمجت به رقبا است.

مایکل وایت، معاون امور سلاح‌های مافوق صوت در دفتر معاونت تحقیقات و مهندسی وزارت دفاع آمریکا گفت، پنتاگون در تلاش برای رقابت با روسیه و چین در حوزه تولید سلاح‌های مافوق صوت است.پیشتر دولت آمریکا خواستار یک مبلغ ۳.۲ میلیارد دلاری برای بودجه برنامه‌های تولید سلاح‌های مافوق صوت در سال مالی آینده شده بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین