کد خبر: ۶۵۱۷۱۸
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳

اعتراضات ضد قرنطینه در لهستان به خشونت کشیده شد+عکس

پلیس ورشو، پایتخت لهستان اعتراضات ضد قرنطینه را با گاز اشک‌آور و اسپری فلفل سرکوب کرد و از معترضان خواست تا قوانین ماندن در خانه را رعایت کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

 معترضان روز شنبه به خیابان‌های ورشو آمدند و خواستار بازگشایی کسب و کارهایی شدند که بابت شیوع ویروس کرونا گرفتار بحران شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری هیل،‌ بخش‌هایی از لهستان از اوایل همین ماه، همانند آمریکا بازگشایی اقتصادی شدند. معترضانی که تاکید دارند این تعطیلی‌ها در ورشو روی درآمد آن‌ها تاثیر گذاشته است، اعتراضاتی را از اواخر ماه گذشته بر پا می‌کنند.

اعتراضات ضد قرنطینه در لهستان به خشونت کشیده شد

سازمان‌دهندگان اعتراضات یک راهپیمایی را تدارک می‌دیدند اما پلیس با اشاره به محدودیت‌هایی که هرگونه تجمع را منع می‌کند، جلوی آن را گرفت. پلیس ورشو در بیانیه‌ای گفت: متاسفانه ما با موارد تهاجم علیه پلیس مواجه شده‌ایم. به علت حملاتی علیه نیروهای دولتی، ما از متدهای رویارویی مستقیم نظیر قوه قهریه و گاز اشک‌آور استفاده کردیم.

اعتراضات ضد قرنطینه در لهستان به خشونت کشیده شد

جک بری، یک سناتور از اصلی‌ترین گروه اپوزیسیون لهستان به رویترز گفت، پلیس او را بازداشت کرد. با این حال، پلیس بازداشت افرادی که دارای مصونیت بوده باشند همانند قانونگذاران را بابت اعتراضات تکذیب کرد.

اعتراضات ضد قرنطینه در لهستان به خشونت کشیده شد

لهستان تاکنون ۱۸ هزار و ۲۵۷ مبتلای تایید شده به ویروس کرونا دارد و تعداد تلفات آن براساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز به ۹۱۵ تن رسیده است. این اعتراضات، مشابه اعتراضات ضد قرنطینه در ایالت‌های آمریکا همانند میشیگان، ویرجینیا و کالیفرنیاست.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین