کد خبر: ۶۵۱۷۸۰
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد نسبت به رگبار باران و وزش باد شدید در برخی استان‌ها تا سه شنبه (۳۰ اردیبهشت ماه) خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

سازمان هواشناسی با صدور هشداری زرد رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت را امروز (۲۸ اردیبهشت ماه) برای شمال خراسان شمالی و گلستان، فردا (۲۹ اردیبهشت ماه) برای استان‌های البرز، قزوین، ارتفاعات البرز در تهران و سمنان، شمال استانهای مرکزی و همدان ، قم و نیمه غربی اصفهان و سه شنبه (۳۰ اردیبهشت ماه) برای استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان، مازندران، قزوین، البرز، تهران، غرب سمنان، قم، شمال استانهای مرکزی و همدان، اصفهان، شمال فارس، غرب یزد و ارتفاعات کرمان پیش بینی کرده است.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و برخورد صاعقه وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به خودداری از توقف و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم صعود به ارتفاعات و اتخاذ سایر اقدامات پیشگیرانه توصیه می کند.

در ادامه این هشدار هواشناسی وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک امروز (۲۸ اردیبهشت ماه) برای استان های تهران، سمنان، قم، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال یزد، شمال و شرق اصفهان، سه شنبه ( ۳۰ اردیبهشت ماه) برای شمال و شرق اصفهان، یزد، خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش بینی شده است.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی کاهش دید و کیفیت هوا و احتمال آسیب به سازه های موقت دور از انتظار نیست بنابراین
نسبت به محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها و اتخاذ سایر اقدامات پیشگیرانه توصیه می شود.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین