کد خبر: ۶۵۱۹۱۳
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری فردی خبر داد که با ادعای تهیه ویزای کشورهای اروپایی بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود.
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ کارآگاه حمداله علیزاده در توضیح این خبر گفت: اوایل دی ماه سال گذشته پرونده ای با موضوع کلاهبرداری از شعبه نهم دادسرای ناحیه ۱۲ تهران برای رسیدگی تخصصی به پایگاه هفتم ارجاع شد.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت افزود: محتویات پرونده حاکی از آن بود، شاکی برای اخذ ویزا به دفاتر آژانس مسافرت هوایی مراجعه می کند و در آنجا با شخصی که خود را "رامتین" معرفی می کرد آشنا و قرار می شود ویزای دو کشور از کشورهای اروپایی را برای وی و خانواده اش در ازای مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال تهیه کند.

این مقام انتظامی ادامه داد: شاکی در اظهاراتش گفت، زمانی که ویزا را تحویل گرفتم در فرودگاه کشورهای اروپایی با اعلام پلیس، مشخص شد که ویزا جعلی بوده و ما را دستگیر کردند و با سیر مراحل قانونی آزاد شدیم.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت ابراز کرد: کارآگاهان پس از بررسی پرونده با انجام اقدامات پلیسی هویت واقعی مرد کلاهبردار را به نام "بیژن" ۳۵ ساله شناسایی که به محض مشاهده تصویر او به شاکی، وی اعلام داشت همین شخص از من پول گرفته است.

سرهنگ علیزاده تصریح کرد: در گام بعدی، کارآگاهان مخفیگاه بیژن را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی متهم در بیستم اردیبهشت ماه در یک عملیات پلیسی دستگیر و به پایگاه هفتم انتقال یافت.

این مقام پلیسی اضافه کرد: بیژن ضمن قبولی کلاهبرداری از شاکی در اعترافاتش گفت، من با پرسه زنی در اطرف آژانس های مسافرتی سوژه ای خود را انتخاب می کنم و با انجام اقدامات متقلبانه و با تهیه ویزای جعلی مبالغ سنگینی را از آنان کلاهبرداری می کردم.

براساس گزارش سایت پلیس، سرهنگ علیزاده در پایان با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰ مالباخته شناسایی شده است و کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند، اضافه کرد: متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم قرار دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین