کد خبر: ۶۵۱۹۳۲
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
یک دندانپزشک، با بیان اینکه مشکلات حاد لثه درد شدید و آبسه های دندانی و ریشه ای تورم، تب و درد شدید دندانی ایجاد می کند، متذکر شد: کلینیک ها و مطب های خصوصی دندانپزشکی این امکان را دارند که به مردم به صورت اورژانسی خدمات رسانی کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر حسین شیخ نژاد، سرپرست کلینیک تخصصی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به چگونگی ارائه خدمان دندانپزشکی در روزهای کرونایی، اظهار کرد: کلینیک ها و مطب های خصوصی دندانپزشکی براساس دستورالعمل وزارت بهداشت موظف به ارائه خدمات درمان اورژانسی به مردم هستند.

وی با بیان اینکه درمان های اورژانسی دندان با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود، تصریح کرد: دندانپزشکی گسترده زیادی دارد و بسیاری از درمان ها را شامل می شود، اما در روزهای کرونایی تنها به ارائه درمان اورژانسی می پردازیم.

این جراح و دندانپزشک، با اشاره به لزوم مراجعه ارتودنسی ها به کلینیک و مطب، گفت: کسانی که ارتودنسی انجام داده اند در داخل دهان و بر روی دندان هایشان سیم ها و فنرهای مختلفی است که بعد از مدتی امکان شکستگی دارند.

شیخ نژاد، با بیان اینکه در صورت شکستگی ارتودنسی حتما باید به دندانپزشک مراجعه کرد، ادامه داد: شکستگی ارتودنسی به لب، لثه، زبان و گونه آسیب می زند و جزو درمان های اورژانسی محسوب می شود.

وی پوسیدگی و خالی شدن ترمیم های قدیمی دندان را یکی دیگر از درمان های اورژانسی دانست و اضافه کرد: لبه های تیز این دندان ها فرد را آزار می دهد و زخم دهانی ایجاد می کند لذا افراد جهت ترمیم مزاحمت های دندانی به دندان پزشک مراجعه کنند.

سرپرست کلینیک تخصصی دانشکده دندانپزشکی رشت، با بیان اینکه مشکلات حاد لثه درد شدید و آبسه های دندانی و ریشه ای تورم، تب و درد شدید دندانی ایجاد می کند، متذکر شد: کلینیک ها و مطب های خصوصی دندانپزشکی این امکان را دارند که به مردم به صورت اورژانسی خدمات رسانی کنند.

شیخ نژاد، از بازگشایی بخش اورژانس کلینیک دانشکده دندانپزشکی انزلی در اول خردادماه خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر رشت و انزلی آماده ارائه خدمات دندانی اورژانسی با توجه به شیوع کرونا هستند لذا مردم در سایر شهرها می توانند به مطب های خصوصی مراجعه کنند.

وی خواستار توجه مردم به دردهای دندانی شد و خاطرنشان کرد: در بسیاری از مواقع عقب انداختن درمان دندان در آینده تبعات بیشتری به دنبال دارد و دندانی که قابل حفظ شدن بود، بعد از آسیب شدید باید جراحی یا کشیده شود؛ در نتیجه شاهد افزایش هزینه های درمان نیز خواهیم بود.

این دندانپزشک، با بیان اینکه پروتکل های بهداشتی کرونایی در کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی رعایت می شود، اضافه کرد: مردم از ترس کرونا ناراحتی های دندانی خود را تعطیل نکنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین